Soplíky a vlhký kašeľ

peml
6. feb 2015

Ahojte maminky, prosim vas mozte mi pomoct, aky je postup pri odsavani? najskor treba dat sprej na zvlhcenie sliznice (napr vincentka, sterimar...) a potom po 2-3 min sa moze odsavat? a kedy treba nasadit nasivin pre novorodencov resp Libenar? ten kasel, no neviem cim sa da zbavit - v byte pravidelne vetram, nemame sucho, dokonca robim taky "stan" s mokrou plienkou nad postielkou a palim olejove lampy...viete o niecom co by mohlo zabrat? dakujem

ivet1371
6. feb 2015

Ako staré babo máš? U lekárky si bola? Nechcem ta plašiť ale može mať RSV virus.moja vnućka dostala s toho zapal pluc.keď sa dá libenar tak dnes možeš ťahať s vysavacovou odsavackou.a dostať nasivin pre babetka ten sa dáva 3 krat za deň.a prospan sirup môžu bábätká.

miku1
6. feb 2015

@peml Soplíky odsávam hneď potom ako streknem do nosa physiomer. Akonáhle odsajem sople, tak dám kvapky nasivin, alebo nejaké iné. Kašlať môže bábo aj preto, že mu tie sople zatekajú. Takže treba vyliečiť nos. Na kašel môžeš nasadiť niečo podľa druhu kašla. Ja dávam calcium, stoptusin, mucosolvan, solmucol,.... Takisto dávam sinupret a na večer ditiaden. Neviem aké staré máš dieťa.

peml
autor
6. feb 2015

dakujem, mam 3 mesacne babo. u lekarky sme uz boli, na kontrole nam povedala ze este jeden tyzden mame pokracovat v liecbe, s tymi liekmi co spominam, nic viac. tak som sa chcela uistit ci je vsetko ok, co sa tyka postupu... lebo sa mi to nezda ked to neustupuje - ale na ATB to nie je podla lekarky. dakujem

marcah
6. feb 2015

@peml a ako dlho to uz ma ze sa obavas ze to neustupuje? inac, ja robim presne ako pise @miku1. Physiomer, odsat a nasivin. Takto sa mu ulavi najviac a na co najdlhsiu dobu. Toho nasivinu sa netreba bat, ved ho nebudes davat dlhodobo.
Este na ten kasel, skvela vec su zabaly na noc. Bud olivovy olej alebo sadlo - idealne popytat si take nieco v lekarni, lebo ja som dala domace sadlo a maly sa mi vysypal (aj ked ani to nie je nic hrozne). Olej natriet na hrudnik, prilozit nejaky igelit a na to nahriatu plienku (idealne ak sa ti podari aj na hrudnik aj na chrbatik) - a odporucam dam na noc nejake starsie bodicko alebo pyzamko, lebo je mozne ze sa trohu zamasti..... ale pomaha to

maca283
6. feb 2015

Ahojte maminI Moja mala ked ma taký problém tak ju natieram tymianovim krémom hrudník medzi lopatkami a aj hrdlo A ked uz aj pokašlieva tak pridam etericky olej jedlu sibirsku A preventivne je kazdy vecer natriem chodidla hlavne teraz ked je chripka Všetko su prírodne produkty od firmy just a nam vždy zaberajú Zatial sme si vždy poradili bez antibiotik mala ma 16 mesiacou A je tam aj okejcek s ktoreho si viem urobit aj kvapky do nosa tea tree s manukou WWW.JUST.SK