Skúsenosť s užívaním antibiotík Suprax

nikoletka02
6. nov 2011

Ahojte baby, chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti s užívaním Suprax-u. Maly po ňom zvracal, nie však hned bezprostredne, ale vcera tak 3 hodky po, dnes asi hodinu po uziti. Uziva ho len 1x za den. Neviem, ci mu ho vysadit, alebo este pockat. Dakujem za kazdy prispevok🙂

katkabb1
6. nov 2011

My sme ho užívali asi pred dvomi mesiacmi, ale v pohode, nemali sme žiadne komplikácie. Ja by som asi zavolala zajtra dr. ako máš postupovať, keď má takú reakciu asi by bolo vhodné zmeniť antibiotiká

jabera
6. nov 2011

@nikoletka02 ahoj, moj maly ho tiez uzival a nemal vobec ziadne problemy. teoreticky mohol tvoj syncek zvracat aj z niecoho ineho - nahodou.. tiez by som ale zajtra volala dr.

monr
6. nov 2011

Mne mala dostala alergicku reakciu cca pol roka dozadu, opuchnute pery, okamzite vysadenie a dostala ine lieky. Skus si pozriet leták, či tam zvracanie nie je uvedené ako neziaduci ucinok.

ivinka7
6. nov 2011

My sme ho tiež užívali asi tak pred mesiacom a nemali sme žiadne ťažkosti.

nikoletka02
autor
6. nov 2011

@monr ano, su tam neziaduce ucinky ako nevolnost, ale zvracanie len pri zvysenych davkach a nas maly ma davku este nizsiu ako by mal mat, co som pozerala letacik:(

jaduska
6. nov 2011

Moje deti ich tiež užívajú a bez problémov. Ale na každého môžu pôsobiť inak.

V každom návode pri liekoch máš napísané, že pri výskyte nežiaducich účinkov treba okamžite kontaktovať lekára...Tie letáky tam nie sú zo srandy, treba ich čítať.... 😉

nikoletka02
autor
6. nov 2011

@jaduska samozrejme, ze letacik som si prestudovala, ale nas pripad nie je celkom jasny, kedze maly nevracal hned po uziti a v neziaducich ucinkoch sa uvadza nevolnost ci hnacka a vracanie len pri predavkovani - co nie je nas pripad🙂 ale dakujem aj tak🙂

jaduska
6. nov 2011

@nikoletka02 písali sme tie predošlé príspevky v rovnakom čase, tak som si až po odoslaní môjho príspevku prečítala tvoj, že tie nežiadúce účinky si čítala.... 🙂 Veľa ľudí totiž tie príbalové letáky nečíta a potom riešia veci, ktoré sú tam napísané....

nikoletka02
autor
6. nov 2011

@jaduska ano, to je pravda, vela ludi tieto veci necita 😉

monr
7. nov 2011

No ako ste dopadli? Bola si u doktora pre vymenu, či sa to ukludnilo?

nikoletka02
autor
7. nov 2011

@monr ahojky, no dopadli sme tak, ze antibiotikum sa malo uzivat len raz za den a lekar nam tutu davku rozdelil na 2, vraj mozno to väčšie mnozstvo pôsobi na zaludocek ako lepidlo, ale ak sa to rozdeli malo by sa to ukludnit, rano zjedol 1. polovicu, nevracal a teraz som mu dala 2. polovicu, tak dufam, ze ostane v zaludku. Inak-aj takmam pocit, ze mu tie lieky vobec nepomahuju. Vraj po 2-3 dnoch by sliznica v nosteku mala odpuchnut a zlepsit sa stav, ale my zatial nic nebadame. Strasne tazko sa mu dycha, a sopliky nejdu vyfukat.:(

mariynka
7. dec 2011

@katkabb1
@jabera
@ivinka7
@nikoletka02
@monr
ahojte, dnes som ich "vyfasovala" aj ja 😒 na zapalene prinosove dutiny.. lekarka mi kazala cumlat raz denne,ale na letaku je napisane, ze rozpustit vo vode..tak ako to uzivali vase deticky? a ako je mozne, ze to uzivali, ked je tam napisane, ze deti do 12rokov ich nemaju brat? 😒 😕

katkabb1
7. dec 2011

@mariynka no my sme mali takú tekutú formu, rozrábali to v lekárni, dávali sme to striekačkou, takže možno sú rozdielne varianty pre deti a dospelých

monr
8. dec 2011

@mariynka my sme mali ako katkabb1

mariynka
8. dec 2011

@katkabb1
@monr ahaaaaa 😉 ja som sa po nich vecer vyhadzala ☹ take ako ekzem na tvari ☹ volala som Dr. a ze mam skusit este dnes a ak sa to zopakuje,tak mi nasadi ine 🙄 🙄

nastasia84
17. mar 2013

ahojte, mne suprax sposobil strasnu kalamitu v bruchu - hnacky, krce, zvysena teplota, bolest svalov a klbov. Vysadila som ich, teplota a bolest svalov presla ale hnacku a poriadne neprijemne krce som mala este tri dni po tom. Samozrejme, ze som si pred tym precitala letak. Je to pekne svinstvo. Skusaju na nas lieky a len vyrobcovia vedia co je to za katastrofu.

mamicka70
29. okt 2013

mamicky mam ho otvoreni skladovat v chladnicke dakujem za vasu radu

jsv79
30. máj 2014

Mamičky prosím o radu, môj malý má od stredy ATB Suprax, dnes sa mu prejavila na tvari alergia, myslite, ze je to z tých ATB ? Neviem čo mám robiť, keďže je piatok podvečer, či ísť na pohotovosť, či ďalej užívať alebo prerušiť liečbu ? Prosim o radu, ak ste mali podobnú skúsenosť. Malý má 1,5 roka a berieme 2,3ml kazdych 12h. Teraz večer o 18,15h má dostať ďaľšiu dávku, len neviem či mu ju mám dať. Ďakujem za rady. A pridavam aj fotky.

magic08
30. máj 2014

@jsv79 urcite by som zavolala dr. Co na to povie ona... ak dieta nie je nervozne a nema ine tazkosti, na pohotovost by som nesla a riadila by som sa pokynmi od dr. ktora mu atb predpisala...

gebriela
22. sep 2014

No ako čítam sú rôzne ťažkosti, môj malý sa nakomplet vychádzal na 5ty deň užívania:( mysleli sme že sú to kiahne,lebo mal tak vodové stredy vyrážok, ale bola to silná alergia na suprax,ktorý nám na pohotovosti ihneď vysadili a dali fenistolové kvapky. Dokonca nám tvrdili,že nechápu,prečo nám ho pani doktorka predpísala,lebo je strašne silný.

bellugia
27. okt 2014

@gebriela Ahoj, no náhodou som tu zablúdila aj ja... Je veľmi silný? Nám lekárka na pohotovosti hovorila užívať 1,5 odmerky, čo sa mi vidí veľa. Malá ho berie druhý deň. Dnes ráno bola veľmi smädná a keď som jej dala suprax , potom sa napila a šabľa jak svet... Okrem toho má riedku stolicu. Tak tiež neviem... Pôjdeme teraz k lekárke.

daja32013
3. mar 2015

Ahojte bola som zvedavá na reakcie inych mamičiek na atb suprax, nám ho tiež doktorka predpísala, malá ho brala v dvoch dávkach, stazovala sa na bolesť bruška a správala sa po ňom zvláštne stále mrnkala a bola nervózna, všetko ju hneď rozhodilo no iné dieťa.

shejla24
3. júl 2015

@mariynka ja som ho vyfasovala teraz a neviem či z neho, stratila som absolútne schopnosť vnímeť vône a cítiť akúkoľvek chuť. Necítim vôbec nič, má niekto takúto skúsenosť s týmto liekom? Suprax 400 mg ATB, beriem 1 tbl. každých 24 hodín.

shejla24
3. júl 2015

@bellugia Riedku stolicu opisujú aj v letáku a inak aj ja ju mám ☹

mariana2404
2. nov 2015

Des som uzila rospustenu tabletku suprax a po troch hodinach som sa poriadne vysypala dost velke vyrazky a dost svrbive. Najskor ruky a teraz cele telo. Este nikdy doteraz som nemala ziadny vysyp ani alergiu na lieky. Rano idem k lekarke.

aknel30
12. mar 2016

@daja32013 ahoj.chcem sa ta spytat ci tvoja mala dobrala celu davku.chutilo jej jest?aj my mame suprax ,uz druhu flasticku,ale je to katastrofa.maleho boli brusko a nechce nic jest.

daja32013
12. mar 2016

Nie nakoniec, sme ho vysadili.Mala ho len 4 dni.

aknel30
13. mar 2016

@daja32013 brali ste nejaku nahradu?ja uz tiez nepokracujem a maly je ako vymeneny.nikdy viac to ATB nechcem.

adri_27
7. nov 2016

Vidim ze prispevok je starsi,ale pridam moju skusenost,mozno inej mamicke pomoze. Berieme ho v tekutej forme 4.den a po kazdej davke, cca po hodke vracanie a to nie ze jednorazovka, 40min ho napina a napina aho grga a tecu mi sliny, no hroza. Ze som plakala aj ja s nim. A v grcke pekne vidiet tu "soplovu konzistenciu" toho lieku. Zajtra ideme k lekarke. Nepomohol vobec, kazde 2hod je maly hore s placom. Ma 17mesiacov

evui
3. máj 2017

@jsv79 dobry den potvrdila sa vam ta alergia na suprax?