Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Slabinová hernia - pruh v batoľacom veku

miselkamejka
7. mar 2015

Ahojte ma niekto z vás skúsenosti s herniou?

miselkamejka
autor
8. mar 2015

Bol niekto operovaný na pruh?

stankot
8. mar 2015

@miselkamejka moja bola ked mala tri týzdne

miselkamejka
autor
8. mar 2015

A vsetko v poriadku?

miselkamejka
autor
8. mar 2015

@stankot a vsetko v poriadku?

stankot
8. mar 2015

@miselkamejka ano všetko ok, zoperovali lebo to mala priskrtené operácia trvala asi 15 minut už má malá dva roky

miselkamejka
autor
9. mar 2015

To som rada ze je všetko ok.....len vieš ja mám strach z toho ako to ja tie 3 či 4dni v tej nemocnici zvládnem....môj maly ma 21 mesiacov a už teraz ma strach z doktorov a sestriciek a všetkého v nemocnici.....a tak tiež sa bojím či nebudú nejaké komplikácie...syncek už vníma niektoré veci a raz dva pochopí že sa niečo deje

stankot
9. mar 2015

@miselkamejka mate ho priskrtený?neboj bude to dobrééé...my sme utekali urgentne rovno z poradne, lebo mala priskripnutý o 15 hodine nás prijali a o 19.30 operovali, boli by aj skor ale mali nejaký prípad, najhorsie bolo ze nemohla papat a v podstate od 11 rána nejedla...potom jej dali infuzku a bolo lepšie...spinkala...trvalo to asi 15 minut aj s cestou, jej to po narkoze skocilo nazad, ale vraj uz to urobia ked je pod narkózou, lebo by sa jej to neskor objavilo zasa...druhý den sme boli tam a na ten další nas pustili doobeda domov tak sa neboj, ale ak si objednana tak tam asi musís o den skor...my sme boli sami na izbe celý cas, a najhorsí bol aj pohlad na iné operované detičky čo mali váznejsie operácie, neboj, viem aj ja som sa bála ale mysli na to ze su deticky operované na iné a tým to lahsie prekonás...neboj rana sa zahojí pekne, nám ju ani nevidno tak pekne ju urobili...aleee...o týžden sa nám objavil aj na druhej strane vraj aj to bude treba lebo sa to nevstrebe samé ale my máme zatial dva roky pokoj, mozno sa stal zázrak a ozaj to preslo, lebo my sme ju skusali prebalovat tak ze sme jej drzali nozku zohnutu aby ju nevystrela a ked mala plienku tak vlastne ju drzala ta plienka a asi to pomohlo, ale to mala len tri týzdne tak mozno to zrástlo...a neboj...

miselkamejka
autor
10. mar 2015

@stankot no vieš u nás to bolo tak že v novembri pri prebalovany som zbadala taký balonik v oboblasti pipika....hneď sme utekali na pohotovosť tam mumu spravili taxiu a povedali že operacia je nutná ale že v trebišove nemôžu operovať pokiaľ nemá 18 kg alebo 5 rokov....tak sme šli do košíc na detskú chirurgiu a tam nás objednali na 25 marca ale malý tu anginu sme na antibiotikach takže som sa musela preobjednat a nový termín mi dali až 14apríla,,,,,vieš to by problém nebol ale on stále keď kaka alebo plače tak mu vyskočvyskočí a ja mu to musím masírovať aby sa to vrátilo naspäť....už to chcem mať čím skôr za sebou nech sa malý netrápi pri tom kakani....vieš nikto mi neveri že je to až také keď kakaka že sa trápi kto to nezažil...vieš keď plače,slzy mu tecu a ja mu nemôžem pomôcť....

alenkam.
10. mar 2015

@miselkamejka ahoj, moj syn ma 26 mesiacov a caka nas to v sobotu.. tiez ma slabinovy pruh kombinovany s hydrokelou.. jemu sa vytlaca ten vak s tekutinou... aj 10x za den a sam chodi, ze ho boli brusko.. takze som sa rozhodla, ze mu to dam spravit... ma este virozu, trochu sopli, zakrok ma mat v sobotu, ale verim, ze to zvladneme... drzim palce aj vam...!

stankot
10. mar 2015

@alenkam. ahoj, neviem ci vám to budu robit ked ste nachladnutí, v akútnom prípade ano ale inak by mal byt dva týždne zdravý, teda čo mne vraveli

stankot
10. mar 2015

@miselkamejka viem verím ti, nam tiez stále plakala bola nervozna a tak...deti cítia ze niečo nieje v poriadku ...drzím palceky a rýchlo sa vyliečte

alenkam.
10. mar 2015

@stankot obmedzenie je 2 tyzdne bez zapalu hornych dychacich ciest.. aspon tu vraveli tak.. uvidime.. ale pevne dufam, ze do soboty bude fit uplne...

zuzkaleng
10. mar 2015

@miselkamejka mozem vas poprosit mi mame ten isty problem ako vy a sme s kosic syna mi v novej odmietaju operovat .chcem vas poprosit ci mi neviete povedat lekara ktory vas osetroval aby som mohla sa hi popitac ci aj nam nespravi .lebo nas osetroval mlady a ten nas odbil stym ze syn ma selest na srdiecku a ze sa boji mu to urobit .

stankot
10. mar 2015

@alenkam. jaska uvidís čo ti povedia, nech to máte rýchlo za sebou..drzím palceky

miselkamejka
autor
10. mar 2015

@alenkam. Ahoj ďakujem za to držanie palcov....aj ja vám budem držať všetkých 20 a nech to dopadne výborne 🙂

miselkamejka
autor
10. mar 2015

@stankot ďakujem ešte raz za všetko, za rady pozitívne zmýšľanie i pochopenie 🙂

miselkamejka
autor
10. mar 2015

@zuzkaleng ahoj,,,no neviem ktorý mladý osetroval vás ale nás osetroval tiež taký mladý volal sa gočik a bol v pohode všetko vysvetlil,povedal.....vieš ja nie som priamo z košíc ale 45km od košíc a skoro ničomu som nerozumela po tej lekarskej stranke ale on mi to trochu viacej objasnil 🙂

zuzkaleng
10. mar 2015

miselkamejka ties aj nas osetroval a nam povedal ze sa ho boji operovat asi pojdeme znovu a uvidime co povie .dakujem za radu

miselkamejka
autor
10. mar 2015

@zuzkaleng za malo,,,,aj nabudúce...kedykoľvek 🙂

mimik79
10. mar 2015

aj nasho maleho operovali na pruh na slabinach ked mal 3 mesiace, no u nas v MT sa to robi formou jednodnovej chirurgie, rano sme prisli, isli sme prvi, prebehla operacia, my sme cakali zatial, potom ho doniesli na izbu boli sme pri nom kym sa neprebudil, dali sme papat a ked bolo vsetko ok tak po obednej vizite o druhej cca sme isli domov, teraz ma 2 rocky a tri mesiace, vsetko je odvtedy v poriadku

miselkamejka
autor
10. mar 2015

@mimik79 ahoj...a v našom prípade by to malo byť tak že toho 14apríla pôjdeme spravia mu predanesteziologicke vyšetrenie a 15 bude operacia,,,,keď všetko dobre dopadne,že nebudú komplikácie a ani rana nezačne krvácať tak toho 16 nás pustia,,,,aspoň tak mi to hovorili

zuzkaleng
10. mar 2015

@miselkamejka drzim vam palce aby vam vsetko dobre dopadlo

myskaza
10. mar 2015

Aj my sme prave V MT dnes po operacii..zatial vsetko ok maly sa aj bezproblemov prisal po narkoze..Zajtra rano ideme domov ak bude vsetko dobre

mimik79
10. mar 2015

@myskaza sledovali potom ci sa uz vycikal a ci nevracia ked sa napapa, verim ze bude vsetko ok a pojdete domkov, taketo malinke deticky to zvladaju lepsie ako my rodicia, bol uplne uzasny a prisli sme domov a maly vysmiaty ako keby sa nic nedialo...tak si na to pamatam a potom bola este kontrola dva krat a viac sme nikde nechodili, drzim palce

mimik79
10. mar 2015

@myskaza a keby sme taketo nieco mali absolvovat teraz v tomto veku dva rocky tak si to ani neviem predstavit...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli