Správanie 22 mesačného na návšteve

mon1806
12. aug 2018

Baby ahojte ako sa spravaju vase 22 mesacne deticky ked niekde pridete na navstevu a tak ? Mali sme oslavu dnes a to bolo hrozne boli sme tam asi 10 min vkuse plakal zjapal krocal ze chce ist prec ma len tahal prec jasne odisli sme bola som za hlupu ale napr minule tiez ked sme boli na oslave u kamosa tak nemal problem hral sa snimi s detmi skakal vystrajali 2 hodinu 🤔🤔🤔 myslite ze si vybera kto sa mu paci a kto nie ? Ci comi to mam pripisat fakt neviem

miriam439
12. aug 2018

@mon1806 Boli ste u týchto ľudí prvýkrát?
Lebo raz som tu čítala, ako nejaká mamina mala podobný problém dostať dieťa do spoločnosti určitých príbuzných a nechápala prečo. Až napokon vysvitlo, že títo dospelí príbuzní, keď sú s tým dieťaťom osamote, tak mu robia zle a to dieťatko si to pamätalo a preto robilo scény.

lulica
12. aug 2018

Moja ma len tri mesiace a uz vidiet s ktorymi ludmi sa citi fajn a s ktorymi kde zle.. dnes som bohuzial mala s nou zazitok so svagrinou...jednu ma rada, usmieva sa na nu a tak a druha ked pride tak len place a je mrzuta, skratka ju nema rada a ta ju este nasilu chce natahovat atd. U mojich rodicov tiez nie je vo svojej kozi ale nie je to az tak zle, vidno, ze to u nich nepozna a trochu sa boji lebo tam chodime velmi malo, byvaju daleko..

ankare
13. aug 2018

Aj moj mal obdobie, ze sme boli na navsteve psr minut a uz nas tahal prec. Chcel byt vkuse len vonku a lietat na odrazadle. To sa zmení..

Drzte sa!

hettinka
13. aug 2018

@mon1806 nerieš, nemal svoj deň, no...
Ja som v tom veku s dcérou chodila na návštevy minimálne, lebo bud vrešťala, alebo tam niečo rozbila, rozhádzala, alebo tam vôbec nechcela byť. Do 3 rokov mala obdobie, ked úplne neznášala cudzích ludí.
Radšej som ludí pozvala k nám a bol pokoj. Postupne z toho vyrástla.

3petka
13. aug 2018

@mon1806 ahoj môj má 26 mesiacov. A keď niekde ideme tak je chvíľku mojim tieňom ale potom sa už otuka. No mame suseda pri ktorom je ako vymenený ani sa od nás nepohne a ak náhodou je až moc blízko neho tak scéna nenormálna a vkuse sleduje kde sa nachádza sused aby sa náhodu nepriblížil. Keď mal rok tak len ho zbadal a rev rev a rev.

kika831
13. aug 2018

@mon1806 my sme riesili nieco obdobne- isli sme na svadbu a ked sme mali vojst do saly, dieta sa jednoducho zaseklo- zacal hrozne plakat ze nie a nie, nechcel ani vojst. Vtedy mal okolo 2 rokov. Dovtedy sme s tymto problem nemali. Vtedy som s malym aj odisla a zaujimave potom sa nam to uz nikdy nestalo. Neviem cim to bolo, ale ja hovorim, ze deti maju 6. zmysel a netreba veci lamat cez koleno. 😉 mozno nabuduce uz aj tvoj maly bez problemov pojde dnu 😉

mon1806
autor
13. aug 2018

Dakujem vam baby vsetkym 😗😗😗😗😗 asi sa tam naozaj necitil dobre

kreata
13. aug 2018

Napriklad moja dcerka ma rada poriadok, usporiadane veci. Ak ideme pozriet kamosku ktora ma standardne doma kade tade porozhadzovane niektore polopokazene hracky, veci kade tade a v polickach jedno cez druhe... nasa mala sa tam neciti dobre pyta sa domov a nechce sa odo mna pohnut. Podla mna sa tam tvoje dieta necitilo kvoli niecomu dobre. Skus ho nabuduce zobrat na bok, vyjadrit ze vidis ze sa neciti dobre a opytat sa ho preco. Aj ked este asi nevie uplne rozpravat mozno sa ti podari nieco zistit a bude sa to dat vyriesit. Mozes mu pomoct otazkami napr: vadi ti ze je tu vela ludi? Ze tu nieco silno vonia alebo smrdi? Napr. pri zahradnej grilovacke. Ze tu nemas kamarata? A ked sa to nebude dat vyriesit aspon budes tusit ci vediet v com je problem a mozes mu vysvetlit ze tomu rozumies ale nemozes s tym nic urobit ale ze chces zostat a porozpravat sa s kamaratmi. Deti sa nezdaju ale niekedy vedia taketk veci pochopit. Skuste potom spolu najst hracku s ktorou sa bude trochu ochotny hrat a mozno sa ti podari zostat aj dlhsie ako 10 min. A inak sa teraz preto uz netrap. Kazda mame zazite svoje trapasy ci tazke situacie s detmi.

asia83
13. aug 2018

@mon1806 Deti nemajú rady zmenu, ako aj starí ľudia. Naša tiež má problém s cudzím prostredím. Netreba dieťa nútiť do niečoho, čo nechce či cestovať každý deň, aby si "zvyklo".

librarian
13. aug 2018

@asia83 zmenu skôr nemajú radi oveľa menšie deti ako takmer dvojročné a ani pri nich netreba zovšeobecňovať. ak by som v posudzovala všetky deti podľa toho môjho (necelé dva roky má), tak tvrdím presný opak toho, čo ty - deti zbožňujú zmenu. ...vôbec to nemusí byť iným prostredím ako takým. ale to my v prípade autorky nezistíme...

stanislavicenka
13. aug 2018

Proste ako.my dospeli, no my sa uz vieme ovladat a prisposobit, aj ked nam je niekto nesympaticky. Deti to nevedia, su uprimne. Aj nada dcera to robila a aj robi, respektujem to. A uplne najviac neznášam, ak niekto povie, ze sa hanbi, alebo ze je protivna.

asia83
13. aug 2018

@librarian Samozrejme, každé dieťa je iné. Aj moja je na návšteve veselá, hravá, akoby zmeny zbožňovala. No ja ako matka vidím, že to tak nie je. Jasné, aby som nesedela doma a mala zmenu, kvôli sebe si môžem nahovoriť, že moja dcéra zmeny zbožňuje. 😉

librarian
13. aug 2018

@asia83 jasné, išlo mi iba o tú zovšeobecňujúcu formuláciu, že deti nemajú rady zmenu - akoby sa to týkalo všetkých detí bez rozdielu. 😉 ...u nás je to tak, že krpec by najradšej bol väčšinu dňa medzi ľuďmi a skúmal nové prostredie, ja by som najradšej bola furt doma. hold, ja sa jemu musím viac prispôsobiť, je to tak správne. 🙂

permanentka
13. aug 2018

presne toto aj my!! nasa ma 23 mesiacov a pred mesiacom cista katastrofa navsteva a pritom tych ludi pozna, par dni pred oslavou sa hrala s ich malou, pozvali nas na oslavu k nim domov (len nas) a cista katastrofa, vreskot, len domov domov a vypadnut prec :( ale toto ma moja u vacsiny navstev, ci novych miest, proste akoby nezvladala viac ludi pokope alebo v uzavretom novom priestore nevien. dokonca ajked sme isli na montessori hodinku kde bolo 5 deti a 5 mamiciek tak len von, pre a stala pri dverach a vrestala....snad to prejde

mon1806
autor
14. aug 2018

@permanentka presne jak keby ste o mojom pisala hahaha ale inak sa pekne hra s detickami a vsetko aj rozprava nema problen a nicim ale vtedy som az nechapala

lulistek
14. aug 2018

To je len obdobie

sense
14. aug 2018

Tak ako aj nam nie vzdy kaxdy sadne, je to aj s detmi tak....moja ma pat rokov a su ludia a miesta kde "rozkvitbe" a su ludia a miesta kde je hned vidiet ze jej to nesedi....len uz nekrici

A tiez neznasa velke mnozstvo.ludi a ked ms prilis vela novych podnetov

bebetka113
25. aug 2018

Asi tam bolo naňho priveľa ľudí, alebo mal zlú náladu. Asi je to len také obdobie. Ak by sa aj nabudúce v spoločnosti tých istých ľudí správal rovnako, jednoducho sa ho treba cestou domov spýtať, prečo sa tak správa. Nemyslím si, že to bude vedieť určito pomenovať, ale jeho odpoveď vám určite pomôže a môžete spolu nájsť riešenie, ako sa problému zbaviť. Teraz už sa ho nič nepýtajte, nespomínajte to, asi sa na to už ani nepamätá. Okrem toho je toto vek obdobia vzdoru. Staršia tiež mala takéto obdobie, nebolo to príjemné, ale asi po 3 mesiacoch z toho vyrástla a teraz je vždy na návštevách celkom poslušná.