Skúšali ste elektrický hrebeň na vši?

ofeliah
16. jún 2012

Na škole je asi epidémia 😒 Už sme v lekárni raz zacvakali na vyčistenie dcérkinej hlávky okolo 30 eur za spreje,.... Nevie niekto, či tento hrebeň spoľahlivo funguje a nemôže nejako ublížiť dieťaťu?

henikav
16. jún 2012

Hreben funguje a malej urcite neublizi, ved v nom je len mini baterka, my sme ho ale pouzivali v kombinacii so samponom a sprayom niekolkokrat po sebe. S dievcatkom to mas tazsie, u chalana by som povedala vystrihat uplne nakratko lebo vsi sa v kratkych vlasoch neudrzia. U dievcatka len opakovat niekolkokrat po sebe procedury a vycesavat. Hlavne nezabudni aj vyprat plysove hracky a menit plachty a navliecky.

radlinka
16. jún 2012

Skuste HEDRIN, ktory sa aplikuje lahko, nie je agresivny pre deti a netreba namahavo vycesavat. Posobi rychlo a za dva dni je po probleme aj u najdlhsich vlasov princezien. Treba po tyzdni kuru zopakovat. Inak zo Spanielska sa nosi ucinna vodicka, len neviem presne uz nazov. Niektore mamy zvyknu detom aj prezehlovat vlasky zehlickou, ta ma rovnaky efekt asi ako elektricky hreben. Treba vyskusat. Nezabudnite vsetko pradlo prezehlovat.

ginepra
16. jún 2012

Ten hreben som na webe videla aj ja, tiez by ma zaujimali skusenosti, ci to nie je len ulet.

limatka
16. jún 2012

my sme to riešili už dva krat jedine čo bolo uspešne bol petrolej maleho som ostryhala ale dcera ma huste dlhe vlasy aj ja tak sme davali petrolej a zabral najlepšie žiadny prostriedok z lekarne nezabral len sa nam to množilo,to my poradila starka aj mojej mame to davali ked bola mala.

petronesa
17. jún 2012

@limatka 4. Nejlepší přípravek na hubení je petrolej – NE!
V žádném případě. Po petroleji vši sice hynou, ale jeho použití je nebezpečné a odborníci ho důrazně nedoporučují. Může po něm mimo jiné nastat velká alergická reakce s vážnými zdravotními komplikacemi a nepříjemnými potížemi na kůži. toto som s kopirovala takze asi petrolej nieje moc vhodny

cmulinko
17. jún 2012

netreba pouzivat ziadne chemikalie.....vsi su velmi prisposobive a uz im skoro ziadna chemikalia neuskodi...maju imunitu 😀 a najlepsie co moze pomoct je neustale vycesavanie z mokrych vlasov dookola viac krat kazducke miesto na hlave dokladne vycesat hrebenom na vsi...v pripade dlhych vlasov aspon ostrihat na uroven pliec pre jednoduchsie vycesavanie.

zuzulienka1973
17. jún 2012

Moja skusenost.Ale len pre dospelych.Deti by to nevydrzali.Snad tie starsie.Obycajna alpa.Docitala som sa na internete.Deti v skolke mali vsi.Syn ich sice nedostal ale dostala som ich ja.Hotova katastrofa ,kedze mam vlasy dlhe.Obliala som hlavu alpou,stipalo to jak svina.Obalila igelitom a nechala asi 2 hod. tak.Este raz som to po 3 dnoch zopakovala a mala som pokoj.Uf

gabcova
19. aug 2012

mam už novy vyškušany kovovy ale je perfektny pretože moja cera ma kučery ten elektricky neje dobry ma male zubky mam to viskušane 🙂

aneh2
16. okt 2012

aky mas novy vyskusany kovovy hreben?? lebo ja na obrazku nevidim ten elektron. hreben ci su dlhe tie zubky alebo riedke, huste....

pingu1
16. okt 2012

to s tym hrebenom dostanu vsi 220 voltov? 😀

zuzu7899
21. feb 2013

Kde zoženiem ten hrebeň elektonický na vši???

katinka69
7. okt 2014

Poznate hreben na vsi Nitty Gritty? Zarucena novinka u nas, vyrobca UK. Hreben vycese vsetky vsi, male velke, aj hnidy. Je vyrobeny z nerezovej ocele a jeho zubky v tvare vrtacikov vycesu naozaj vsetko. Mame doma, super vecicka 🙂. Najdete v bazare novy tovar - hreben Nitty Gritty. 🙂

ajka51
12. okt 2014

Ahoj maminy, kto by chcel vyskúšať el.hrebeň - min. týždeň som videla v obchod.dome Kaufland v ponuke. Asi je v akcii, cca za 13 eur, no nevidela som ho, nerozbalovala. Len ako tip, ak Vám pomôže. Nezdalo sa mi drahé, preto dopĺňam info.

freeway
18. okt 2014

Hreben Nitty Gritty je naozaj vyborny nastroj na odstranenie vsi a hnid. Pomocou hustych vrtkakovych zubkov vycese neziaducich hosti. Spolahlivy, vyskusany 🙂

dadka1973
12. jan 2015

Medisana Elektronický odvšivovací hrebeň LCS. Dnes sme ho odskúšali a funguje to. Jednoducho prečesávate suché vlasy napríklad na vaňou. Hrebeň vydáva vysoký zvuk, ktorý po styku so všou stíchne. Vtedy ho plynulým pohybom vybrať z vlasov a všičku doraziť ručne, keby sa mrchška omráčená iba pretvarovala.

petrussska15
29. jan 2015

neskusali sme, ale ked este budeme mat vsi asi sa na to necham lahko ukecat :P my sme pouzivali liquido duo forte z lekarne a ten bol perfektny ani nedrazdil hlavku, ale ak by sa dalo zabit a rovno vycesat vsetko je to jednoduchsie 🙂

mamazem
29. jan 2015

Ja hlasujem za Tea Tree Oil - čajovníkový olej. Pár kvapiek do šampóna, umyť vlasy, dať sáček alebo inú pokrývku na niekoľko minút na vlasy a nechať pôsobiť. Môžete pridávať aj preventívne do šampóna 🙂

sisa_h
29. jan 2015

Zda sa mi ze som niekde citala ze zehlicka na vlasy ich vie spalit ... ale neviem ako je to u deti so zehlickou... my sme len preventivne samponovali ked bol vyskyt v skolke.

simi222
29. jan 2015

no žehličky neodporučam,ja som malej popalila aj hlavu,lebo som sa snažila dostať ku korienkom.Tak jedine čo nam pomohlo,že som natrela hlavu Alpov uplne namokro,zamotala do igelitu a konečne skapali navždy 🙂

hamaha
29. jan 2015

budete sa smiať, u nás som ja tiež počas školy chytila v škole vši...v lekárni v t som bola nemali žiaden šampon, mala som doma antiparazitarny šampon orthosan pre psy...normalne som si s ním umyla hlavu a bolo po probléme. Psy majú citlivú kožu takže aj tie šampóny sú v poho...a inak orthosan niekedy robil šampony aj pre ľudí

matken
19. nov 2017

@dadka1973 ahoj prosím ta poraď. Elektricky hrebeň mám doma, ale či už som taká zmagorena či čo, nechápem čo mám počuť/nepočuť, ak by nešiel hnidu/vsu? Vtedy prestane vydávať zvuk úplne či len nejako zmení ,,toninu”? Ďakujem moc!!!

dadka1973
19. nov 2017

ahoj matken, hreben piska po cely cas zapnutia a ked natrafi na vsu alebo hnidu, ktora sa zachyti medzi zubkami hrebena, prestane vydavat zvuk. Vtedy iba vytiahnes z vlaskov, vypnes, vyberies potvoru a mozes cesat dalej. My cesavame aj klasickym kovovym hrebenom na vsi (nie plastovym), lebo na kovovom su tie zubky pevnejsie. Podla mna to tiez staci, akurat musis davat vaci pozor a sledovat po kazdom zacesani hreben. Elektricky je dobry v tom, ze ta upozorni aj zvukom. Teda ja hodnotim Medisanu, iny som nemala.

matken
20. nov 2017

@dadka1973 ďakujem moc! Ja už mám celu výbavu - elektricky hrebeň, vsivacik špeciálny vrubkovany, klasicky kovový... po mesiaci svrbenia hlavy (kedy mi tam stále niekto pozeral a nič) som išla k dr a hneď, že tam mám hnidy, že asi 5. Po obede už mi tam nikto nič nevidel. Ubehli 3 týždne, x prípravkov, 6parov Oci nič nevidelo, lenže ja keď vycesavam niečo vycesem, len neviem ci to je hnida ci iba lupina. K dr idem opäť až za týždeň. Skôr nemali termín. takze hrebeň prestane pískať a musíš ho opätovne zapnúť? Či keby som cesala ďalej tak pokračuje? Ďakujem!!!

matken
20. nov 2017

@dadka1973 že či to ,,nepipanie” môžem prehliadnuť?

dadka1973
23. nov 2017

matken, to neprepocujes. hreben zostane uplne ticho. potom ho vypnem vyberiem vsu pre istotu puknem a mozem cesat dalej. my to mame odskusane, ze najlepsie je fyzicky vycesavat, funguje to lepsie ako vselijake prostriedky. Len musis byt trpozliva a vycesavat kazdy den aspon 2-3 tyzdne, alebo aj dlhsie, ak najdes este aj potom hnidy...

matken
23. nov 2017

@dadka1973 Dikes moc! Si mi pomohla

terava
3. apr 2018

U nás sú tiež tieto zvieratká skúšali sme už všetko možné zábalové šampóny z Dr.max na báze silikónového oleja,ďalej šampóny s cajovn.olejom,potom z prídavkom octu a gáfru,aj biolit priamo do vlasov keď škrábalo tieto 2 posledné veci tuším najviac zabrali + vyčesávanie.Malej som skrátila vlasy po plecia ešte stále niečo puká láka ma vyskúšat tú alpu alebo petrolej keď to všetko nepomože

ruzena2222
14. jan 2019

@dadka1973 Pani co to je ta medisana ako to funguje a gde to kupim dakujem.