Sirup proti kašľu pre dvojročné dieťa

nikolal
25. jan 2015

Mamičky, poraďte prosím, moja dvojročná dcerka sa už skoro týždeň trápi kašľom, nasadila som Robitussin Junior na suchy kasel, pomohol jej trosku, lebo sa dusila nenormalne kaslom, ale tam pise, ze do troch dni ma kasel prejst. Nam nepresiel. Poradte nejaky sirup na suchy, drazdivy kasel, ktory mozem podavat dalej, aj ked zacne mat vlhky, produktivny, pretoze jej sa ten kasel strieda. Uz ma vlhky a vzapati sa zmeni opat na suchy. Poradte prosim, aby sa netrapila, chudatko.

csenibaba
25. jan 2015

@nikolal Ahoj Stroptussin sirup

lucy125
25. jan 2015

alebo Stoptussin kvapky,su super,maleho moc dusilo a nasadila som mu tieto kvapky +3x denne natierala hrudnik aj chrbatik jazvečou mastou a do 6dni bolo po kašli 🙂

renca026
25. jan 2015

Presne tak, najlepsie su stoptussin kvapky v kombinacii s obycajnym kalciovym sirupom. a ulahcuju aj vykaslievanie

liviapavlisova
25. jan 2015

Nas doktor hovorí ze prve dva dni ditustat, potom stoptusin

erika_
25. jan 2015

My sme davali malemu STOPKAŠEL sirup pre deti. Pisu tam sice ze je urceny od 3 rokov, ale v lekarni nam povedali ze nech davame davku co je na 10kg hmotnost dietata, ze ho mozme kludne davat. Kasel nam velmi rychlo presiel a to sme pred tym poskusali vselico mozne. Viem ze by mal byt aj STOPKAŠEL pre deti od 1 roka, ale ten sa nam nepodarilo zohnat.

monicm
25. jan 2015

@nikolal stoptusin je aj na suchý aj vlhký kašeľ,ale ak to trvá už týždeň,možno by bolo lepšie zájsť k dr.nech ju prezrie,u môjho syna to tak tiež bolo,striedal sa vlhký a suchý kašeľ a nakoniec bolo treba atb.(a to nie som z tých,čo ich chcú pri prvom kýchnutí).ak nebude treba atb., dá aspoň "utlmovacie" lieky na antihistamínovej báze,aby sa dcérka netrápila

nikolal
autor
25. jan 2015

@lucy125
@renca026 tie kvapky su na oba druhy kasla?

nikolal
autor
25. jan 2015

@monicm atb.berie zinnat dnes treti den, ale vždy kasle a na antihistaminovej baze su ktore?

renca026
25. jan 2015

@nikolal ano stoptussin je aj na suchy drazdivy kasel, ale zaroven je to aj expectorans, cize ulahcuje aj vykaslievanie, nas maly je astmatik, a jemu pomaha len toto, pretoze raz ma aj suchy a vzapati vlhky kasel

moncsi21
25. jan 2015

ahoj my mame doma iba sinupret nám všetkým to velmi pomáha. 🙂

marcovka1
25. jan 2015

@nikolal promethazin je antihist.nam to dava lekarka dava sa to vecer ked ide spat ,aby ju ten kasel nedrazdil 😉

nikolal
autor
25. jan 2015

@marcovka1 toto nam dal aj nas lekar, ale ma to tolko neziaducich ucinkov, ze som to nedala nakoniec, bojim sa :(

marcovka1
25. jan 2015

@nikolal no tie neziaduce ucinky aj mna odradili ,ale nedavam jej casto uz ked je to fak na zadusenie 😒

lubaska21
25. jan 2015

nam na akykolvek druh kaslu zakazdym krasne zaberie Mucosolvan junior... uz 24hod vyrazne stlmenie kasla... ine medecinky na kasel neuzivame

lusyinka
25. jan 2015

Nám veľmi veľmi pomáha solmucol. Vďaka nemu sme sa vyhli ATB, je naozaj super.. Ten dávajte cez deň a večer pred spaním dajte stodal, ten kašel utlmí aby sa lepšie spinkalo. Takto mi to poradila lekárnička 🙂

slavenap
25. jan 2015

nam najviac pomohol Stoptusin,po 3dnoch bol klud...

lucy125
25. jan 2015

@nikolal ano stoptussin aj posobi že sa hlien vykašle,aj zastavuje dusivy a draždivy kašel.

alobalka
25. jan 2015

Stoptussin kvapky + fenistil kvapky po chvíli. Overené🙂 najmä na noc.
Cez deň stoptussin a ten kalciový sirup. U stoptussinu prevažuje účinok na utlmenie kašľa, preto ak sa kašeľ stáva vlhkým, meníme liecbu za mucosolvan napríklad.
Preveriť či nebude alergik, astmatik ak sa to opakuje...

ichtys
25. jan 2015

u nás funguje vynikajúco Tannen sirup- je to sirup zo smrekových výhonkov+ lipa+med, je to prírodný švajčiarsky produkt (nedá sa kúpiť v lekárni), drahší síce, ale nám pomáha veľmi, naše deti sú alergici a trochu som sa toho zloženia obávala, ale absolútne bez problémov.

monicm
26. jan 2015

@nikolal napr už spomínaný promethazin.,ja ho dávam tiež len výmnimočne a na noc,resp v noci,ked začne veľa kašľať.

nikolal
autor
27. jan 2015

@lucy125
@renca026 davate stoptussin kvapky iba na lyzicku? lebo tam pise, ze aspoň do 100 ml vody, ale tu do nej nedostanem :( ako dlho ich podavate, ked tam pise do 3 dni ? dakujem
@renca026
@slavenap
@alobalka

alobalka
27. jan 2015

@nikolal ja len na lyzicku a max 7 dní. Chutovo sú hnusné, ale deti ich potom zapijú...

renca026
27. jan 2015

davam stoptussin kvapky na lyzicku, na ktoru dam trosku cajiku, a do toho nakvapkam kvapky a hned ich maly zapije

lucy125
27. jan 2015

@nikolal na lyžičku,z nej na pipetu od nurofenu a zvyšok pipety nataham čaj a tak vstreknem a dopije potom čaj

slavenap
27. jan 2015

ja som davala na lyzicku na 2x...cize pol davky na jednu pol davky na druhu a nam stacili 3dni,ale myslim,ze 5dni neuskodi-je to skusenost pri druhom synovi 🙂