Špičkovanie u 4-ročného dieťaťa

18. júl 2023

Riešili ste niektorá operáciu, alebo neučí také šliach alebo niečoho na členkoch/ pri/na chodidlách, kvôli tomu, že dieťa špičkuje? Už 2hí rok naše dieťa špičkuje, na začiatku to lekár neriešil, teraz chodíme aj na ortopédia pol roka a aj tak sa nám nepodarilo žiadne zlepsenie. Na jednej nohe máme pocit s mužom, že sa jej už palec skruca k ukazovaku, tým že stale len špičky. Bojim sa aby sa to naozaj nedohnalo k vážnejším problémom. Ďakujem

kacena4
18. júl 2023

a ako sa lieci? co hovori ortoped?nasa tiez spickovala dostala vysoke ortotopanky nosí nonstop a v nich sa neda spickovat roky sa to upravovali, nie je to za par týždňov

milanemila
18. júl 2023

@kacena4 ako to prosim u vas vzniklo?

kacena4
18. júl 2023

@milanemila neviem od malicka spickovala neslo to zo dna na den, ked zacala chodit spickovala

lucia245
18. júl 2023

Choďte k dobrej fyzioterapeutke, treba vhodnú obuv a veľa cvičiť, tu ortopéd nepomôže. Napr. Fyziomama v Trnave. A čím skôr, do šiestich rokov sa dá napraviť veľa vecí.

bluka2
18. júl 2023

Presne, v DE s tým posielajú na fyzio

autor
18. júl 2023

@lucia245 chodili sme na rehabilitácie z tým, ale ona odmieta akékoľvek cvičenie

milanemila
18. júl 2023

@kacena4 ja sa pytam, lebo kamoska s malym ma tento problem a to ani nebol v choditku ani ho netahali a nechodili s nim za ruky, takze nevie z coho to vlastne vzniklo 🤷🏼‍♀️

elmivelmi
18. júl 2023

Muzova neter na jednu nohu spickovala( narodena predcasne-to nol zrejme dovod)Jej davali asi ako 4-5r,nejake injekcie na to tusim botox alebo nieco podobne.to zbeali vzdy docasne.A tiez na tej nohe kt apickoval sa jej uz ohybala a krutik,potom slto ale vyriesili razne operaciou (ale nvm co presne,sa mi mari ze jej nieco so slachami robili) nosila aj sadru kratku dobu a potom ,0"po operacii a zlozenej sadre noha vyrovnana a chodi pekne.Mal okolo 6 r ked mala tu operaciu.

lucia245
18. júl 2023

Ja posielam k fyzioterapeutovi, sukromnikovi, odborníkovi na psychomotoricky vývoj deti a dysfunkcie pohyboveho aparatu. Cviky sú vedené hravou formou, aby ich dieta lepsie prijalo. Ak aj odmieta, je zodpovednostou rodica, aby bol dosledny. (Tiez som ako dieta musela cvicit s nohami a neznasala to, no rodicia, našťastie, trvali na tom, ze treba). Nehovorim o štátom platenych rehabilitáciach s pochybnym výsledkom.

lucia245
18. júl 2023

@milanemila rodicia ako chodia? Pripadne iní blízki ľudia dietata? Dost sa hovorí aj o odpozorovanom modeli chôdze od druhých, že deti skopiruju aj ten ako všetko ostatné . Kamarát tiež chodí tak zvláštne a jeho deti spickuju. Ale tam je aj nekvalitná detska obuv, aj to môže robiť problém.