Škola v prírode - zdravotné problémy

16. nov 2023

Ahojte, môj syn chce ísť veľmi do škôly v prírode. Nieje moc odvážny a dobrodružný typ tak mám radosť že chce ísť. Tu vzniká ale problém. Stáva sa že v noci sa zvykne pocikať. Vie o tomto a trápi sa. No trápil by sa keby kôli tomu nemohol ísť. Dali ste dieťa aj keď malo nejaké zdravotné problémy? Zaujímajú ma len reálne skúsenosti nie vaše názory. Ďakujem

puertorico
16. nov 2023

riešila si to s pediatrom alebo urológom ? škola v prírode je ešte ďaleko , dovtedy sa to zmení 🙂 určite by som ho dala ak chce ísť

anjelicek26
16. nov 2023

Syn ma takeho chlapca v triede, normalne chodi do skoly v prirode, normalne si dal na noc plienku - pull up v kupelni vecer pred tym nez sli zalahnut natiahol a rano vyzliekol zasa v kupelni ked siel na WC... podla mna si to deti vsimli aj tak (moj syn urcite), ale on je proste tym, co neriesi, len to spomenul, ze ju mal... pytala som sa, ci sa mu niekto vysmieval, syn ostal zarazeny, ze preco by sa mal, ved ked ju potrebuje, ze no a? Deti vedia byt tolerantnejsie ako myslime, ked su dobre vychovane... aj na prespavacke mala dcera taku kamosku, natiahla pull up na spanie a bolo, to mali uz snad desat rokov... jej mama s toho robila vacsi stres ako ktokolvek iny, nikto s deciek to nejako neriesil... podla mna tento problem ma viac deti, nez si myslime, bohuzial je to uplne "tabu" a "no go" a "zlyhanie" a podobne kraviny u ludi v hlave, este asi dlho potrvia, kym pochopia, ze prirodu neoklames... niektore procesy chcu cas, u niektorych deti este viac casu.

katarinaba
16. nov 2023

Moj syn pre toto nesiel do skoly v prirode. A to bol dovod, preco sme zasli k nefrologicke. Ono v tomto veku to nemusi byt uz len o nedozretom nervovom systeme. Bolo by dobre nechat dieta vysetrit - komplet mocove cesty, ORL, neurologia. Nam robili vsetko, vsetko bolo nastastie v poriadku. Dr. nasadila liecbu, na druhy rok uz pekne bez problemov mohol nastupit. Moj syn by si rozhodne nedal plienku v "cudzom" prostredi. Doma ju mal, ale v podstate to pre vsetkych ostatnych bolo tajomstvo, hanbil sa.
To, ze jedno dieta malo na spoluziakov stastie, neznamena, ze aj tvoje dieta to stastie bude mat. A radsej vynechat jednu skolu v prirode, ako mat dieta sikanovane, s vysmievanim. Ja by som to neriskovala. Vravis, ze nie je odvazny, aby to potom nemalo na neho neblahe nasledky ak by sa mu co i len jedno dieta vysmialo.
Ak to chcete riesit, je najvyssi cas, aby ste stihli dostat terminy, absolvovali vsetky vysetrenia a zacali liecbu. Je to dost na hranici aj ked bude SVP v juni.
Radsej vyrieste pocikavanie, na ostatne bude mat prilezitosti este dost. Drzim palec.

viestta
16. nov 2023

Treba s tym oboznamit ucitelku, nech je pripravena na to, ze sa moze stat, rovnako aby bola pripravena ako v takom pripade riesit probelm s ostatnymi detmi

autor
16. nov 2023

Lenže on už liečbu mal a nerobila dobre. Vyšetrenia sú všetky v poriadku. Doktor sa vyjadril že on nemá aku inú liečbu dať. Prešli sme niekoľkých lekárov. A ja som už nevidela význam aby sme tam chodili len na krv a že sa na neho pozrú. Navyše písať záznam o vypitej vode keď je v škole do 16 tiez sa nedá. Tak už len čakať kedy z toho vyrastie