Skúsenosti s roztokom Yabro

gocrazy
28. mar 2013

ahojte mamicky,mate niektora skusenosti s roztokom na rozprasovanie yabro?ma vraj pomahat pri alergiach, astmach a castych ochoreniach hornych a dolnych dychacich ciest....dakujem za vase pripadne nazory a skusenosti.

kimmm1
8. okt 2017

Mam tento tak teda neviem no...

slawusa27
8. okt 2017

@monky1 ja yabro riedim s vincentkou 1:1 inalujeme uz nejaky ten cas a urcite to velmi dobre pomaha a ked nename yabro ,tak iba cistu vincentku inhalujeme tri krat za den po 15 min. A musim povedat,ze to pomaha aj alergolog nam povedal,ze je to velmi dobre ,pretoze akonahle by sa nejaky bacil chcel uchytit,tak my ho inhalovanim znicime 🙂 ale ako pisem inhalujeme poctivo tri krat za den a hlavne v tomto obdobi kedy je vonku raz teplo a potom zima .

kiki75
14. okt 2017

A inhalujete preventivne baby? Da sa aj tak? Ked je zdravy? Bojum sa, aby sme.prave tym.nezaniesli nejakeho bacila...nenasla som o prrventivnom inhalocani ziadne info.chcela by som vediet kolko minut ako casto atd. Syn ma 9 mes. Dcera 4 roky. My pouzivame stale zvlhcovac vzduchu v noci, ked kurime.a inac jaim.preventivne striekam do nosa 2 x denne sterimar , co sa da kazdodenne bez obmedzenia, hlacne.kvoli sliznici,aby ju mali vlhku.dcra chodi.do skolky.terazbola chora od sept iba raz.neviem vdaka.comu, ale teraz sa celkomdrzi.

martinka236
21. okt 2017

@kimmm1
Ja mam tento isty a veru tento inhalator toho moc nepotiahne kedze je to dost huste to yabroo skoda no maly by musel inhalovatod 20-40 minut a to urcite nevydrzi

martinka236
21. okt 2017

@slawusa27
Ahoj mozem otazku ked si zriedis 1:1 yabroo a vincentka inhalujes 15 min urcie ti v nadobke este zostane nedoinhalovane kedzr yabroo je huste . Ty ten zostatok vylievas alebo yo doinhalujes pri druhom inhalovani?

slawusa27
21. okt 2017

Ahoj v ziadnom pripade sa yabro nepouziva dva krat ,snazim sa syna inhalovat ,tak.aby sme minuli cele yabro co trva cca 40 min.no nie vzdy vydrzi tak dlho inhalovat,takze ked nevydrzi doinhalovat,tak zostatok vylejem ,ale my momentalne inhalujeme kazdy den aspon dva krat cisto vincentku a mozem povedat,ze nam to pomaha nalejem vincentku po max.co je urcene a inhalujeme 15 min.pomoze aj na nadchu ci nas skaredy kasel🙂 tak drzim palce 🙂

slawusa27
21. okt 2017

@martinka236 a este som zabudla napisat,ze my viac ako jeden krat za den neinhalujeme yabrom ,vzdy iba jednu ampulku denne ,ale my mame iny inhalator my mame omron zakupeny v zdr.pomockach ,tak neviem ci je v tom nejaky rozdiel ,ohladne toho yabra som napisala o spravu vyssie ,len som ta zabudla oznacit 🙂

martinka236
21. okt 2017

@slawusa27 ved toto nam kazala inhalivat pol ampulky doibeda pol poobede ale ja mam min vykon inhalatora len 30 ml za minutu ja mam tiez omron zakupeny v zdrav. Pomockach ale vykon slabsi a pri jabre sa odporuca mat vykon minimalne 40 ml za minutu preto inhaluje aj mi tak dlho ale dnes mi lekarnicka pov ze to je taka novodoba liecba ze kedysi bola len vincentka a vsetkoo bolo super.

slawusa27
21. okt 2017

Ano ved hovorim my sme boli dlhodobo na yabre a presli sme na vincentku a mam pocit,ze mame rovnaky efekt a po 1 vincentku inhalujeme 15 min. Pretoze sa ovela rychlejsie vyparuje a po 2 je ovela lacnejsia ako yabro ,pretoze vincentku.pokial pouzivame cisto na inhalovanie sa moze spotrebovat po otvoreni 10 dni a z toho.my neminieme ani stvrt flase ,teraz syncek inhaluje raz max.dva krat za den vincentku uz sa mu toho moc nechce ,ale ako.prevencia nam to urcite pomaha ...klop...klop teda pokial sa nebavime o nejakych vaznejsich zdr.problemoch pri akych by asi vincentka nestacila no.moj syn je astmatik a laryngitik takze nam vincentka zatial staci 🙂

slawusa27
21. okt 2017

@martinka236 zasa o spravu vyssie 🙂 vzdy to blbo poslem ,este otazocku asi ako dlho mate ten omron?my 5 rokov lebo.som kupovala novu nadobku na roztok a v pomockach mi.nevedela povedat ci nam bude pasovat vraj je uz trocha iny inhalator .

martinka236
21. okt 2017

@slawusa27
Ja mam takyto inhalator. No to yabro neviem skusila som zato taka drahota lebo to sem ide az z talianska skoda no nevadi tiez som kupila vincentku novu lebo co som mala otvorenu uz bola vuprchana tiez by mi vyhovovalo nejake mensie balenie vincentky lebo ju ani ja neminiem sem tam sa znej napijem ale inak bleeee. Moj syn ma zase casto no ako sa to vezme casto zapal hornych dolnych dych.ciest ale podotykam zacal v auguste chodit do skolky .dr mi povedala na zakladr nicoho ze maly ma reflux dala mu gastrotus zuadnr vysetrenie nic ale.ze.dame len gastrotus a dietu kedze zacal chodit do skolky. Ale kazdy mi vrvai ze dieta kt. Zacne chodit do skolky nonstop chore dychacie cesty tak preto som kupila inhalator aby som sa vyhla liekom

slawusa27
22. okt 2017

@martinka236 my mame uplne iny inhalator ,nas tiez ako zacal chodit do skolky byval non stop chory ,tak mi alergolog poradil tuto vibcentku ako prevenciu ,ze pokial vydrzi inhalovat aspon dva krat za den po 15 min.a ako som uz x krat spominala je to poznat oproti tomu ako bol ked sme preventivne neinhalovali ,aj teraz este byva chory ale neda sa to uz porovnat a aj ked ochorie poctivo tri krat za den inhalujeme vincentku plus ked ma skaredy stekavy kasel pridame tri krat denne stoptusin a fenistil a a rychlejsie mu to prejde ,no je to na nervy stale ten isty kolotoc a este to som chcela podotknut ,ze syn kedze je astmatik nam ten laryngiticky.kasel trva ovela dlhsie ako dietatu ktore astmu nema ,naposledy co mal laryngitidu a vtedy samozrejme musel brat kortikoidy nakolko sa mu zle dychalo ,tak nam kasel trval 5 tyzdnov :( neverila som ked mi alergolog povedal,ze kasel bude mat urcite 5- 6 tyzdnov :( chce to len pevne nervy ,banujem ze sme inhalivanie vincentky nezacali uz skor 🙂

lenocka1108
25. nov 2017

@tina1979
Ano zabera. Vlastna skusenost

tina1979
27. nov 2017

@lenocka1108 frcite na tom ? my sme vyskusali len 1 ampulku, tak neviem posudit.

keyka
15. dec 2017

Tak nas ten yabro zachranil par krat pred atb pri najmladsej (je prieduskovy pacient a jej aj obycajne sopliky klesnu na priedusky a potom chrci a nemoze dobre dychat). A vcera si to dal manzel (mam sice inhalator ktory potiahne aj huste ale.na odporucania lekarky aj lekarnicky to riedim 1:1 s fyziologickym roztokom (cize 1,5 a 1,5 ml) a starsne si to chvali. Tak idem.asi objednat druhe balenie, len keby to nebolo tak priserne drahe

baklik
15. dec 2017

@keyka a ako casto, kolko dni to inhalujete,kym vidiet vysledky?

keyka
15. dec 2017

Vysledok som v akutnom stave videla uz po dvoch inhalaciach, uz po prvej bolo detom lepsie (napr. najmladsia mavala zachvaty kasla vzdy v noci a 4 dni za sebou kazdu noc sa z toho kasla tak zo dva krat za noc poblinkala. Inhalovali sme dovtedy len Vincentku. Po prvej aplikacii Yabra vecer pred spankom sa v tu noc nezobudila vobec na kasel a teda ani nepoblinkala). Pri aplikacii tak 5 dni nam to pomoze uplne a uz nema kasel vobec (alebo zriedka). Zatial sme davali max tych 5 dni lebo potom uz bolo dobre a presli sme zas na Vincentku(aj z financneho hladiska aj aby si moc na to yabro nezvikla). Davame len raz za den vzdy po kupani a pred spankom. Zatial sa nam to takto osvedcilo. Doktorka mi hovorila,ze moze zostat otvorene 24 hodin tak tu davku vacsinou za dva dni minieme

baklik
15. dec 2017

@keyka po 4 dnoch inhalacii vincentky ste dali yabro a uz bolo lepsie? lebo mozno by bolo po 4 dni aj bez yabra. maly mal teraz taky zachvatovity kasel a ten najhorsi trval tak 4 dni, my sme len vincentku. a uzivali ste aj nejake lieky?

keyka
16. dec 2017

Nie, vincentku sme.inhalovali uz tyzden. Vzdy zacinam vincentkou bo aj mne dost pomohla a je to prirodna cesta liecenia. No a ked to neprechadzalo sli sme uz doktorke (nerada chodim doktorke bo z cakarne si z kazdej druhej navstevy nieco odnesieme). Ale doktorku mame skvelu. Odporucila nam to yabro (co je vlastne cisa kyselina hyalurónová) a za 4 dni bola mala uplne fit (cize po dvoch ampulkach kedze na jednu inhalaciu davam polku). Ale vzdy ked zacina kaslat alebo tak prieduskovo chrcat davam najskor Vincentku. Yabro nasadzujem az keed vidim ze nepomaha. A vtedy ked sme ho prvy krat vyskusali som davala dva dni Solmucol 2 krat denne 2,5 ml, ale po dvoch dnoch som.ho vysadila (mala mi ho neznasa a bolo vidiet aj rapidne zlepsenie,tak som jej ho prestala davat). Inak sa snazim davat len doma robeny cibulovy sirup (polku cibulky zaliat medom a ta stava co z toho vznikne tak tu som davala dva krat denne malu lyzicku a teda zatial kombinacia cibulak a inhalacia (bud vincentka alebo vo vaznejsich pripadoch to yabro) nam pri nej ako prieduskarke za posledne dva mesiace vzdy zabrala.

ajena
15. mar 2018

My sme včera začali používať Yabro... sme po vybratí nosnej mandle a pediater nám to odporúčal na rýchlejšie zahojenie jazvy, ako čítam vaše pozitívne skúsenosti, tak ma potešilo že sa to dá aj inhalovať, lebo my sme to dávali s priloženým aplikátorom do nosa. Dcéra je dosť zahlienená, takže určite budeme aj inhalovať keď to pomáha aj na soplíky a odhlienenie. Tie zatekajúce sople trápia aj nás dosť často.

lutsine
18. mar 2018

Aky inhalator doma pouzivate? nám už dosluzil náš a potrebujeme nový.

ajena
28. mar 2018

ja mám omron c28p a tam je vyslovene napísané, že utiahne aj hustejšie olejnaté roztoky.

ajena
28. mar 2018

a dozvedela som sa že to na odporúčanie prepláca aj zdravotná poisťovňa

baklik
28. mar 2018

@ajena co, inhalator ci yabro?

ajena
29. mar 2018

Inhalator som myslela

otila1
29. mar 2018

@lutsine my mame z Lidla Sanitas SIH 21.

lawrus
17. apr 2018

Ahojte, prvykrat drzim v ruke Yabro ampulku, prosim vas ako sa otvara? Dakujem

nika1985
22. okt 2018

Ahojte prosim vas ked nemam inhalator iba krhlicku a odporucili nam yabro da sa to aj inak aplikovat ci nie mala ide na vyber nosnych mandli. Dakujem pekne

baklik
22. okt 2018

@nika1985 nie, yabro je iba na inhalovanie

nika1985
22. okt 2018

@baklik dakujem za odpoved