Slabinový pruh u 2 mesačného dieťaťa

polacka
30. dec 2012

Maminky potrebovala by som vediet co najviac informacii o slabinovom pruhu. Moj syncek ma 2 mesiace a uz tyzden ma slabinovy pruh. K chirurgovi ideme az po novom roku. Chcela by som vediet ci sa to moze nejako zatlacat ci to neublizi este viac a hlavne ako prebieha operacia u takeho maleho chlapca. Viem len ze doktori chcu cakat s operaciou co najdlhsie, ale ja mam pocit ze sa mu to zhorsuje, teda zvecsuje, takze keby nas poslu do nemocky uz teraz niekedy naco sa mam pripravit. Operovat by som chcela v trencine, boli ste tam niiekto? Prosim piste mi vsetky skusenosti. Ono sa to asi bez operacie neda co? ani nejakym zatlacanim alebo tak?

polacka
autor
20. feb 2013

@lukra ano v tn operuju deti od 20kg takze preto sme museli do tej blavy.

ginger_fox
20. feb 2013

@polacka a to ma este ked mal 2 tyzdne cestou na pohotovost zastavili v noci policajti. Som bola taka nerves, ze som nevedela najst gombik na stiahnutie okna v aute a ked sa mi to podarilo, tak som na policajta zhukla "Kde ma detska nemocnica parkovisko?!" Ked sa to stalo druhykrat, to už som konala ako automat. Inac docitala som sa, ze tie slabinky sa zatvaraju babatkam vo vnutromaternicocom vyvoji, takze co som sa stretla, vacsina deti s tymito problemami, sa narodila skor ako mali termin. Moje dieta sice len o tyzden.

lukra
20. feb 2013

@ginger_fox nasa sa narodila v 37t. Ktovie, ci sa to vie uzavriet po narodeni, alebo to proste podrastlo a neprejde ...ja neviiim, ale nemame to cca 2m. To s tymi policajtmi...to uz mali kedy zastavit..zakon schvalnosti, ze? Chuda, mamicka v strese a oni do toho...
@polacka dakujem za info 🙂

polacka
autor
20. feb 2013

@ginger_fox ano my sme sa tiez narodili skor v 37tt a tiez to mal, no co uz. Pani policajti by sa mali zdaleka vyhybat zastavovat mamicky ktore idu so svojim dietatom na pohotovost apod. @lukra tak to ked uz nema 2 mesiace tak to uz sa mu podla mna neobjavi, uz by sa to objavilo si myslim. V tom trencine ze len od tych 20 kg operuju to mi hovoril vtedy chirurg takze to neni info z druhej ruky

ginger_fox
20. feb 2013

@lukra mne jeden mlady chirurg, ked bol maly na tej prvej operacii tvrdil, ze ta druha slabinka je otvorena, ale ze je sanca, ze sa to uzavrie, inac by to operovali hned na oboch stranach. Ale zase neviem o pripade, ze cvevko preslo a napriek tomu sa to neskor scelilo same a nemuselo operovat. To je mozne len u pupocneho pruhu, s ktorym sa syn bori stale, nakolko ten druhy slabinovy ho velmi bolieval a strasne plakaval a vtedy sa mu pupik velmi zhorsil, takze my este na chirurgiu na kramare chodime s pruhom na pupiku a ja ako optimisticka matka verim, ze to zvladneme bez operacie.
@polacka
@lukra inac kocky, policajna cestna kontrola ma zastavila ako soferku len jediny jeden krat a to vtedy v noci 😀

majuska7111
20. feb 2013

@lukra Malý teda jačal - aj ja by som, keby mi to robili 😒 ale som rada, že boli takí promptní a boli sme pod dozorom, to je hlavné 🙂

majuska7111
20. feb 2013

@polacka Mne vraveli, nech radšej bežím, alebo to skúsim len masírovať, či to zapadne naspať... ale asi by som sa toho bála.... si hrdinka pre mňa 🙂

lukra
20. feb 2013

@ginger_fox vsak to, vsade len ze operacne, co sa tyka slabin...uz len dufat, lebo mala mi asi za deti pochytala viacero zdr.problemikov, tak by som rada postupne nieco vyradila...
A kolko rokov mas soferak? Ja 12r.a tiez ma len nedavno 1.x zastavili a mala zpriecena vo vajicku vpredu, nemohla som sa dostat k dokladom, a mm mi zobral kabelu do svojho auta s obc.a vodic. No sranda, este ze boli uplne zlati a nic z toho nebolo 🙂

@majuska7111 ked to je tazko povedat, kedy to robime spravne. Jeden povie tak, druhy tak...ale moj dr.mi len trochu ukazal ze jemne kruzivo vytiahnut

lukra
20. feb 2013

@polacka tak tiez v 37tt. ? Ja som umyvala okna v dome, lebo dva dni co majster urobil novu kupelnu a vsade prachu. A chvilu som si lahla a puk...voda...sok, prehanky, napinanie...ale mozno uz bol cas ist von, ktovie, bola mala na svoj vek.

ginger_fox
20. feb 2013

@lukra od 18, teda ked ratam, tak 18 rokov. No kamoske sa raz stalo, ked si zobrala auto na vikend, ze just papiere zostali u mna a ju zastavili ju policajti. Zahrala to, ze papiere ma doma asi 2km od miesta zastavenia(dufajuc, ze nepojdu s nou pre ne, kedze boli u mna asi 200km od nej), tak jej urobili prednasku o tom, ze jej mozu auto zadrzat a aka pokuta a neviem co...
Vies, ta operacia slabinoveho pruhu je naozaj maly zakrok. Je to narocne skor na psychiku nas rodicov. Jeden den dietatko zoperuju, druhy den ste cely v nemocnici a na treti vas pustia domov. Kontrola je o tyzden(vtedy vyberu stehy, prip. ich len skontroluju ak su v strebatelne) a o mesiac. Synovi na brusku ziadne znamky zakroku nevidno, v podstate uz po roku ich nebolo bovec vidno, ani v naznakoch. A na nezaplatenie bolo to, ze som uz nemusela byt v strese, ci crevko nevybehne a pozorovat ho pri kazdom mrnknuti.

polacka
autor
21. feb 2013

@ginger_fox Ano ono by sa to malo objavit ale ked to lukre uz nevyslo 2 mesiace? to je zvlastne, podla mna by sa mu to malo hned ukazat. aspon budu mat pokoj, mozno uz sa mu to neobjavi vobec.

polacka
autor
21. feb 2013

@majuska7111 OOO dakujem, mne to nedalo a musela som mu to zatlacit. Ked som videla obvodnu ako mu to zatlacila tak som sa dobre divala a robievala som to sama. Co som si nastudovala tak som vedela ze pokial je v tom crievku citit pohyby, tak toje dobre lebo to crievko pracuje. A pokial uz nic necitit a crievko tvrdne a nechce zapadnut spet tak hybaj ho do nemocky to uz by malo byt to priskrtenie. No a pokial je to crievko az modre tak to uz tak rychlo utekat ze na odobratie vodicaku.

polacka
autor
21. feb 2013

@lukra Haha ja som vlastne 3 dni predtym zacala pijavat alchemilku a ked som sa rano o siestej pretocila na druhu stranu tiez puk a uz som len nechapala. tri uteraky mokre vo vani som stala asi 20 minut co to stale tieklo ale nastastie bolesti vobec az vecer o osmej mi zacali troska a o pol dvanastej sa maly narodil. Moj bol zase dost velky 3600 a 51. ale ja som pijavala denne liter mlieka a ku koncu az liter a pol. a pribrala som 45 kg takze maly mal byt z coho velky. haha

polacka
autor
21. feb 2013

@ginger_fox Ano neviem ci to viac neboli nas maminy a ako deti...My sme tam prisli stvrtok a sobotu domov nastastie. a uz ziaden problem neni. Teda dufam ze to uz na druhej strane mat nikdy nebude

lukra
21. feb 2013

@polacka no hlavne, ze mame za tym. Ale tak v 37t.pekna vaha, to uz bolo pekne odchublane babo. No mojej sa dako neuslo vahy ani cm, ktovie preco, ale vsak dobiehame pekne. Ma uz 6060g.
No mne voda pukla o 14h a bolesti prisli okolo 21h a pred polnocou hotovka. No ale vsak stvrte...to su rychlovky

@ginger_fox wau, za taku dobu bez polic.kontroly? Ja som vzdy trpla, ze ani nezastavim zo soku...a celkom pohoda.
Mas pravdu, bude to skor len o psychike rodica, starosti o dieta, ved kto by sa nebal dat takto pod noz svoju ratolest.

polacka
autor
21. feb 2013

@lukra No ty uz mas vlastne 4 to uz si ina rodicka co? Som zvedava ci budem mat druhy porod lahsi ako prvy. Vy uz vazite pekne my uz tiez 7kg drobecek. Za 9 dni mame 4 mesiace, uz aj prikrmy dame, lebo ved on je furt nervozny, ruka v puse, ked mu dam mlieko tak bud sa smeje alebo reve a nechce mi to. alebo len tak po trochach a kazdu chvilu. Zacinam si myslet ze uz na to mlieko o jednej chuti nema chut alebo neviem. Zacal strasne strajkovat posledny tyzden, len sa mordujeme, Ach neviem co mu moze byt. Jedno trapenie sa vytrati a dalsie je vzapeti tu.

lukra
21. feb 2013

@polacka chcem sa spytat, kojis, ci UM? Tie strajky ako dojciaca matka poznam, asi najviac pri najmensej. Este tak do tych 4mes. jedla tak vo vacsom mnozstve, teraz je to menej, zrejme jej staci.
Vy mate krasnu vahu. To s tou nervozitou, objedanim ruk, slinenim je aj u nas dost dlho. Slini teda poriadne, podbradniky stale premocene.
Tieto male deticky je niekedy tazke pochopit, co im vlastne je, co potrebuju. Chyba mi, ked si s nou v klude nemozem lahnut, pohrat sa na zemi bez toho aby ju deti neprevalcovali, nebudili...

polacka
autor
22. feb 2013

@lukra Nie my sme na um od zaciatku, prisla som o mlieko ked mi maleho previezli koli zltacke do inej nemocky, hrozila mu transfuzia no a to si vies predstavit tie revy... Ja uz neviem aj vcera vecer uz som mala nervy, neviem co chce, ci ho cosi boli alebo je len nervozny. Mlieko mi nechcel len tak po trochach. Normalne pijaval pekne kazde tri hodinky 180 a teraz? 120 potom 60 potom 80 potom 140 a taketo, to je na hlavu furt len zarabat. Moznoze uz ho to jedno mlieko nebavi.
No ty vlastne s malou nemas vobec klud co? ani poriadne si ju nepomojkas. Ja si to neviem predstavit tolko deti. Ako ich mozes ustriehnut, ci cosi nevyparatia alebo tak.

lukra
22. feb 2013

@polacka si rodila zrejme v mensej nemocnici..,ci? Ja som v Tn, malu mi zobrali na druhy den vecer, ani som ju nestihla prilozit, ale tak nastastie bola len kusok dalej, tiez pod svetlom kvoli hranicnej zltacke a kedze bola drobec, tym padom akutne pred transfuzkou. Nastastie to mierne kleslo a viac na taku vys.hodnotu nevyslo. Bola 10dni pod osvitom. Nam sa hodnota zastavila na 150-tke a dlho stala, tak som bola na prasky...skusili este moznost past.mlieko 24h-moje, to som cele prerevala kedze som musela len flase..ale kleslo chvalabohu. Vtedy som ledva nieco odsala, az som sa pozviechala, ze este pridem o mlieko kvoli mojej depresii.
Vies, mozno citi zubky, ono sa to chysta, baby ukazuju fotky uz okolo 4mes.so zubkami.
Ja ked kojim, tak s mobilom polietam na nete kym sa deti hraju, ci tmolia pri mne, ale dost su tolerantne. Ucim ich sa ospraveelnit ked sa pobiju a niekedy je lepsie ich len pozorovat/pocuvat a zasiahnut ked je uz zle. Uz viem vycitit, kedy musim zakrocit..

stankot
29. mar 2013

aj nam operovali slabinovy pruh prex tyzdnom a pol ked mala mala necely mesiac...urgentne nam to robili na kramaroch...ma to pekne zhojene ale vecer pred kontrolou jej vybehlo aj na druhej strane...chodi jej to hore dolu...castejsie to tam nema ako ma tak som zvedava...chcu cakat kym to nebude urgentne kvoli narkoze lebo ma len 5 tyzdnov...ach jaj...tak sa pozorujeme...

ena88
25. máj 2013

@polacka ahoj,pocuj moj maly mi tiez plakaval najviac v druhommesiaci A POTOM TAK NORMALNE LEN KED DACO POTREBOVAL a pruh sa mu objavil teraz v 7mom mesiaci ☹ tak som zvedava co nas caka ☹

polacka
autor
26. máj 2013

@ena88 No vidis si predstav. Som si spomenula, ze aj jeden klega vravel ze ked uz bol dospely cosi dvyhol a ze ho tam zabolelo. ze to neriesil, az dom na to pozrel a pruh... Takze ono sa to moze objavit asi kedykolvek. Je to smutne, ked potom take zazitky v nemocke zas. Oni u teba podla mna budu cakat do roka ak to bude mozne. to by musel mat uz priskrtene aby ste hned isli. tak bude lepsie znasat tu narkozu. co vam povedali ak sa smiem spytat?