Skúsenosti s chronickou obštrukčnou chorobou pľúc u bábätiek

patricia2120
18. aug 2014

Prosim vas mate skusenosti s touto chorobou? Ake su jej priznaky a ako sa lieci? Dakujem za pomoc

niki101988
18. aug 2014

@patricia2120 http://www.lf.upjs.sk/ceea/doc1/05_COPD_Romanov...
Podľa čoho usudzuješ že u bábatka ide o CHOPCH? Tipovala by som skôr chýbanie surfaktantu
Ten popis je dosť odborný a pokiaľ nemáš ako také znalosti zdravotnícke dosť Ťa to popletie

amadea3
18. aug 2014

u deti sa tato choroba nevyskytuje, toboz nie u babatiek - je to diagnoza spadajuca vylucne do dospeleho veku....

niki101988
18. aug 2014

@amadea3 Nebola som si istá ale na odd. pri bábatkách som sa s tým nestretla vďaka za doplnenie 😉

patricia2120
autor
19. aug 2014

Prosim neviete mi poradit co moze byt 8 mesacnemu drobcekovi ked ma caste apnoe pauzy (4-8za mesiac),pri horucavach,chladnejsom pocasi a vetre mava cyanozu okolo pier a saturaciu 89%.od narodenia velmi plytko dychal a ked ide von v chladnom pocasi po par minutach zbledne a spravi sa mu cyanoza okolo pusinky. Na pluckach sa mu ukazalo ze ma prazdne miesta v pluckach.mal aj rsv virus.od za 7 mesiacov bol 10krat v nemocnici kvoli dychaniu

rocio
3. sep 2014

CHOCHP ma moj otec uz niekolko rokov, za ten cas som sa dozvedela o chorobe uz tolko, ze je to choroba postihujuca dospelych vo vyssom veku, hoc su zriedkave pripady, kedy nou ochoreli mladi ludia, avsak nie deti. Vdaka Bohu, pretoze si neviem a nechcem predstavit dieta s touto diagnozou ☹

niki101988
3. sep 2014

@patricia2120 Ak má bábo orálnu cyanózu tak sa môže jednať aj o problém so srdiečkom