Školkarske soplíky

julienka
1. apr 2014

Ahojte maminky, chcela by som sa s vami poradit, ako bojujete so soplikmi zo skolky... Nasa mala ma uz dlhodobo rano take skarede sopliky, kvoli ktorym ju dost casto nedavam do skolky. Rano su huste, zelene a pocas dna uz len cista vodicka. Parkrat nam to lekarka preliecila pamyconom, co zabralo tak na tyzden, ale le. Co sa dokvapkalo, o tyzden boli sople nazad... Co davate detickam vy? Ako sa zbavujete soplikov? Ked si vezmem,kopa deti s takym soplikom v skolke je, ale ja malu nedavam... A uz mam ale pocit, ze sa nevieme tej pliagy akosi zbavit... :( dakujem za rady a tipy!

monicm
1. apr 2014

treba nejaké stery a odbery,môže mať nejakého bacila,ktorého sa nevie zbaviť a preto sa jej stále opakujú.nám raz dr. predpísala lieky,ktoré sú "hnusné a veľmi silné",ale to už zo zúfalstva,tie vtedy zabrali do dvoch dní,ale dúfam,že ich nikdy viac nebudeme musieť použiť,ked som si čítala zloženie,fuj,ale zabralo to a to je hlavné,ale najskôr treba tie stery

julienka
autor
1. apr 2014

@monicm a co to boli za lieky?

muffinka8
1. apr 2014

@julienka treba spraviť výter z nošteka a pusy či nemá bacila a podľa toho nasadiť konkrétne lieky ak treba.

lalalopsy
1. apr 2014

ja som bojovala so soplikmi 3 roky u staršej v školke, tiež som ju vždy odhlasila, ale doktorka nakoniec povedala, že si musí jednoducho na "to" prostredie zvyknúť. teraz je predškolačka a už len sem-tam zasoplí. mladšia to isté a tiež ju už neodhlasujem. ked začnú sopliť dam im sinupret, ten rozpúšťa hlien a pekne im to vždy vytieklo. poteším aj aj teraz majú obidve soplíky 😉 a tiež su v školke a učitelky na to nič nehovoria, lebo vraj to tam ma 90% detí.

monicm
1. apr 2014

@julienka biseptol,je to chemoterapeutikum,chalani mali vtedy stery čisté,ale soplíkov sa zbaviť nevedeli,tak skúsila dr. toto,starší mal 1/4 tabletky so silnejších a mladší 1/2 tabletky so slabších.hovorím,je to "svinstvo",ale pomohlo.ešte mi napadlo,či nemôže byť u vás alergia na roztoče,alebo proste niečo,s čím je v kontakte najmä v noci,ked cez deň je to viac menej v pohode

monicm
1. apr 2014

@julienka inak,tiež to robím už tak ako @lalalopsy , nenechávam ich doma okamžite ako majú soplíky,dokonca aj učiteľky hovoria,že je to zbytočné,inak si dieťa nemôže riadne vybudovať imunitu.samozrejme,jedna vec je,ak dieťa soplí (celý deň riadne husté soplíky),kašle a je mrzuté.ale ak majú ráno sople a ked po nich prídem,tak takmer nič,prípadne len riedka voda,tak to veľmi neriešim, a sinupret je u nás tiež veľmi "obľúbený"

chryse
1. apr 2014

ahojte,,,akurat teraz nasa mala mala soplitky. Cely februar bola doma s moraxellou, tyzden a pol v skolke a zas sople. Huste cely den ako lepidlo. doktorka opat vzala ster. Sopliky mala cely tyzden, este v nedelu ich mala vela a v pondelok ani chyru ani slychu po soploch. V pondelok boli aj vysledy. Vsetko negativne,. Sopliky boli sem tam aj do zelena. Mala je alergicka na brezovite stromy. takze je v sezone. Ale ked ma sople, necham ju doma. Fukat nostek vie. No neviem si predstavit ako by fungovala s plnym nostekom s hustymi soplikmi v skolke.

katarina_04
1. apr 2014

ahojte, u nás je to podobné, len my sme mali aj teploty, takže som nechala malú doma, aj ju ešte nechám lebo začala aj pokašliavať. A tiež na soplíky u nás funguje sinupret a sprej do nosa z morskej vody. Ano je to tak, že detičky chodia do škôlky aj so soplíkmi myslím si že je to ešte v pohode, len neviem ako vy by ste reagovali, ale počula som u nás jednu mamičku sa sťažovať, že v škôlke nemôžu p. učiteľky deťom podávať antibiotiká...no ale toto už ma dorazilo. áno viem, keď si nemôže dovoliť zostať s deťmi doma, kvôli robote - je to teraz o držku.

julienka
autor
1. apr 2014

@katarina_04
@chryse
@monicm preliečená biseptolom bola.. v janurái bola celý mesiac doma, lebo mala škaredý zápal priedušnice, z ktorého sa nevedela dlho dostať a na preliečenie dostala aj biseptol
@lalalopsy
ináč baby, ja ju tiež stále nechávam doma so soplíkmi, lebo si neviem predstaviť, keď jej stále fúkam noštek, ako by fungovala v škôlke... ale včera sme sa stretli s detičkami zo škôlky na ihrisku a tri deti mali horšie sople ako moja malá... a to prišli rovno zo škôlky na ihrisko... Chlapček ťahal nosom ako dospelák, tak mu to tam funelo a dve dievčatá so sviečkou... ma šlo doraziť. A malá sa presmrká ráno /kvalitne síce/ a cez deň utierame kvapôčky z nosa.. ani nekašle, nekýcha, hrdielko má čisté... Normálne uvažujem, že budem aj ja ako iné a dám ju do škôlky...
No na druhej strane sa bojím, aby potom z toho nevzišlo niečo horšie... keď človek niekedy nevie, čo je lepšie... 😉
ale ďakujem za vaše názory!
mimochodom sinupret a morská vodička fungujú aj u nás ;)

alenka777
1. apr 2014

@julienka presne tak, ked su v školke tri zasoplene, kašlajúce deti, tak môžem ja moje dieťa držať doma mesiac....

julienka
autor
1. apr 2014

@alenka777 ved práve.... prelieči sa a za týždeň sme tam, kde sme boli...

julienka
autor
1. apr 2014

@alenka777 a tri to sú len tie, čo som stretla.. koľké z 21 ešte soplí tiež....

alenka777
1. apr 2014

@julienka my takto fungujeme už štvrtý rok....našťastie v septembri už ide dcéra do školy....

alenka777
1. apr 2014

@julienka a nie je to len chorými deťmi....ale aj inými "vecami" -vonku sa chodi aj ked je hrozny vietor, aj v daždi.....

chryse
1. apr 2014

@julienka tak to moze byt aj alergia,,,

veronikadamianko
8. okt 2020

@julienka presne dnes som to zazila dieta so soplom do skolky a moj predtym 3 tyzdne doma kvoli takym nezodpovednym mamam 🤦hlavnavec ,ze vsade vyvesene ,ze dieta ma byt zdrave! A ked to tu tak citam asi aj maleho budem nechavat chodit do skolky so soplikami ved je to normalne 🤦