Škôlkársky bacil hemofil

arasidka123
18. jan 2013

ahojte...len sa chcem opýtať, či má niektorá z vás skúsenosť s týmto bacilom niekedy v pol roku života dieťatka....my s ním máme tú česť teraz, len ani za svet nevieme zistiť, odkiaľ ho mohol dostať náš maličký...dokonca ani doktorka nevedela...

ewca
18. jan 2013

myslis haemophylus influenze? to sa ti uplne vpohode moze pridruzit pocas chripky (influenza, od toho aj ten nazov)...ochorenie zacina ako klasicke virusove, ale nakoniec sa moze pridruzit tato potvorka, preto sa obcas pri komplikovanom ochoreni, co dlho trva a nezlepsuje sa zvyknu dat atb

sana15
18. jan 2013

Vsak proti haemophylus influenze sa ockuje, obsahuje ho Infarix hexa vakcina, ktorou sa ockuje na 3x v prvom roku zivota. Mozno od tadial vietor fuka :-/

arasidka123
autor
18. jan 2013

k tomu mal este zrejme aj siestu chorobu lebo mal par dni horucky, ale doktorka povedala ze atb pomohli len este mu ta potvorka sarapati v telicku lebo vytvara hlieny tak mu dala este sirup na odhlienenie...mame ist v utorok na kontrlu tak som zvedava ze co bude...a odkial ho mohol dostat nevies?

matozazzo
18. jan 2013

@arasidka123 Mne bolo povedane, ze ho ma kazdy z nas, ale pri oslabenej imunite prepukne - u niekoho ma lahky priebeh, u mensich deti moze mat aj tazsi. Mne mala chodi do jasliciek skoro od 3m, aj ked na obcas, neraz tam hemophilus bol, aj starsia ho mava, ale nikdy som nezistila, preco prepukol. U starsej sa to prejavuje kaslom, ktory ked neprechadza do 3 dni a zhorsuje sa, musia nasadit antibiotika, inak sa toho nezbavime. U mladsej co si myslim, prekonala kasel 2x, slabsi, vzdy presiel, ale teraz (ma 16m) uz museli nasadit antibiotika, tiez hemophilus... Pani doktorka povedala, ze to vobec nemusi byt z jasiel ci skolky, ze ak s nou idem na nakup, kludne moze kychnut alebo zakaslat nejaky dospely a ked ma trosku oslabenu imunitu, prepukne to...

xenicka13
18. jan 2013

hocikde v obchode sa to da dostat ☹

sadomaso
10. sep 2013

Zdravim, moja dcera ma vraj tiež tento problem, len ma prekvapilo, že bola chora aj v auguste kedy do mš nechodila. Tiež , že vraj su tie bacile len v školke lebo su v hračkach a postelnom pradle. navrhol som odklad školskej dochadzky pre časté prechladnutia a ochorenia. bol som odmietnutý s tým, že to v zš už nebude lebo toto je len bacil, ktorý sa nachcadza v prostredi mš. Dcera nema žiadnu imunitu teraz ju liekmi budujeme a zosilnieva. Obávam sa že to po nástupe do zš ešte nemusi byt uplne v pohode a čo potom? ked je chora je chora aj 2 týždne budu to v škole tolerovat? tolko vymeškaných hodin.

tepka
11. sep 2014

ako kukam aj ockovane det ho dostanu hm veru velka ucinnost vakcin....

tamaram283
20. sep 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

viem ze deti v skolke to mavaju.. aj malej kamaratka je teraz chora kvoli tomu.. ja sa snazim detom budovat imunitu. plus uzivame probiotika Actibax na podporu imunity.. a chvalabohu sa nam klasicke detske a skolkarske choroby a virusy uspesne vyhybaju 🙂

martinka236
21. jún 2018

@tepka to ze je dieťa zaočkované na danú chorobu ktorá vakcína obsahuje neznamená ze tu chorobu nikdy nedostane. Môže ju dostať ale môže aj nemusí mať ľahší priebeh potom. Vakcína vám nezaručí 100 percent ochranu

tepka
24. jún 2018

@martinka236 viem no supeeer teda.. vymyslené