Soplík u dvojtýždňového bábätka

katarinocka1989
24. okt 2013

Zienky, potrebujem pomoc, moj malinky ma ma 2,5 tyzdna a ma strasny soplik, ledva dycha a stale sa nim dusi...davam mu sprej s morskou vodou/ to mi dali v lekarni/ a odsavam/ale to skoro vobec nejde/. Doktor mi povedal ze plucka ma ciste, ze to je len kojenecky soplik a za tri tyzdne prejde...
Ale co mam spravit aby sa mu uvolnil nostek? Ved to nemozem pocuvat ako sa dusi, ved to je strasne...prosim, poradte mi nieco...Dakujem pekne

ingmiriama
24. okt 2013

@katarinocka1989 a ako odsávaš ?? môjmu malému odporučila dr aby som mu zavesila mokrú plienku na postielku kde bol

linda20111
24. okt 2013

@katarinocka1989 s akou odsavackou odsavas, ze neide von? vidis ten soplik, alebo si len myslis ze ho ma podla zvuku?

mikinko223
24. okt 2013

@katarinocka1989 odsavat , odsavat, a libenar pre babatka

kacatko
24. okt 2013

@katarinocka1989 Skús v lekárni kúpiť kvapky Nasivin pre novorodencov a dojčatá. Sprej by som ešte tak malému nedávala. A samozrejme pravidelne odsávať,poprípade polohovať, trošku aby mal hlavičku vyššie ako telíčko a ak kojíš tak to je samozrejme ten naj naj naj liek 😉

henikav
24. okt 2013

ja davam od narodenia po odsati soplikov fyziologicky roztok, kvapku do kazdej nosnej dierky a stale len cistit a odsavat. Chce to vela trpezlivosti

gabika7706
24. okt 2013

@katarinocka1989 tak malinkemu babatku skor kvapky ako sprej (moze byt aj vincentka voda napr. a kvapatkom, prip. ten libenar, ale to je len fyziolog. roztok - iba za vela penazi, da sa kupit aj klasicky) ...nakvapkat, chvilu pockat a poodsavat (najlepsie odsavackou na vysavac) a ak kojis, tak pomedzi zopar kvapiek mliecka nakvapkat do nosteka. Polohovat a zvlcovat vzduch v miestnosti.

dadushe
24. okt 2013

Zkus mu podložit matraci v postýlce, aby byl na na šikmé ploše, tím mu to tak nepoleze do krčku...Taky pomáhá zvlhčovač vzduchu nebo aromalampička s eukalyptovým olejem. Na soplíky pomáhá taky koupání (asi hlavně kvůli tomu zvlhčenému vzduchu v koupelně) a větrat, čerstvý vzduch nos krásně uvolní. Taky bych se poptala na nějaké nosní kapky, určitě něco existuje, co tu sliznici zklidní🙂 Každopádně je to s maličkýma hrozný, ještě neumí pořádně dýchat pusinkou a kojení je taky radost 😒 Tak ať je to brzo pryč🙂
@katarinocka1989

katarinocka1989
autor
24. okt 2013

@ingmiriama
@linda20111
@mikinko223
@kacatko
@henikav
@gabika7706
@dadushe
Dakujem za odpovede baby 🙂
odsavacku nemam na vysavac, toho sa bojim, mam taku, ze mu pichnem jeden koncek do nosteka a druhym koncom to taham von..nikekedy idu sopliky, niekedy nie...polohujem ho, to mi doktor poradil, hlavicku ma vyssie, aj postielku som podlozila aby bol zosikma...tak hovorite ze radsej kvapky ako sprej? ok teda, idem do lekarne a snad mi niceo daju...esteraz dakujem za rady 🙂

ifkael
24. okt 2013

@katarinocka1989 teba odsavacku na vysavac.

alena16
24. okt 2013

@katarinocka1989 Odsavacky na vysavac sa neboj a kludne mu nos vytri vatovou tycinkou s Nasivinom pre dojcata.

hajajanka
24. okt 2013

@katarinocka1989 Detom do 1 roka sa nedava sprej, len kvapky, najlepsie vytriet nos vatovou tycinkou s prislusnym liecivom. A odsavat, odsavat, odsavat (ja som odsavala a aj odsavam klasickou odsavackou a funguje to rovnako dobre ako vysavacova). Je treba zvlhcit prostredie, teda mokre uteraky na radiatory, ak nekurite, tak uvar vodu vo vacsom hrnci a nechaj vyparovat v miestnosti, kde je babatko. Matrac musi byt pod hlavickou vyvyseny, aby mu sopliky co najmenej zatekali. Ak nema teplotu, zobrala by som ho von, pretoze vonku je predsalen vlhsi vzduch ako vnutri.

anabella235
24. okt 2013

odsávačka na vysavač je asi tá najlepšia novodobá pomôcka. a maličké deti skôr hluk vysavača upokojuje. netreba sa jej vôbec báť. tá investícia sa niekoľkonásobne vráti.

dadushe
24. okt 2013

@katarinocka1989 Odsávačka na vysavač je po dudlíku pro mě další adept na nobelovku. Fakt se jí neboj, já jsem ze začátku byla taky nedůvěřivá, ale nádherně to uvolní nos, fakt mi na tom frčeli při každé rýmě a při té hluboké, to byla jediná záchrana. Zkoušela jsem to na sobě a je to úplně v pohodě, navíc strašná rychlost, šup šup a je čistý nos. V noci než se malá rozkoukala, už bylo vysáto a spala dál🙂

linda20111
24. okt 2013

@katarinocka1989 tak preto ti to neide.. taka odsavacka na to nestaci, treba kupit pripojitelnu na vysavac cim skor, ta na par sekund vytiahne sopliky aj hlbsie ulozene. neboj sa toho, babatko si ani nestihne uvedomit ze uz si soplik vytiahla 🙂 je to super rychle, ja som sa tiez bala na zaciatku lebo som myslela ze babo bude plakat, ked zacne hucat vysavac ale on bol uplne v pohode, ako hovorim nic si nevsimol. ked mozes kup este dnes a cim skor dat ten soplik prec, lebo take male babatko nevie este dychat ustami potrebuje dychat cez nos.

wendy95
24. okt 2013

Tak katarinočka1989 šup šup do lekárne a kúp odsavačku na vysavač ako ti tu radia maminky,s tou starou nič neporiešiš len malého potrápiš a žiaden výsledok,a treba dat nad postielku vlhku plachtu nech ma vlhkejši vzduch, pokial nemáš zvlhčovač vzduchu doma.Ja som malému davala aj SINUPRET ket mal 5t sme mali toto isté plus morsku sol

gabika7706
24. okt 2013

@katarinocka1989 odsavacky na vysavac sa netreba bat, je to perfektna vec, za par sekund je nostek poodsavany

katarinocka1989
autor
24. okt 2013

No, odhodlala som sa na to, kupila som tu odsavacku na vysavac, no super vec 🙂 aspon na chvilu mu to uvolni nostek..ale co v noci? zobudim cely dom :D

katarinocka1989
autor
24. okt 2013

@ingmiriama toto mam doma ale mu to nepomaha :/

oira
24. okt 2013

Moj maly dostal tento soplik ako 3- tyzdnovy a trvalo to 2 mesiace, nez sme nad nim vyhrali. Dlhy priebeh je normalny, tak male babatko nema ako s tym bojovat, iba ze mu to odsajes. Mne sa tiez zdala odsavacka na vysavac brutalna, ale je to super vec, jedine tak odsajes poriadne! Kup si sprej Physiomer baby. Je to slany roztok morskej vodicky velmi jemny.
To strekni do kazdej dierky a asi po piatich minutach odsaj. Nasledne kvapku materskeho mliecka do kazdej nosnej dierky - to je najlepsie antibiotikum a zabrani aj vysusaniu sliznice. No a potom - zvlhcuj vzduch! Minimalne mokra plienka na radiator, hoci nam to bolo malo a musela som kupit este aj zvlhcovac vzduchu. Hlavne sa neboj, dlhy priebeh je bohuzial normalny 😒

libertine
24. okt 2013

aj nasa dcera mala sopliky,ked mala 2 tyzdne. ta vysavacova odsavacka je.najlepsia vec. rozpustili sme sople libenarom, vysmrkali a potom troska nasivinu. preslo to asi po tyzdni, bola som vtedy vyplasena, ale dopadlo to dobre, ani teplotu nedostala, ani kasel.

puntik27
11. sep 2018