Sondovanie dieťaťa - odmietanie papania

janeska17
14. mar 2014

Hladam mamicky s podobnym osudom. Mam dceru ktora prestala papat mliecko. Ci uz dojcenim alebo z flase. Sme v nemocnici a uplne odmieta pit. Strasne place pri tom nic nevypije. Vsetko sa jej podava sondou priamo do zaludka. Pricina sa nenasla. Milion vysetreni vsetko negativne. Su vraj pripady kedy deti bez vysvetlenia nechcu prijmat potravu nemaju pocit hladu. Dcerka bola do troch tyzdnov zivota uplne normalne dieta ktore si pytalo papat kazde tri hodiny a krasne pilo. Neviem kde nastal zlom a preco. Obavam sa sondy na stalo a potom prejdenie na vstup priamy do zaludka PEG na podavanie potravy. Bola narodena v temine.

simonka1304
14. mar 2014

Ahoj.Nema skryty reflux? Moja mala,ked mala 4tyzdne tiez prestala papat.Strasne pri tom plakala,teraz uz viem,ze mala bolesti.Nakoniec bola na sone a potvrdil sa skryty reflux.Mliecko jej behalo hore dole,ale pritom nevrackala.Tiez dlllho nevedeli,co jej je...

janeska17
autor
15. mar 2014

@simonka1304 nema bola vysetrena

katulienkax
15. mar 2014

Moja mala si v 4 mesiaci zmyslela že jej netreba nic jest ani piť co som sa ja narevala kvôli tomu. Až do 8 mesiaca pila len v spánku v noci a cez den v spánku co bolo asi 5 dávok . Denne nevypila viac ako 700 ml ( v tom spánku) ale prežila dokonca pekne priberala . Trápili sme sa aj s prikrmami jedla len ked sme ju zabávali . Ináč náladu mala furt dobrú aj ked nejedla aj 6 hodín a to iné kamošky tvrdili že dieta si pýta no ale žiaľ moje ňie . Mixovane jedla až do 2 rokov. Teraz ma 2 a pól a nik neverí co som sa natrapila bo vyzerá pevnejšie ako deti co si jest pýtajú ale to je asi metabolizmus že jej to lepšie ukladá.

janeska17
autor
11. apr 2014

@simonka1304 ma potvrdeny masivny reflux, zahustujem nutritonom ale mala stale nepapa. Vasa mala kedy zacala papat? Ako ste boli lieceni?

simonka1304
11. apr 2014

@janeska17 chudatko,aspon,ze jej uz zistili pricinu nechutenstva.Nezacala ani nasa hned nieako moc papat,az postupne...Este do toho prisli ockovania,a tie ju uz celkom oslabili.Tak aj ak Vas cakaju,nedavaj ju,im je to jedno,oni to napichaju aj do oslabeneho telicka.Liecbu sme mali len tan Nutriton.A nepapa vobec,ci trosku hej? A dokt.Vam co na to hovoria?

janeska17
autor
11. apr 2014

@simonka1304 to podla mna nie je pricina.preco nepapa pretoze aj deti s refluxom piju normalne. Ona nepapa vobec je sondovana odmieta uplne pit

simonka1304
11. apr 2014

@janeska17 ale ked ma masivny reflux,tak by to mohlo byt z toho.Aj moja prestala papat a tiez mala "len reflux".A dr.Ti nic nehovoria?

janeska17
autor
12. apr 2014

@simonka1304 nie nehovoria. Ty si mala tiez malu na sonde? zda sa mi to hovadina ze by obycajny nutriton odstranil problemy a mala zacala pit

jvlo
30. máj 2014

@janeska17 Ahoj, odporúčam navštíviť aj iného gastroenerológa....Nelka prestala jest skoro úplne.....v najkritickejšom období prijímala 120ml....jedna gastroenterologicka tvrdila, že je ÚPLNE V PORIADKU, že chyba je vo mne..... s plačom som volala inej lekárke, že nás musí zobrať aj keď k nej nepatríme....Vyjadrila podozrenie na BKM a dala nám mlieko Neocate....nelka začala jesť aj keď nie ako normálne deti....teší ma každých 10ml, ktoré zje, krmime ju každé dve hodiny deň-noc nikdy si sama nevypýta jesť. Skúšame všetko možné.....Pesiničku oli oli janko jej spievam aj 200x len aby niečo zjedla, ťahá ma za vlasy, hrá sa s lyžičkou, topánkou.....je jedno ako, zabávame ju. Už je ako-tak stabilizovana, teda, čo sa týka objemu jedla... Konečne po dvoch mesiacoch prišli výsledky a BKM je asi skrížená alergia, pretože vyšla negatívne....aj ked napr.vajcia má pozitívne aj ked ich nikdy neskusila.....len som chcela....skuste Neocate, je hnusne, ale ak má náhodou nejaký dôvod na nechutenstvo, nemusia to ukázat testy...u nás to tak bolo a to sa v Nelkinom prípade sonda sklonovala pri každej návšteve lekára

lelagula
26. sep 2015

@simonka1304. Dobry den.uz je to starsi prispevok co reagujem nan ze vase dietatko plakalo pri krmeni kvoli refluxu...ako ste s tym papanim bojovali co ste robili aby tahala?moj maly ma sondu je po 3 narocnych operaciach srdiecka od narodenia nepapal 2 mes a stratil prehltaci reflex ale pomalicky si zvyka a pre mna je pokrok aj ked 20-30ml vypije ..ma tiez silny reflux aj ta sonda ho urcite drazdi..a ked vytaha 20 sa zacne strasne jedovat kopat a stahovat k brusku nozky a mykat hlavkou..vidim ze mu nieco zacne byt asi mu to tam beha chudacikovi..preto prosim o radu ako s tym bojovat..a tiez mame neocate mlieko a davam nutrilon dotoho..dakujem

cocacola3
19. aug 2021

@lelagula zdravím práve riešime ten istý problém... Sme po 3 operácii srdiečka. Ma 15 mes. 2 mes nepapal keďže sme boli na are a JIS a kvôli vypotkom nemohol nič papať len parantenalnu výživu do žili mu dávali. Teraz sme týždeň na oddeleni a učíme sa papať... Nič nechce takže sa sondujeme mliekom nutrilon ADC... A prikrmy po lyžičkach a to je teda boj... Zje slabých 20 ml... A ďalší problém po papanie vraciame nie za každým ale často vyvracia polovicu dávky...
Viete mi prosím povedať ako dlho vám trvalo sa rozpapat??? Lebo doma budeme sa sondovat a teda mam s toho veľké obavy... Ci sa nám podarí niekedy Rozpapat....

fifinkaaaa
14. jan 2024

@janeska17 ahoj kedy to vášmu bábätku prešlo prosím Vás?

janeska17
autor
28. jan 2024

@fifinkaaaa mam dve baby. Starsia zacala jest ako 5 rocna mladsia ako 4 rocna. Obe mali vyvody. Odmietali potravu uplne. Aj vodu.

fifinkaaaa
31. jan 2024

@janeska17 pane bože a to ani trosku nepili a nejedli ?

janeska17
autor
5. feb 2024