Stavanie 11 mesačného dievčatka len cez jednu nôžku

29. jún 2021

Maminky mám 11 mesačne dievčatko. Stavia sa už asi mesiac a stále len cez jednu nôžku 🤯 čo to znamená a viem tomu dako pomôcť ? Ďakujem za vaše skúsenosti

andreatytler
29. jún 2021

Ja by som sa urcite snazila aby skusala aj tou druhou... nas syn tiez preferoval jednu nozku... potom mal na nej mensi uraz a zacal pouzivat druhu... takze nahoda to vyriesila za nas.🙂
Skus jej prichytit tu nozku ktorou preferuje na zemi, tak aby bola nutena pouzit druhu nozku...

hennyinnsbruck
29. jún 2021

Ja som si moje dieta do takychto detailov nikdy nevsimala 😱ale ked tak rozmyslam ,odkedy napr chodila po schodoch tiez preferovala viac jednu nohu(ked nesla v kuse )podla mna je to normalne

kacena4
29. jún 2021

prepac ale toto je tak .... otazka, keby si sa zamyslela zistis ze clovek preferuje vacsinou jednu polovicu tela vo vsetkom, v nakracovani, telefonovani, lisani, cesani sa... tak aj tvoje dieta...

andreatytler
30. jún 2021

@kacena4 Preferencia na jednu stranu sa zacne az od (tusim) 2 roku dietata. Dovtedy je preferencia na jednu stranu neziaduca, lebo motorika sa musi rozvyjat rovnomerne... ak sa jedna strana preferuje, nevytvara sa v druhej strane dostatok nervovych spojeni... ono tym ze sa dietatko hybe, tak si vytvara nervove spojenia medzi kocatinami a mozgom.

autor
30. jún 2021

@kacena4 motorika sa musí rozvíjať rovnomerne .. preto to riešim . To je ako keby sa pretáčalo na bruško len do jednej strany- tiež to neni ok. Tak isto ako nakracovanie len cez jednu nôžku. Preto si pýtam rady a skúsenosti s týmto 🙂