Soplíky u dvojtýždňového bábätka

marrya
21. jan 2016

Baby poradte...som z toho chora
Maly ma 2tyzdne,ma fest sopliky...tazko sa mu dycha...moze sa uz takto skoro pouzit odsavacka?

bonaqa2013
21. jan 2016

@marrya určite k lekárovi s tak malým bábom....

evittam
21. jan 2016

@marrya Nevidím dôvod ísť k lekárovi pokiaľ nemá vysoké teploty - vystriekať noštek napr.Vincentkou-alebo radšej teda vytrieť namočenou vatovou tyčinkou a odsať odsávačkou. 😉

sardinka335
21. jan 2016

@marrya samozrejme ze sa moze použiť odsavačka, ale určite by som išla k doktorke. Ja mam aj taky sprej Stérimar do nosa je to morska sol na vyčistenie aj to sa moze dať na prečistenie dutín. Netreba to podceniť (samozrejme ani panikariť).

bonaqa2013
21. jan 2016

@evittam nie je dôvod? Je. Dieťa má 2 týždne. Moja mala 2 mesiace - mala soplíky, bez teplôt a dostala zápal priedušiek. skončili sme na pár dní v nemocnici.... 😠 😠 😠

evittam
21. jan 2016

@bonaqa2013 Nie nevidím dôvod, pokiaľ sa jej podarí tie soplíky zastaviť a zredukovať - samozrejme ak nie tak by som išla, prípadne najskôr zavolám lekárke a poradím sa. Ja nechodím s každým soplom k lekárovi. A zápal priedušiek som už párkrát mala - a nezačali teda len soplami...ale to je moja skúsenosť a názor. Najskôr by som spravila čo som jej poradila a uvidí, či sa to zlepší ak nie - volám lekárke a uvidí sa. Ale je to každého vec - kto chce nech beží s každým soplom, kýchnutím, zakašlaním k lekárovi.

bonaqa2013
21. jan 2016

@evittam je to ešte novorodenec.....

evittam
21. jan 2016

@bonaqa2013 No a? Kvôli tomu, že je novorodenec tak ho budem vláčiť po lekároch a "zamorených" čakárňach? Ale ako som už napísala- napísala som svoj názor, poznatok, skúsenosti - mamička nech sa zariadi ako chce sama. Hádať sa tu nemienim a ani tvoj názor ti neberiem.

bonaqa2013
21. jan 2016

@evittam zlá rada...

sardinka335
21. jan 2016

@evittam ved to máš pravdu, len tiež nepiše či su to len priesvitne sople s ktorymi sa da popasovať aj doma alebo su zelene, alebo stekaju a malinke aj kašle - to moze byt uz problém aby to nesadlo na priedušky. To je tak ked tu mamičky napišu len 2 vety ale z toho sa neda urobiť nejaky jednoznačny zaver. S takym malinkým iste chodi aj do poradne takze tam uz babätko popočuvaju. 🙂

evittam
21. jan 2016

@sardinka335 No veď práve - nepíše poriadne o čo ide. A nehovorím, že je zle poradiť sa tu na MK s mamičkami, ale na jej mieste normálne zavolám lekárke - poviem o čo ide, o aké sople, čo som s tým už spravila-či zabralo a bude múdrejšia....🙂
@bonaqa2013 Tvoj názor a ja ti ho neberiem....

marrya
autor
21. jan 2016

@evittam vincentkou to sa ako robi?mame sprej pfysiomer....a odsavam 🙂 a mu pomohlo aj u lekarky sme boli,nechcem nic podcenit radsej

marrya
autor
21. jan 2016

@sardinka335 no sopliky su priesvitne...zacala som odsavat,davame sprej physiomer....a na zaciatok pomohlo,dufam ze to bude len a len lepsie...clovek sa boji pri takom malom...nechce nic podcenit!!!!

marrya
autor
21. jan 2016

baby klud... o nic tu nejde...mate pravdu nabudúce napisem o probleme viac!!!! samozrejme aj u lekarky som bola-radsej

kika2111
21. jan 2016

@marrya spravila si dobre!moja dcerka mala 3tyzdne a tiez soplila a potom aj kaslala ,hned som sla k dr.a odsavala som odsavackou na vysavac a malej nasadili liecbu do inhalatora,takze radsej zbytocne ako vobec...radsej byt za hysterku,ako si nieco neskor vycitat!nam este pomohol zvlhcovac vvduchu,matrac vyssie pod hlavkou,dala som deku pod matrac,aby sopliky nezatekali a aj navlhcene uteraky okolo postielky.drzim palce!

evittam
21. jan 2016

@marrya No kúpiš normálnu Vincentku - napr. v Jednote a dáš trochu do hrnčeka odstáť na 24h a dáš do spreju-a používaš 😉