Starý syn dostal od mladšieho rotavírus a má horúčky

vladkabalazova
30. sep 2021

Dobrý večer zas a znovu tu píšem a prosím o radu môj starý syn dostal od toho mladšieho rotavirus z mladším sme boli v nemocnici na zápal priedusiek a chutil tam rotavirus sme doma tretí deň nič extra to nieje malý ešte zvracia hnačku je akurát že papa a pije ale tiež dosť a starý syn to od neho dostal dnes vracal a ma aj horúčku už dala som mu nurofen o 17:00mal 38,2 a teraz ma 38,5tak neviem ze keď mu neklesla ci mu môžem dať paralen alebo čakať až do tej 20,00a vtedy podať ďalšiu dávku vopred vám ďakujem

heidy222
30. sep 2021

Ano mozes dat paralen

jazula
30. sep 2021

Od našej pediatricky sme dostali takýto “návod” k teplote, ja idem podľa neho, takze by som dala po 6 hodinách další Nurofen, alebo ak by teplota ešte stúpla, tak o 20tej Paralen. Ale nemám skúsenosti (zatiaľ našťastie) s hnačkami a vracaním… ak ma problém aj s príjmom tekutín, zavolala by som sa poradiť na 112. Veď oni nemusia vždy len sanitku poslať, vedia vyhodnotiť stav a poradiť lepšie, ako tu na fóre.

zuzkaa1991
30. sep 2021

@jazula treba volat na 155 nie na 112
155 sa vola ked sa chcete poradiť atd tak mi bolo doporučene a párkrát som to uz aj využila

janage
30. sep 2021

Dá sa volať aj na pohotovosť u nás napr. A poradia po telefone

fiafia
30. sep 2021

@vladkabalazova Paralen s nurofenom sa môže striedať každé 4hodiny. Toto však vidím na ďalšie liečenie lekárom. Dávať veľa piť. Prípadne v lekárni kúpiť roztok proti dehydratácii.