Štípance

minonka1357
25. jan 2021

Dobrý deň prosím vás poraďte mi čo to môže synček mať (foto) sme momentálne v karanténe takže k lekárovi má so synom nezoberú a netuším čo to môže byť má to pod pazuskou ďakujem za odpoveď

amienne
25. jan 2021

Mne sa to javi ako vriedok? Ta biela " capica" nie je hnis? Boli ho to ci svrbi?

adula12
25. jan 2021

to ma zapalene. zrejme sa mu tam trelo oblecenie, rucicka o seba a vznikol mu vriedok. pojde to zrejme vytlacit. lekar vam zrejme nato nic extra neda.

alienkami
25. jan 2021

Nevyzerá to ako štípanec. Skús to pretrieť alpou alebo liehom nech sa to vydezinfikuje a prisuší.

minonka1357
autor
25. jan 2021

@amienne skôr sa sťažuje že to bolí

amienne
25. jan 2021

@minonka1357 tak ozaj vriedok. Skuste narusit vydezinfikovanou (alpa, lieh...) ihlou/ spendlikom povrch tej bielej capice aby mohol odtiect hnis. Ked ho to boli tak len jemne pritlacit . Ked sa to uvolni, tak zmizne napatie aj ho to bude menej boliet. Potom znova pretriet dezinfekciou nech sa to vysusi.

adula12
25. jan 2021

boli ho to preto lebo to ma napnute a narvate hnisom. nemali ste este nikdy zarasteny chlpok? toto je nieco podobne 😉
urobte ako vam radi @amienne, dezinfikujte ihlu a ked bude driemat cez obed skuste mu tam jemne pichnut a trosku potlacit. potom vystriekajte s aloe vera ak mate, alkohol by ho zrejme stipal.