Skúsenosti s užívaním spreju Mometasone Sandoz 50

viva13
3. jan 2020

Ahoj.Synovi bol predpísaný sprej mometasone sandoz 50 ma zvacšenú mandlu.chcem sa opýtať či môže mať z toho zachripnutie ráno a semtam kašle sucho hlavne ked leží ho draždí kašel.

jaskolka
3. jan 2020

@viva13 myslíte, či z mandle je zachripnuty? Alebo Mometasonu? Lebo pri väčšej nosohltanovej mandlí kľudne ráno môže byť zachripnuty, nedýcha v noci cez nos, ale cez ústa, logicky mu vyschne hrdielko a ráno nevie rozprávať, alebo sucho kašle, keďže to ma vysušené

gabulienka623
3. jan 2020

Moja dcéra mali predpísaný v novembri. Tiež ma zväčšenú nosnú mandlu, mala.suchy kašeľ zachripnuta, zväčšená sliznica. Brali sme ho 3 týždne, ale žiaľ nepomohlo jej to, sliznica síce odpuchla ale stále máva suchý kašeľ a rozpráva nosovo. Mandlu.ma.zvacsenu stále, ale nie až tak že by ju museli vyberat

viva13
autor
3. jan 2020

@jaskolka ano zo spreju dnes napr.celý den neazakašla a ani ked zaspaval teraz večer
@gabulienka623 my už berieme 5týždnov po 6týždni sa máme na kontrolu objednať

avlv
4. feb 2020

@viva13 Nám ho predpisuje imunologicka.Je vlastne na odpuch slizníc.U nás zaberal aj na husté farebné soplliky ak bol výter čistý.Ale je to kortikoid.

ferdo11
28. sep 2022

Ahojte, neviem či sa mi podarí obnoviť diskusiu. No môj syn začal brať teraz mometasone, kvôli zväčšenie mandlí ako píše @viva13 ale bol momentálne úplne zdravý a teraz začal suchý kašeľ, ale veľmi silný. Môže to byť z toho spreju?

0100
31. mar 2023

ProSim moze tehotne sprej mometason sprej

alzbetkacicka
8. nov 2023

@gabulienka623 dobrý deň,ako ste dopadli nakoniec?zmenšila sa nosna mandla alebo ste museli dať vybrať?máme podobný problém, ďakujem a prajem pekný deň