Skúsenosti so šiestou chorobou

drobcek26l
8. jún 2014

Prosím Vás ktorých deti už mali šiestu chorobu, viete mi povedať aký to malo priebeh, prípadne dať sem nejaké fotky ako to vyzeralo keď sa vám dieťa vysypalo, lebo môj malý má už 4 deň teploty, prvé dva dni tak 39.8 a teraz tak 38,0 stupňov a dnes večer som si všimla že má na brušku aj chrbáte také červené fliačiky a pupáčiky. Len teraz neviem, lebo on má aj atopický ekzém. Som z toho na nervy, lebo sa bojím že sa ten ekzém začína vyhadzovať na celé telo. Doteraz bol iba na nožičkách. Ak máte nejaké foto, pošlite prosím nech to viem porovnať. Ďakujem

aduuus
8. jún 2014

tak my sme akurát pred týždňom mali ... vo štvrtok v noci mala teplotu, piatok až k večeru, sobotu aj ráno aj večer, v noci už nič a v nedeľu sa vyhádzala, a zmizlo to až v stredu... 🙂

aduuus
8. jún 2014

ale inak, pri šiestej chorobe nemá byť naraz aj teplota aj fľaky...práveže teplota ustúpi a na to vyjdú fľaky...choďte k lekárke, nech dá urobiť krvný obraz, aké má leukocyty, podľa toho sa to určí...

aduuus
8. jún 2014

@drobcek26l a foto nemám, už som vymazala :(

fialkaa
8. jún 2014

ano, vysyp pride az po odzneni teploty a nie su to pupaciky, skor take male cervene bodky, nie je to vypukle, fotku nemam ....

zuzka1008
8. jún 2014

My sme mali prvé 3dni teploty do 40 ktoré ustúpili z ničoho nič, na 4deň vyrážky,fotky nemám,ale boli to fľaky
a veľmi svrbeli, ja som s malou išla na pohotovosť, tam jej dali fenístil kvapky, na 6 deň už skoro nič nemala.

drobcek26l
autor
8. jún 2014

@fialkaa
@aduuus No on mal teplotu ešte dnes ráno 38,0 ale dali sme Nurofen a odvtedy je už bez teploty. Ten výsyp som si všimla teraz večer keď sa išiel kúpať. A nemávajú to len malé bábätká? Lebo syn už má 21 mesiacov

aduuus
8. jún 2014

@drobcek26l nie, mávajú to deti medzi 6 mes až do 2-3 rokov.... určite choď k lekárke, aby zistila, či to náhodou nie je niečo iné...ale keď vravíš, že už nemá teplotu (predsa Nurofen celý deň nezaberie) čiže, teplota zmizla, a objavili sa vyrážky, tak asi to bude ono ;)

aduuus
8. jún 2014

@drobcek26l inak vôbec ju to nesvrbelo, a dala som jej iba raz večer 1/4 dithiadenu, nič iné nebrala..

dada7701
8. jún 2014

aj moja mala teplotky 4 dni do 40....potom sa vyhádzala, ale nebolo to nič strašné...len také červené fliačiky mala po chrbátiku a brušku, inde nie, mala ich asi
dni, už si ani nepamätám....a už bolo dobre...foto som nerobila,žiaľ....

fialkaa
8. jún 2014

@drobcek26l je to detska choroba, moze mat aj takmer 2rocny. vsak pockaj do zajtra, meraj teplotu. ak uz teplota nebude a bude pokracovat vysyp, je to 6. choroba. ten vyspy zmizne rychlo, v priebehu dna. ak by isla dalej horucka aj vyrazky, treba ist k doktorovi, bude to daco ine.

tominka207
8. jún 2014

Ahoj , moja malá to prekonala minulý rok. Foto nájdeš na internete. To že to bola šiesta choroba sme sa dozvedeli až potom. Doktor si myslel že ,má angínu, lebo mala v puse biele fliačiky a červené zapálené hrdlo, a k tomu mala vysoké horúčky. Tak jej nasadili penicilín. Na tretí deň sa jej vyhodili fliačiky a vyrážky tak sme utekali na pohotovosť, kde skonštatovali že má alergickú reakciu na penicilín. Až keď ku mne prišla kamarátka a povedala mi že je to šiesta choroba ako vyšitá a sa čudovala že na to doktori neprišli. Mala úplne pravdu, keďže na štvrtý, piaty deň už bolo po horúčkach zapálenom hrdle a vyrážky sa výrazne zlepšili. Dala som jej len trošku dithiaden aby ju to tak nesvrbelo a spala v noci. A na fliačky v puse som rozpustila nejakú tabletku a do toho som máčala cumlík a fliačky zmizli tiež /nepamätám ako sa volala tá tabletka/. Vyrážky sú predovšetkým na brušku, chrbátiku. Fotky nájdeš na internete.

fialkaa
8. jún 2014

inak vravi sa, ze 6. chorobu moze mat dieta iba raz. moj syn ju mal podla mna tento tyzden uz druhykrat. tiez teploty a vcera vysyp. dnes uz vsetko ok. vlani ju mal tiez ako 8mesacny

drobcek26l
autor
8. jún 2014

@tominka207 Presne, malý má fliačky na brušku a chrbátiku a má zapálené a červené hrdlo. Bože ja len dúfam že je to ono a nie ten ekzém. ďakujem pekne za rady.
@aduuus
@dada7701
@fialkaa Ďakujem baby, troška ste ma upokojili, strašne sa bojím že to bude ten ekzém. ale ráno ideme k lekárke, zoberiem aj moč a uvidíme. Držte mi palce nech to bude zase dobré

aduuus
8. jún 2014

@drobcek26l daj potom vedieť

fialkaa
8. jún 2014

@drobcek26l ale zapalene a cervene hrdlo so šestkou nesuvisi, pokial viem. ta teplota tu bude z toho zapalu ... urcite chod k lekarke

brumka
8. jún 2014

my sme 4dni horuckovali spolu so zubkami a na treti den cervene fliacky take malinke na nozickach ahrudi

drobcek26l
autor
8. jún 2014

@fialkaa To pôjdeme hneď ráno, lebo malému dali na pohotovosti antibiotiká, tak sa musíme hlásiť na kontrolu

simonkazga
8. jún 2014

naša mala 40stupňové horúčky 5-6dní, ako náhle sa vysypala teplota sa vrátila do normálu.

drobcek26l
autor
8. jún 2014

@simonkazga Ďakujem veľmi pekne, aj u nás je to niečo podobné, len zatiaľ sú tie fliačiky ešte také bledšie, uvidím čo to urobí do rána