Škôlkarka stále kašle. Pomôžu probiotiká Simbio?

denissi
16. dec 2011

chcela by som vás poprosit o radu . Dcera začala navštevovať školku a odvtedy má pravidelne kašel a nadchy ( teraz s a pridružili aj teploty ). viem že je to prvy rok v školke "normálne" ale som už z toho zufala. mam este 5 mesačnu dcerku a ta chudinka od staršej dcerky vzdy chyti soplik a potom kašlik. Najskor mavala suchy kašel a potom to preslo do vlhkého ale teraz zacala z nicoho nic strasne kaslat - ale tak az ma z toho striasa , vlhky kasel taky ze sa jej to trha , vykašliava a ma nadchu lekar nam predpisal PROSPAN a na teplotu NUROFEN. Zatial je to bez zmeny uzivali sme aj IMUNOGLUKAN chvilu som mala pocit ze jej to zabralo ale 3 tyzdne v skolke a znovu sme tam kde sme boli. Poradite mi prosim??? Este som pocula o probiotikach SIMBIO allebo nieco take nemate s nimi niekto skusenosti?? dakujem velmi pekne

petka015
16. dec 2011

moj maly zacal chodit do skolky od marca a tiez bol stale chory kazdy mesiac mal antibiotika v juni mi poradila znama Hlivacika na imunitu bral to asi tri mesiace a v septembri ako nastupil do skolky este chory nebol.
ako soplik a kaslik mal ale nebolo to nejak dlho len nejake tri dni a sil do solky ale lekarku sme memseli navstivit.

Alebo skus nieco z aloe vera aj to dost chvalia.

spalka
16. dec 2011

ten prvy rok si asi budeme musiet "odtrpiet", aj moja dcerka je aspon raz za mesiac chora, vacsinou sopliky, minuly mesiac crevna chripka, vzdy to ma viac deti v skolke...davame preventivne mar do nosa, immunal a biogaiu, immunal som na chvilu vysadila a sople boli spat, vzdy to od krpca dostaneme aj doma a to som si myslela, ze skolkove bacily su nic...vacsinou sa z toho my dospelaci dostavame dlhsie ako mala 😀

akika722
17. dec 2011

prvy rok je to normálne,myslim že každe dieťa si tym prejde.Moj st.ked nastupil do školky,maly mal LEN 1mesiac tak si vieš predstviť 😖
Starši mal asi 4x zapal stredného ucha,nejakého bcila v nose kt.dr videla len 2x v živote 😅 /do vtedy bol minimalne chory/ od neho hned aj maly-tomu sa zabraniť nedalo...len vydržať..Tak isto bral imunoglukan ale choroby nas neobchadzali..
Teraz chodi už druhy rok do školky a je to podstatne lepšie /klop-klop/ aj ked sopliky su často,ale hlavne že to už nieje to čo bolo...

libka1
17. dec 2011

mali sme presne to iste, nezaberal nam ani imunoglukan ani kolostrum, nakoniec sme skoncili u imunologicky, ta jej dala ribomunyl, do juna ho dobrala, kedze to je taka dlhodobejsia kura... tento rok chodi do skolky 2 rok a musim si zaklopat ale este nebola chora... minuly rok o takomto case minimalne 6x a neustale kaslala (si 4 mesiace v kuse lebo jej zatekali hlieny)... a to jej nedavam nic, sem tam multivitamin vycmula, ale to skor berieme ako cukrik 😅 neviem ci jej zabral ten ribomunyl, alebo ze sme sa nastvali a sli sme s nou v januari k moru, lebo zhruba od toho obdobia nebola chora (ale ono sa to dost zhoduje aj s tym kedy zacala brat ribomunyl, tak je tazko posudit co v skutocnosti pomohlo) a stale sa vezie zdrava... takze ci ribomunyl, more alebo vdaka tomu ze uz vybudovala imunitu a zvykla si na skolku to neviem...

sssimi
17. dec 2011

Ja som mala prvé 2 mesiace Sárku doma každý druhý týždeň. Potom jej doktorka nasadila homeo na imunitu a vyše mesiaca v pohode chodila do škôlky. Ale akonáhle som jej ich vysadila ju mám zase každý druhý týždeň doma 😔

vodnarky
17. dec 2011

tiez sme tento rok nastupili 1x do skolky...je to ako kolotoc.. 😔1-2 tyzdne v skolke a 1-2 tyzdne doma...ako kedy..my sme jej zacali davat 2x denne (rano a vecer) MONUKA +10..je to med,ciste na prirodnej baze proti skodlivym bakteriam a virusom...a asi v tom nieco bude,kedze uz 3 tyzden za sebou chodime do skolky a sme uplne zdravi..klop-klop-klop.. 😅 .. 😀 😉

stvura
17. dec 2011

no toto iste som riesila i ja - choroby kvoli mladsiemu dietatu, ktore je mi tym padom ze starsie vzdy daco dovlecie zo skolky chore (a to podstatne horsi priebeh ako starsie)....jedine co odporuca moja lekarka a pridrzala som sa jej rady je ze obetujes "volno" a budes mat obe deti doma. Aj ked si dietatko "vykurirujes", urcite len co vstupis do skolky bude tam minimalne 5 soplavych a kasliacich deti, lebo nie vsetky mamicky su v tomto zodpovedne...takze, mi sme uz mesiac doma, obe deti su zdrave ako rybicky a to chodim 2x do dna s nimi von na 2h prechadzku...plus imunoglukan ci ako sa to vola je uplne super na posilnenie imunity.

ssara
18. dec 2011

Ta Monuka to je homeopatikum?

mbrazd
18. dec 2011

my dávame malej sirupy z Justu (šviajčiarske bylinky) so smrekovým výťažkom-ten je na kašel a echinaceu na podporu imunity. Su drahšie, ale klop-klop, sú účinné

myer
18. dec 2011

volaju sa SynBio, su dobre...

mylittleone
11. nov 2013

na akútny zápal dýchacích ciest /keď pozorujete prvé príznaky choroby ako pokašliavanie, sem tam soplík/ je dobré nasadiť sirup KALOBA, v začiatkoch choroby zaberá najviac..

marcuso
11. nov 2013

Tie kvapky z Justu su naozaj dobre, taktiez pouzivame a zabral viacerym ludom co sme poradili. Vola sa to Tannem sirup.
Akonahle zacnu deti kaslat alebo chorlaviet tak nasadim vsetko co mam odskusane a obmienam to, zatial sa mi to osvedcuje, o antibiotikach sme nepoculi uz najmenej dva-tri roky a k doktorke chodime len na ockovania a prehliadky. Vsetko liecim doma a zatial stacilo.
Colostrum Barnys - istu dobu velmi dobre zaberal ale nieje podla mna dobre davat stale lebo som mal pocit ze stracal na ucinku, mne tiez velmi zmiernil priebeh choroby. Okrem toho automaticky nahodim vitamin c + zinok, velmi ucinna zbran najma ked choroba zacina dokaze ju zarazit. Na kasel striedam aj Stodal a zda sa mi ze je fajn. A velmi dobry pocit mam aj s masti z tymianu tiez od Justu, potriem chrbat a predok. Kedze to dost mixujem tak nikdy neviem co prave zabralo 🙂 je to vsak podla mna lepsie ako antibiotika alebo lieky zo skumavky.
No a pre dospelych ako bonus cerstvy zazvor - skoda ze to zatial do deti nemozem dostat. Silny caj zo zazvoru (nie sackovy ale vyvareny zazvor) uzasne stahuje teplotu a postavi cloveka na nohy. Pre odvaznejsich recept mojej babky ktory ked nezabije tak vzkriesi - do vodky pol lyzicky pepru, lyzicku zazvoru a vypit na jeden glg, na dva velky problem 🙂))
musim zaklopat ze k doktorke chodim tiez len na preventivky,aj to som bol teraz po 5 rokoch

mamazem
14. nov 2013

My máme veľmi dobré skúsenosti s Vironalom, Echinaceou, krémom Droserinom, do vane inhalovať eukalyptovú alebo kosodrevinovú silicu, Flavocel, ... čisto prírodné prípravky, tiež toho používame viac podobne ako marcuso. A ešte dosť dôležitý fakt, dcérka je v škôlke v pohode alebo sa stresuje? Imunitný systém nefunguje dobre, ak je dieťa v strese. Prečítajte si tento článok: http://www.mamazem.sk/mamazem/0/0/2/100
A veľmi dôležitá je taktiež strava. Snažte sa obmedziť mlieko, bielu múku a cukor, to je základ...

stanislavao
14. nov 2013

prvy rok v skolke byva tazky a namosobne nepomohlo nic. ako drahy sirup za 40e, ani nic. len to vydrzat. probiotika su skor na creva a nie na kasel. na imunitu nam pomahaju martankovia. ziadne imuno sirupy su podla mna neni take ucinne ako martankovia. a na kasel solmucol je dobry, ale najlepsie su kvapky aspon pre nas ditustat. a na nadchu nahrievat sa, nahrievat sa. to je asi jedine ucinne a rychle.

leanax
14. nov 2013

Mne sa pri kašli osvedčila Jazvečia masť.. natriem na hrudník a hneď sa kašel ukludní... je to moja prvá pomoc pri kašli, keď ich to hlavne v noci chytí... inak sme na jednej lodi, dcerka začala chodiť do škôlky a začal kolobeh chorôb a malý to pochytal od nej... a podávam im aj Cebion kvapky preventívne... A chcem malej kúpiť marťankov, vraj to zaberá na imunitu , tak vyskúšame.

horana
14. nov 2013

Od ziadneho pripravku jednotlivo necakaj zazraky a ten prvy rok nezachrani tak ze uplne, nic. Ale davat preventivne probiotika prvy rok skolky je isto fajn a prispeje to svojim dielom, nakolko sila creva a jeho kondicia vo velkej miere urcuje ci choroba vobec prepukne a aka bude silna. Aj ked sa to na prvy pohlad nezda, je tam velke prepojenie aj co sa tyka kaslikov/soplikov. Treba oskusat ci vam sadnu, my sme vyskusali viac druhov a skoncili pri Infants Dophilus.
Dalsie pripravky na podporu imunity, hlavne pokial su prirodne treba tiez poskusat, a najist si nakoniec taky svoj "kompilat" kde vidis ze tvoje dieta na to reaguje, kazda mamicka sa ustali na inom. Nam napr. zabera rybi tuk, C-cko z DM, Nutrolin B, a tiez probiotika. Na jesen/jar davam vzdy preventivne. Mnohe maminy chvalia extrakt z hlivy, echinacei.
Doma zvlhcovat vzduch..

mooonika1975
13. dec 2018

Bohužiaľ, s tým treba rátať, a chorobam sa nevyhne