Soplíky a zvýšená teplota u dvojtýždňového bábätka

nikina17
6. okt 2013

Baby viete mi poradit ako na sopliky u 2 tyzdnoveho babatka? Maly asi ochorel od starsej dcerky. Ma upchaty nostek, dost zle sa mu dycha. Skusali sme dat Libenar a vytiahnut balonikovou aj hadickovou odsavackou, ale moc mu to nejde. Neviem ci by sme mohli pouzit pri takom malom babatku aj vysavacovu odsavacku. Ma aj zvysenu teplotu, pohybuje sa mu okolo 37,2-37,5 (merana na cielku). Nemam skusenost s ochorenim u tak maleho babatka, dcerka mala prvy krat sopliky a teploty v 8 mesiacoch. Poradite??? Na pohotovost moc nechcem ist, radsej by som zajtra rano navstivila nasu dr.

bella77
6. okt 2013

podla mna 37,2-37,5 je normálna teplota, so soplíkami je to vždy boj...ja by som počkala pár dní a len ak by sa teplota vyštverala vyššie ako 38 potom by som išla k doktorke...možno iné maminky by konali inak..ale podla mna netreba hned k doktorovi letieť...je ešte malunké...1-2 dni a uvidíš...najhoršie čo može byť,je podávať dedičkám hned ATB ..potom nemaju žaidnu vlastnu imunitu...držte sa.nech ja malinké zdravé ako buk

nikina17
autor
6. okt 2013

@bella77 ja viem, ze to nie je vysoka teplota. Ako pri dcerke by som to neriesila, ma 2,5 roka a k dr. ideme vzdy az po par dnoch alebo ked teplota presahuje 38,5 a neklesa. Ale teraz sa bojim. Je to predsa len 2 tyzdnovy chlapcek a neviem ci pri takych drobcoch netreba k dr. skor. Pri dcerke som nemusela taketo veci riesit, bola prvy krat chora az v 8 mesiacoch. Bojim sa hlavne tych soplikov, ze sa mi zacne dusit. Tak hadam to do zatra vydrzime 🙂 ale dakujem za nazor 🙂

mummy01
6. okt 2013

@nikina17 treba si uvedomit jednu vec a to ze tak male babo nevie dychat pusou takze musis odsavat,kludne aj s tou na vysavac-je podla mna najucinnejsia.Ja by som pre istotu k dr.zasla.

saska.t
6. okt 2013

u dojcata nie je zvysena teplota do 37,5 aj ked je merana na cele,kludne mozu mat takuto teplotu aj ked su zdrave, jedine co mozes robit je kojit (imunita,tekutiny) a odsavat,popripade kvapky do nosa su dnes uz od narodenia,k Dr. az ked budu priznaky zavaznejsie @nikina17

nikina17
autor
6. okt 2013

@mummy01 ved ja k dr. chcem ist, ale az zajtra k nasej, lebo pohotovost je o nicom. Zakazdym ked sme tam boli s malou, tak sme neboli spokojni, a aj tak sme potom isli k nasej dr.
No a preve toho sa bojim, ze take male babo nevie dychat ustami, a ze sa mi zacne dusit. Akurat som poslala muza do hypaca do lekarne nech ide kupit odsavacku na vysavac, nech to do zajtra vydrzime.

nikina17
autor
6. okt 2013

@saska.t tak s kojenim zatial problemy nemame, zatial sa mu papat da. A aspon ten Libenar mu trosku pomohol a uvolnil sopliky. Sam si potom este niekolko krat kychol a vysli mu aj same. Ale tou odsavackou urcite len odsajeme viac. Ta teplota ma az tak netrapi, ale skor tie sopliky lebo take male babo nevie dychat ustami a viem, ze keby sa mu to zhorsilo, tak by to bolo pre neho nielen neprijemne ale aj nebezpecne. Tak hadam to zvladneme a bude sa mu dat v pohode odsat. Zatra urcite budem volat nasej dr. a nech sa ona vyjadri ci mam s nim prist alebo nie. Nerada by som s takym malym babom behala po vonku a este cakala v cakarni plnej chorych deticiek. Ved sme este neboli ani na prvej prechadzke. este je to len tyzden co sme doma z porodnice. Tak uvidim, nech sa vyjadri doktorka. Ale dakujem, urcite budeme kojit a odsavat 😀

fideska
6. okt 2013

@nikina17 aj moja mala dostala sopliky, ked mala asi 2 tyzdne.Do nosteka som davala Lybenar a pouzivala som odsavacku na vysavac. Velmi pekne vysal sopliky a rychlo sa to upravilo. Drzim palce 🙂 .

nikina17
autor
6. okt 2013

@fideska dakujem,libenar davam aj ja. Akurat som poslala muza kupit odsavacku do vysavaca. Jednu mame, ale tu pouzivam pri dcerke (aj teraz) tak nech ma kazdy vlastnu. A volal mi odtial, ze mu poradili aj physiomer pre novorodencov. S tym mam dobre skusenosti pri dcerke, ale ona ma uz taky pre vacsie deticky. Tak je super, ze maju aj novorodenecky. Budeme striedat a odsavat. A ty si bola vtedy aj u dr. ci ste to zvladli sami?

fideska
6. okt 2013

@nikina17 zvladli sme to pekne sami, myslim do tyzdna sa sopliky presli.