Stále zapálené hrdlo. Čo mu pomôže?

denisocka
20. jan 2009

aky sirup,kvapky...pre ročneho syna,má už 2 mesiace zapalene hrdlo,vybrali sme už 3.ATB od decembra,výtery su negatívne, ale hrdlo stale zapalene . Raz viac ,raz menej,hnisava angína to nie je.Už som zufala.

maly si tam večne dava palce,asi ho to šteklí,alebo svrbí,potom ho naťahuje na zvracanie- a stále dookola.

prosim pordte,čo pre takeho krpca kupiť , vdaka

slaza
24. aug 2016

Ahoj, u nas sa to zlepšovalo zo dna na den, akurát malej sa spravila zaba v ustach, tak som jej dala prve 3 dni rano a vecer, a uz na druhy den sa nestazovala 🙂 V lekarni mi vysvetlila, ze ak uz nieco zacina treba rano a večer 3 dni a potom douzivat cele balenie 1 vecer pred spanim dalsich 10 dni.Aby sa to co vyvolalo tu infekciu uplne potlacilo a nerastlo. A aby som davala pozor, aby mala mala umyte zubky, nepila a nejedla.Takze uz ked je všetko absolvovane tak jej supnem a chuti jej. 😉 .Kamaska zase ma malu v Tvojom veku, a tej vyslovene povedali, ze u malých treba rozdrvit tabletku, a na cumel,alebo ak nema tak vytriet tym praskom. Pomohlo im,a tesila sa, za zacali papat a nebola podrazdena. Sama som prekvapena,ze sme nemuseli k dokyne a pchat atb.Daj mi vediet ako Vam pomohlo.pa

7lenicka7
24. aug 2016

@slaza prepáč,ak tomu dobre rozumiem....treba vyčistiť zuby a dať cmulat tabletku a za tým už nejest ani nepit....a malému rozdrvim a dám trocha vody aby to vypil? Či len ten prášok podrveny dať.....takže musím kúpiť ešte jedno balenie,keďže je to pre dvoch aby brali ešte 10 dní....tak dobre tomu rozumiem?

slaza
24. aug 2016

V pohode, nejde o to aby to prehltol,ale cmulal,aby to čo najdlhšie ostalo v puske. Ano presne, uz ked ide spinkat. A rano aspon pol hodku za tym nic do pusy. A malemu rozdrvit a nie pit,ale ten prasok cmulat,poteriat,vtierat,dat na cumlik. Ano aj ja mam dve baby,a tiez dve som kupila. Kedze je to na ustnu dutinu,tak to musi pôsobit tam.Dost som v lekarni stvrdla,ale mala som stastie na dobru a trpezlivu magistru 🙂 ...Pozrela som aj stranku o bactorale,a su tam otazky,odpovede a to mi pomohlo.pa

tancik
26. sep 2016

baby my pouzivame na vsetko aloe vera a sme spokojni

slaza
26. sep 2016

fajn,aj to je možnosť,ale mne mala malá alergickú reakciu - totálny alergický výsyp po mastičke thymiánovej, fľaky,hrozne ju to svrbelo,takže ja už radšej žiadne veci z rastliniek na deťoch neskúšam. Tu som spokojná,takže nech je ako chce,hlavne, že deti sú ok 🙂

kvetinka0099
15. dec 2017

Baby poradte , maly ma stale zapalene hrdlo a hlasivky berie antibiotika, a dva dni uziva bactoral zatial nevidim ziadne zmeny, a uz neviem ako mu mam pomoct . Ale trva to uz dva mesiace. Co mu to moze robyt ten zapal? Uz som zufala :(

marina24
15. dec 2017

@kvetinka0099
mykoplazmy/ chlamydie, zobrat na to krv-cestou obvodneho, alebo alergie zakerne,ale to pochybujem,mala som to aj ja- ale zapalene 2 roky! kvoli chlamkam.

kvetinka0099
15. dec 2017

@marina24 ja uz neviem toto je uz druhy tyzden a stale je zachripnuty sopliky a kasel uz nema len ten hlas, dr som hovorila ze aj ked nieje chory to hrdlo ma stale take iste aj ked je a len prikivla s hlavou , vytery mu robila a su ok. Uz 2 mesiace poriadne neviem spavat, ze ako to dalej pojde.

kvetinka0099
15. dec 2017

@marina24 mala si aj ine priznaky ci len to hrdlo?

marina24
15. dec 2017

@kvetinka0099 mykoplazmy a chlamydie su to, ver mi- daj krv mu spravit na to, pytaj sa na to u obvodnej, deti to mavaju. ja som mala hrozne problemy ,ked som mala tieto choroby, krvavy nosohltan, mandle, (2 roky), vodovy sopel,pokasliavala som, bolest ucha pichlava, malatnost, teploty zvysene, a pod.

kvetinka0099
16. dec 2017

@marina24 este som rozmislala ci to nemoze mat stoho v s sektembry papal file a ako keby prehltol kost tak sa zatvaril, nemal ptm ziadny problem nestazoval sa a po jednom aj pol dni sa stazoval ze nemoze prehltat ze ho to boly tak sme isly aj na orl a tam mu povedala ze ma zapalene usi a aj hrdlo a ze mu tam nic nevidi, tyzden to trvalo dostal dalsie atb a potom ho to uz nebolelo ale neviem stale si namislam ze od tedy mame problemi stale hrdlo a hlasivky biely povlak flaky na jazyku, kazdy den mi je do placu uz nevladzem, mohol by tam mat tu kost?

katka1981
16. dec 2017

@denisock, koloidne striebro, kapucinka....

iinuska
16. dec 2017

Podla mna, ked trva dlho bolest hrdla, treba spravit vytery

kvetinka0099
16. dec 2017

@iinuska vyteri mu robily nemal tam nic

jajuska44
22. mar 2023

Síce stará téma ale skúsim syn ma 4 roky od nastupu do školky kazdy mesiac sople vzdy mu vide z vyteru masivne nejake bakteria momentalne mame moraxellu masivne ktoru si asi zaniesol aj do oči boli sme vcera na ocnom urobili mu vyter vysledky nemam dostal kvapky a masticku tobrex na 10 dni potom kontrola hnisalu mu a mal rano zalepene oči.. celkove ANibiotika sme vybrali pred cca tyzdnom sumamed ale on ma stale nos upchaty sople mu presli po nich ale dycha ustami preto som sa chcela opytat či by som mu aj v tomto prípade mohla nasadit Bactoral kedze je to probiotikum a syn je po ANB nestretla som sa u nikoho kto pouzival bactoral aj na taketo problemy podotykam ze aj uška mal zapalene v oktobri tak tiez mal v nose bakteriu a ta mu sadla aj na uska ďakujem za odpovede

kvetinka0099
6. júl 2023

@jajuska44 ten bactoral sme nemali ešte nikdy tak že neviem ti povedať či sa smie ale skús zavolať dr