Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Som jediná, ktorej vadia sladkosti?

lavanta
13. máj 2016

neskutocne ma to vytaca... ☹ 😠

sissy27
13. máj 2016

@lavanta a čo si už urobila pre to, aby im tie sladkosti nikto nedával? neviem, aké veľké deti máš, ale tak to proste zober ty, poďakuj a nalož s tým, ako uznáš za vhodné... a teda úprimne nie celkom rozumiem tomu, ako niekto cudzí môže dať niečo tvojim deťom...

sense
13. máj 2016

Cudzi by mi vadili babky a kamarazky nie pokial by to bolo v norme v opacnom pripade sa treba slusne ozvat. Zalezi aj na veku deti

petrao2
13. máj 2016

Mam kamosa a oni malej nedavaju vobec nic sladke,slane nic.Mala je tak naucen a a uz aj okolie respektuje len to chce vela trpezlivosti
Drzim palce aby to pochopili,ja sa tiez oto snazim lebo moja ma 8 mesiacov a dost problemi s travenim a bruskom ale zatial bez uspechu

petronelka77
13. máj 2016

Musis si ty stanovit pravidla a dat instrukcie babke, kamaratkam a pod. A ked nahodou na ihrisku niekto ponuka mojmu dietatu sladkost (teda nejaky rodic), tak sa spyta rodica, ci moze, ja praktizujem to iste. Dnes maju deti rozne alergie, na lepok a pod. Ale zasa nie som zastanca striktneho odmietania sladkosti, obcas moze, neuskodi.

luciferkax
13. máj 2016

neriešim, denne majú dovolenú jednu dve sladkosti, ak pekne jedia.. ak nejedia, majú zákaz.. ak im niekot kúpi sladkosť, odložíme, už máme plnú bedničku a z nej si raz denne niečo vytiahnu, niečo im zjeme z mužom, niečo posunieme dalej :D :D

lavanta
autor
13. máj 2016

no keby to bolo ako pisete tak by som z toho nebola nervozna....lenze babka chyti sladkosti a este sa na mna aj pozrie a povie : viem ze mame to vadi ale tu mas ! a este aj do cesty + dzus....
moji znami....ked im nedam, alebo ich poprosim ze len po jednom tak mi vycitaju ze im nedoprajem a pohrdaju mnou...
ja svojim detom dam sladkost, raz za den...alebo im radsej nieco upeciem...

lavanta
autor
13. máj 2016

@luciferkax ked sme sami to tak robim, ale ked tam je viac deti tak mi ich je luto ked si to kazdy zacne rozbalovat a oni nie....

pribinak
13. máj 2016

@lavanta robia to vsetky babky, robili to aj nase babky a myslim, ze to budeme robit aj my. Ja ked pridem k nasim, tak maju za igelitku sladkosti pre syna. uz im nic nehovorim, ale dohodnen sa so synom, ze sa rozdeli s kamosmi na ihrisku ci v ms alebo po treningu.

luciferkax
13. máj 2016

@lavanta normálne zvýš hlas a pochopia :D :D ked napr. svokor vyjde s čokoládou, surovo zakričím, že nejedi večeeru a večer sladkosti nejedia.. deti sú zvyknuté :D ani ich tú sladkosť nenapadne vziať, alebo ju strčia do vrecka " na zajtra"

dominika6
13. máj 2016

@lavanta
ja všetky sladkosti konfiškujem,odkladám do skrinky a potom večer pri telke vyjedáme s mužom 😀...

gretocka
13. máj 2016

sladkosti dostavaju aj nasi, ale vedia, ze sami si ich nesmu davkovat, ked dostanu nieco, pridu sa opytat ci to mozu zjest a podla situacie im to bud dovolim alebo poviem, ze odlozime a neskor.
Co sa tyka ludi tebe blizkych, ked ti to vadi, tak v pohode povedz babke aj kamoskam, nech detom sladke nedavaju a ponukni aj nejaku alternativu, ktora bude akceptovatelna pre teba a tiez oblubena pre deti.
Moji mali napr. velmi dlho nejedli tvrde cukriky. Ked im niekto nukal tak som za nich povedala, ze take nepapaju a bolo, obcas sice dani ludia na mna pozerali ako na blbca, ale akceptovali to.

lavanta
autor
13. máj 2016

@pribinak nehnevaj sa , ale toto su presne ti "cudzi ludia" co som spominala....tvoj syn posuva sladkosti dalej....zas len detom a napr. aj takym ktorym mamam to vadi 😅

lavanta
autor
13. máj 2016

@gretocka len ja sa s nimi aj dohodnem, ale ked pre nich brumik neznamena sladkost a potom vsak len jeden a potom uz len toto....a sirupova voda ako normal...vsak to nie je sladkost...
a vyhadzuju mi na oci aka som matka ked im to vsetko naraz nedoprajem

lavanta
autor
13. máj 2016

@dominika6 😀 to poznam

pribinak
13. máj 2016

@lavanta napr teraz budu mat v ms den deti a sutaze, odmenou budu okrem balonikov a bublifukov a vymalovavaniek sladkosti
som povedala uckam, aby neminali z triedneho fondu, ze mame asi 10 baleni kinder cokolad a asi 20 brumikov a iks lentiliek - ucka bola rada, usetria peniaze a ziadne dieta neumrie, ked zje 2 kinder tycinky a jedeneho brumika, dostanu to s tym, ze nech si odlozia na zajtra
ucka bola rada

gretocka
13. máj 2016

@lavanta tak napriec vsetkymi temami sa stale cudujem a nechapem babky, ktore robia veci naprieky rodicom a dakujem nebesam za mojich rodicov aj svokrovcov, ktori nase rozhodnutia respektuju a plne podporuju....

lavanta
autor
13. máj 2016

@pribinak tak to je ine, tam by sa jedli tak ci tak.... 😉

pribinak
13. máj 2016

@lavanta a nasim to nevesiam na nos, ze vacsinu toho co synovi daju, rozdam, moji rodicia su stari a tazko sa im uz taketo veci vysvetluju, to co usetrim na sladkom o to viac kupim ovocia a zeleniny

lavanta
autor
13. máj 2016

@gretocka dlho som tam nechodila tak to pochopili a obmedzili na cukrik a sirup.vodu 🙂

stepanka274
13. máj 2016

Moja mama je netradicna babka, az to mojmu muzovi vadi, ze preco im nekupuje sladkosti, vzdy im nakupili plno ovocia, naucila nase deti na cerstvu stavu z mrkvy, zjedia u nej len jej domaci celozrnny chlieb a biekymi rozkami opovrhuju, ze biela j ka je smrrrt,

dominika6
13. máj 2016

@lavanta
je to diagnoza ,,starká,, nezabrániš tomu,zbytočne budeš do nich kričať,hnevať sa,zakazovať...
my máme s mužom raj na zemi po Mikulášovi a Veľkej noci,kedy veštko skryjem a priebežne vyťahujem mesiac po 1 ks každý deň 😀...
deťom sladké nedávam denne majú ho ozaj ked vidia,že máme sladké otorené,tak si vezmú...ale sme ich vycvičili že ked sladké dostanú,hned to odovzdajú

lavanta
autor
13. máj 2016

@pribinak len moje deti to chcu hned zjest....
asi im musim vysvetlit ze ked to dostanu uz vecer alebo podvecer tak nech to schovaju....

lavanta
autor
13. máj 2016

@stepanka274 tak to by som brala 😉 😉

pribinak
13. máj 2016

@lavanta tiez to trvalo kym syn pochopil, ze staci jeden brumik a dalsieho zje zajtra a ze stacia 2 kinder tycinky, ze nikto mu to nezje, ak si ich odlozi na dalsi den
ale naucil sa a pochopil

skoricaxx
13. máj 2016

Ahoj neviem ako velke mas deti, no mi tiez mame krabicu a cez den ked jedli si mozu nieco male zobrat jeden cukrik a pod ....dva krat do roka pred velkov nocou a sibackou stym spravim poriadok...
ale znami a babky to je v pohode ano nieco prinesu ale nie je to strasne ale skolka to je sladkost zrut stale ma niekto meniny narodeninz nieco dostanu ad ucitelky ze vzhrali boli ticho .... 😒

tenerifka
13. máj 2016

My sme od tohoto usetreni, lebo byvame daleko od obidvoch rodin...
Ale nie vsetci stari rodicia kupuju sladkosti. Moji stari rodicia ani mne ani mojim surodencom nikdy sladkosti nekupovali a nijake doma nemali. Naproti tomu sme dostavali od nich na Mikulasa ci pri inych prilezitostiach kopec vtedy vzacneho ovocia, u nich sa takisto jedlo vela ovocia....jedina akoze "sladkost" co mali boli neochutene burizony 😀

sense
13. máj 2016

Inak u nas si tiez odvykaju nosit sladkosti uz len z toho dovodu ze mala zje len kindercokoladku a vajicko aj to vie ze moze max jedno poobede....ostatne nezje tak jej mozu nukat co chcu do brumika raz kusla vypkula a bolk vyriesene....a okrem vody ine nevypije ani dzus

monikaparson
13. máj 2016

Mňa len napadá jedno, čo máš 15 rokov, aby ti niekto takto robil doslovne pred očami napriek? Deti už tiež asi nebudú najmenšie, keď jedia sladké a nalievajú sa sirupovými vodami. Všetko sa dá vysvetliť aj deťom, aj tým dospelým, čo si nedajú povedať. Známy tebou pohŕdajú, vysmievajú sa ti? Načo s takými ľuďmi tráviť čas. My máme toľko toho, čo robíme ináč než ostatní. Je mi úplne jedno, čo si kto o tom myslí, nech sa aj vysmievajú, nech aj pohŕdajú, takí ľudia mi za nič nestoja.
Toto všetko je o dôslednosti. My sladkosti nekupujeme a nedávame, ak kúpim nejaké "decké" kekse, tak pozerám všetko podľa zloženia, snažím sa bez cukru a ide to. Keď pečieme, tak jej dáme, ale nepreháňam to. Niekedy má raz za týždeň niečo, ak som s kamoškami, tak im napr. dáme nejaké tyčinky, ale doma to tiež nemá. Naši stále otravujú so sladkým a ja stále dokola idem to isté. Raz im to možno dopne, ale asi skôr nie. Svokrovci sú na tom paradoxne o niečo lepšie, ale keď mi decko od nich príde domov a lieta tu ako najaté, tak moc neverím, že jej aspoň ten presladený koláč nedali. Ak jej raz dovolím tam ísť, tak nemám bohužiaľ prehľad nad tým, čo jej dajú a nedajú. Treba si stanoviť hranice a za ne neísť, nie že raz dovolím a potom nedovolím. Veď z toho aj tie decká majú zmätok a dospelý len vidí, že sa vôbec tým, čo ty chceš a nechceš netreba zaoberať.

dominika6
13. máj 2016

jaaaj a zabudla som dopísať,že neviem ako inde v škole a ked má nejaký spolužiak narodky,meniny,tak donesie všetkým sladkoť...a kedže ich je vt reide 20 tak je toho skoro denne,preto im doma nedávam nič...a tomu nezabrániš,lebo to zjedia v škole a ty sa ani nedozvieš 😀

lavanta
autor
13. máj 2016

@skoricaxx no to je na dalsiu temu ...co sa tyka skolky to iste aj u nas 😒

Tu začni písať odpoveď...

Odošli