Stále opakujúci sa kašeľ

ivulik2311
6. júl 2022

Dobry den, prosim vas poradte, uz som naozaj zufala..moj maly,6 rocny, ma neustale opakujuci sa kasel, uz ma to naozaj nebavi, pravidelne kazde 2 tyzdne len kasel riesit, v noci cele zle ako ho dusi. Ja uz neviem ako mu pomoct. Poradte prosim vas co by mohlo zabrat, ale dlhodobo. Dakujem za kazdu radu

marisoul
6. júl 2022

@ivulik2311 bola si už u dr.?

viestta
6. júl 2022

@ivulik2311 na alergológii ste už boli?

alchemilkazltozelena
6. júl 2022

@ivulik2311 vytery a odbery má spravene?

alenamihal
6. júl 2022

My uz bojujeme do marca s kaslom...vzdy mal vsetko ciste az par tyzdnov dozadu chytil zapal priedusiek ,pediater nasadil ANTB,Aerius ,Ventolin inhaler a Bromhexin aj tak dalej ma kasel...takze smer alergo-imunologia...kedze to moze byt alegria... Soledum je super..sice je to do 12r. syn ma 9r..ale ja som pouzivam uz cca od 7r.,ale ja som kupila 100mg a dala som mu 2x tabletky denne a to je jedine ,co isto super pomaha .a plus som mu nasadila strepsil...skus sa na to pozriet...a plus nahrievam ho cervenou lampou ...

adeladulova
6. júl 2022

Tak ja ti poviem, ze teraz je to j viacerych detoch tak.. aj u mna v okoli aj co čítam tu. Moj 2,5r kaslal tkamer 3 mesiace, suchym drazdivym kaslom, v noci az take zachvaty 20minutove... stodal, stoptussin, hedelix, fenistill, lisajnik indicky ( tento trosku zabral), vsetky tieto sirupy bez dlhodobej ucinnosti.
Sla som s nim k doktorke na vyter a bol cisty. Ale tomu akosi nie uplne verim, lebo sestra mi vravi, ze vyter trva dlhsie, to šťuranie v nosteku a mojmu len šup z vrchu vzala. A dalej doki neriesila..
A po tych 3m som vzala decko za ruku, zaklopala pani doktoke na dvere, ze nech mi da antibiotiká, a veru mu predpisala. Sice lokalne do nosteka, ale zabrali a cuduj sa svete mame pokoj 🤗👍

mimi3008
6. júl 2022

My takisto so synom takmer 3 rocnym bojujeme od polky marca s opakujucim sa kaslom a zatekajucimi hlienmi. Sice aj mal antibiotika raz kvoli tomu, ze mal pri tom vsetkom aj horucky a zvysene CRP, raz kvoli tomu, ze mal ako komplikaciu zapal uska...ale doktorka vzala labaky, vratane alergologickeho panelu, vysli pozvysovane hodnoty, takze budeme riesit alergologiu. Ja som alergik, asi podedil po mne😔

ivulik2311
autor
6. júl 2022

@alchemilkazltozelena pred 2 tyzdnami bral ATB..ale bez vyterov, bez vsetkeho.

ivulik2311
autor
6. júl 2022

@viestta ano chodime. Berie imunor, ale momentalne nam dala od neho pauzu

mooonika1975
6. júl 2022

vziať výter treba, povedz doktorke, ak ona nepovie, navrhni ty.

veronika0122
6. júl 2022

Ach, akokeby som o nás čítala. Kašeľ neznesiteľný, na nervy mi lezie, už minulú jeseň to začalo, zistila sa alergia a máme lieky ktoré uziva dennodenne. Ale teraz na jar to začalo znova a ja si neviem dať rady. Inhalujeme, sirupy pije, no už ozaj asi všetko a ten kašeľ je stále....

lenka00789
6. júl 2022

@ivulik2311 syn 8r mal toto isté, opakujúci sa kašeľ, záchvaty kašľa...boli sme u dr dala antibiotiká a o 2 týždne opäť...tak mu urobila odbery a vyšla mu pozitívna baktéria.. dostal antibiotiká, akurát doberá balenie ešte má jedno ale hádam už bude ok

alchemilkazltozelena
6. júl 2022

@ivulik2311 tak to je nič.. to nie je žiadna liečba, žiadne vyšetrenie . Drbnut atb bez ničoho . Totálne odveci.. jednoznačne vytery hrdlo/nos a vziať krv.. však napr taký čierny kašeľ sa zistí len z krvi.. syn to mal môj 😥