Stále sa objavujúce vyrážky. Čo to môže byť?

herbik3
13. máj 2015

Zenusky mam takyto problem. Pred mesiacom a pol moja mala dosla zo skolky a nasla som jej cervene fliaciky na ruckach a jeden na licku asi tak 1cm velke. preslo to v malicky pliuzgerik potom v chrasticku samozrejme som navstivila lekarku povedala ze to je asi z nachladenia alebo zapalu nejakeho napisala jej antibiotika a masticku a sli sme domov. po tyzdni ked jej to uz zaniklo sla do skolky a poobede pridem pre nu a uz mala viac na tvaricke aj na ruckach do rana jej dlan tam kde mala vyrazku cela spuchla tak sme navstivili opat lekarku ktora vravela ze to je asi ta piata choroba a ze sa to moze znova objavit. znova tyzden doma vsetko pomizlo a zas ten isty proces z prveho da zo skolky prisla opat s fliacikami uz som bola uplne zufala na koznom tiez nevedia co to je tak mi dali fenistil ze asi je to alergia do skolky som dala svoje postelne pradlo aj uteracik pretoze sa jej to objavovalo len v skolke a len na miestach kde nemala oblecenie. zdalo sa ze to pomohlo ale po dvoch dnoch sa jej objavila dalsia na brusku, chrbatiku aj na nozke. nemala ste niektora takyto problem ja uz neviem co to moze byt ☹ za kazdu radu vam srdecne dakujem

cailinevelyn
13. máj 2015

co tak k dermatologovi?

meggie83
13. máj 2015

Nam sa take fliacky tvorili,ked mal maly rok a zacal sa hravat s detmi na ihrisku...nepomahal fenistil,kozna na nas skusala vsetko mozne,boli sme aj na koznom na kramaroch...vzdali sme vsetky ich rady,prisli na rad babkine overene postupy..cely tyzden sme sa kupali v kamilkovom ,teda rumancekovom caji..uvarila som si 3 kanvice vody,do toho 10 vrecusok caju,nechat 20 minut vyluhovat a pripravit klasicky kupel,nicim neumyvat,len dieta oplachnut a jemne osusit a po kupeli natriet mlieckom excipial urea na suchu pokozku.bez receptu je to 200ml za 6eur,s receptom je doplatok euro..maleho doteraz vzdy po kupeli,uz klasickom aj s mydlo,vzdy jemne natriem a uz rok sme bez jedineho fliaciku

jeennyv
13. máj 2015

moze to by z prostredia skolky, mozno nejaka alergia na prach a podobne veci, nepises ake su pomery skolke, alebo ci mala v skolke spi, mozu to byt aj nejake parazity v madracoch atd...navstiv koznu alebo alergologicku plus nech ti mala povie co cely den v skole robia a tak a mozno vysledujes co to moze byt, no navsteva lekara urcite....ja som napr. na stredne mala z prachu a slabej cinnosti upratovaciek vzdy tak sflakovatelu tvar namakeupovanu aj pouzivam roky rovnaky pouzivam, nikdy sa mi tak nerobilo len v skole...ako skoncila stredna a to prostredie vsetko preslo...cize si myslim, ze najskor jej nieco v tej skole vadi resp. jej telu...