Soplíky a kúpanie

anicka246
26. mar 2014

Ahojte maminky, mám 6 mesačného synčeka a už druhý deň máme soplíky, dávam mu Libenar a odsávame, chcem sa ale spýtať ako to je s kúpaním, ked je takýto.. môžem ho v pohode kúpať, alebo nevadí ked sa aj pár dní nebude? Nechcem aby sa mu to zhoršilo :( Dakujem za rady a odpovede

lilysk
26. mar 2014

@anicka246 Nevadi ak sa nebude kupat aj niekolko dni - len mu oplachni zadok v umyvadle a v pohode 🙂.Ak ma sople urcite by som nekupala .

patricionella
26. mar 2014

Ja vždy pri soplíkoch deti kúpem, ale vo veľmi horúcej vode. Soplíky tečú ako na povel a na druhý deň už soplíky nie sú. Práve dnes večer som to urobila. Najhoršie sme mali už za sebou a večer vyšiel už iba zvyšok. Včera som ale nekúpala. Určite by som ale nekúpala, ak by malo dieťa aj nejakú zvýšenku. Môj syn má ale už 2 roky, tak má už väčšiu imunitu.

euka210
26. mar 2014

co by nemohlo kupat 🙂 JA kupem v zime len raz za tyzden, inak len zadok.

drobcek26l
26. mar 2014

@anicka246 My sme v pohode kúpali, môj malý je zvyknutý kúpať sa každý deň a kvôli soplíkom by som mu to nemenila, pokiaľ nemá teplotu. Práveže sa mi zdá že mu to ešte pomôže. vždy mu pred kúpaním dám do nošteka physiomer (morskú soľ) a po kupkaní odsajeme. potom sa mu lepšie spinká

applede
26. mar 2014

tiež nevidím problém v kúpaní ked su sopliky ako baby aj spominali v teplej vode ....aj to mu hovorim ..pri saunovani....sa malej pustia sopliky a aj ked hned neprejdu aspon sa uvolnia....ja so sebou robim to iste ale to sa tam ja uz.../.vyvaram 😉 co sa tyka kupania, nemusis kupat kazdy den, ja kupem malu kazdy druhy, treti den...ale ritku kazdy den pod tecucou vodou ....

anicka246
autor
26. mar 2014

a odsávačku na vysávač môžem teraz aj častejšie za deň používať, neublíži mu to nejako?

anicka246
autor
26. mar 2014

@applede no aj my kúpeme každý druhý deň..

applede
26. mar 2014

@anicka246 nie neublizi mu to...

anicka246
autor
26. mar 2014

@drobcek26l no len s ním je problém čo sa týka odsávania, strašne plače, jemu sa nosa ani dotknúť.. keby som mu to ešte večer po kúpaní, to by bol rozrevaný a nechcel by spinkať :(

drobcek26l
26. mar 2014

@anicka246 Veď aj náš je taký istý, preto mu dávam tú morskú vodu ešte vo vani, lebo tam mu to aspoň všetko pekne povyteká, okupkám ho a potom je dobre aj bez odsávania. 🙂

anicka246
autor
26. mar 2014

@drobcek26l My sme používali Quixx a teraz sme začali Libenar (ten je horší čo sa týka toho že sa to kvapká) Ktoré je lepšie ?

patricionella
27. mar 2014

quix a ešte physiomer to je čistá morská voda, tá je aj do uší...Libenar je dobrý iba na cesty...je menší 🙂 včera chcel/nechcel musel vydržať aj odsávačku na vysávač. Potom mu bolo lepšie. Večer po kúpeli ako som už spomínala dotiekli posledné soplíky a dnes ráno už žiadne nemal 🙂 takže to vyváranie vo vani pomohlo 🙂 ale musím ešte spomenúť, že som ho včera ráno natrela droserínom. na čelo - okolo nosa, pod nos a do jamky, tam kde je štítna žľaza a ešte pľúca...soplíky šli potom ľahšie von počas dňa, večer vyšiel už iba zvyšok. A ešte potom raz physiomerom. Začali sme soplíkovať utorok a dnes ráno už nemáme nič. 🙂