Stipulky - ventilačné trubičky v uškách

gumkacka1
25. dec 2012

Ahojte, hľadám mamičky, ktorých deti majú v uškách stipulky - ventilačné trubičky. Nájdu sa tu také?

veriiii
26. jan 2014

@otulik v mraze by som nesla☹

otulik
26. jan 2014

@veriiii som myslela len troska na dvor ..ale asi to nebol dobry napad ze?))))aby sa nenadychal 😒

miruska321
26. jan 2014

@otulik tak vatu treba davat do usi my tiez mame madlu vonku a mame iba 10 mesiacou

milka1978
26. jan 2014

@otulik Ahoj .. tak nakoniec to nebol žiaden zápal ani infekcia ... z toho uška čo ho bolelo mu jednoducho vyletela stipulka ... a dieťa to ešte nevie popísať a preto mi vravel že ho to bolí ... sám lekár povedal, že to aj bolí, aj svrbí proste prejavuje sa to všelijako .... takže teraz v ľavom ušku stipulku nemáme-uško je uzavreté a v pravom ešte stipulka je a to ho niekedy svrbí - už sa stipulka bude tlačiť von .... o 3 mesiace - v marci máme ísť na kontrolu kedy mu urobia tympanograf na ľavé uško či sa tam nevyvtára znova tekutina a či je uško O.K. ked sa tekutina bude vytvárať tak ideme znova na operáciu aby mu stipulku zaviedli znova .... tak držte pace

otulik
26. jan 2014

@milka1978 do kolektyvu kedy moze ist?

milka1978
30. jan 2014

@otulik

po operácii sme museli byť doma mesiac a až potom sme mohli ísť medzi detičky ... no my sme boli na operácii začiatkom júna takže sme boli doma celé prázdniny a potom išiel drobec normálne v septebmry do škôlky ... no od polovice júla sme začali dávať Preventan Junior na posilnenie imunity aby nebol drobec hned chorý ... nevedeli sme ako zareaguje jeho imunita na veľký kolektív v škôlke (predsa len cez prázdniny sa až tak s kamarátmi nestretával a neboli v jednej uzavretej miestnosti celý deň) a Preventan berieme dodnes ... musím povedať, že teraz keď je drobec náhodou chorý tak je to len sopel alebo bolesť hlavy príp teplota do max 37,6 °C ..... žiadne zachrípnuté hrdlo alebo nejaké problémy s dýchaním či dokonca zápalí uší ... do operácie sme si užili každý mesiac nejakúú pliagu a teraz? vyleží sa doma cca 3-4 dni a potom je znova v kolektíve ... takže nám to veľmi pomohlo .... ušká sú super ... a vidím na ňom, že po operácii akoby viac počul ... sám mi niekedy povie : mama stíš to, lebo ma bolia uši 🙂 čo je dobrý znak toho, že stipulky splnili svoj účel 😉

brumka
30. jan 2014

@otulik mi sme do skolky mohli ist po 1,5tyzdna, vyberali nam mandle a obe uska prepichovali no v jednom mame rurky operovali nas v novembri a rurrka ide von v aprili ze v zime sa neodporuca davat von

otulik
30. jan 2014

@brumka ahoj nam robili to iste co vam v jednom usku mame rurku ..len som bola dnes s nim von na sankach a ked som vydela ako sa santia deturence tak sa bojim ho dat ci mu nepojde do uska snech((i ked ma ciapku a davam pozor tak clovek nikdy nevie sme po operacii 9den

lilithka26
3. mar 2014

ahoj maminky my mame 3 dni po operacii, vyberali nosnu mandlu pichali obe uska a v jedno mmame tu rurku. len si to stale neviem predstavit ako to urobime cez leto. nekupe sa a cela ze by sa potapala ale clapka sa v bazene a spliecha, naolejovanej vate neverim. mate nejaky typ ktore stupliky akej znacky kde ste kupovali?

avotalip
10. mar 2014

ahojte, máme ísť na operáciu, synovi budú vkladať tie rúrky do ušiek, pretože tam má tekutinu, tento rok mal už dva krát zápal stredného ucha, a prepichovali mu oba bubienky. Ako to zvládali vaše detičky? ked sa prebudili z narkozy? mali bolesti? dakujem.

brumka
10. mar 2014

@avotalip ahoj mi sme boli v novembri na operacii a v piatok nam davali rurku von, po operacii troska zmatena ale uplne v pohode prelietala po byte cely den ani nespala a ana druhy denako keby as nic nedialo, potom boli kontroly, a teraz co nam rurku vybrali doktor pochvalil aka hrdinka ani slzicka len povedala au a to je vsetko, a kvapkame na 2t uniflox do uska 4x denne a potom kontrola, mi sme nemali zapal uska ale dcerka koli velkej mandli mala zaliate uska tekutinou a z toho zle pocula anerozpravala ,teraz uplne v pohode, chora nikdy nebyvala len tento posledny rok usoplena ateraz neviem co je choroba, klop klop nech to vydrzi

avotalip
11. mar 2014

@brumka a mohla po operácii chodiť aj do kolektívu? ja mám strach už zo všetkého... u nás sa to točí dokola, raz je chorí syn, potom dcéra, a okrem toho máme doma dvoj týždnove bábo, a čakám kedy sa do toho začarovaného kruhu pripojí aj on ☹

brumka
11. mar 2014

@avotalip po operacii ostala 2t doma a potom skolka, tiez sa bojim chodi rok do skolky ale nic vazne nasa mensia nedostala, sice raz crevnu virozu ale ona to zvladala ako keby nic nemala a najhorsie som skoncila ja

avotalip
11. mar 2014

no u nás v škôlke je to tak že tam v pohode chodia choré deti... vždy sa naštvem ked s tadial niečo donesie, potom sa to stále točí dokola. keby to aspon boli len nejaké prechladnutia, kašlíky, alebo tak, lenže dcéra z toho má hned zápal priedušiek alebo plúc, a syn zápal ušiek. nuž čo, musia s toho vyrásť, už si toho vytrpel dosť, mal aj trombocytopeniu, a ked vydí doktora, tak má hned strach.

brumka
11. mar 2014

@avotalip nasa ma dobru imunitu a zo skolky skoro nic nedonesie ak ano tak nachladnutie co moze hocikde dostat, u nas bol skor problems mandlami a nasledok tie uska

matkaasebko
8. máj 2014

@avotalip ahojte, ako ste dopadli s tymi stipulkami zabralo??nas to caka teraz 20.maja...ide von aj mandla a stipulky do oboch usiek...u vas to pomohlo??my tam mame aj hnusneho bacila rezistetneho na vsetky atb, len jedny by zabrali ale tie sa môzu uzivat az od 16r. tak dufaju ze pôjde von aj s mandlou...

avotalip
9. máj 2014

nám to nakoniec zrušili, lebo ked sme sa išli dohodnúť na termín tak sa zistilo že všetka tekutina ktorá tam bola sa vstrebala, takže štipulky už nebolo treba. odvtedy sme neboli chorý, takže zatial fajn, myslím že zabralo aj to, že sa skončilo to obdobie kedy sú deti najviac choré. ale vraj to pomáha. potom by sa nemalo stať že by mal zápal ušiek.

matkaasebko
9. máj 2014

@avotalip tak to ste super pochodili...my budeme musiet operaciu asi odlozit kedze sme zas ochoreli...len si neviem ani predstavit ako ho budu liecit kedze to sposobuje bacil kt. Je na vsetko rezistentny..nteraz len dufam ze to nepojde naa uska...

avotalip
11. máj 2014

@matkaasebko môžem poradiť len tolko že pri začínajúcej chorobe je najlepšie hned začať liečiť nos, soplíky stále fukať alebo odsavať, a čistiť noštek ja stále chodím s vincentkou, sprej do nošteka - morská voda. a občas aj preplachnem nos vodou.

matkaasebko
14. máj 2014

@avotalip to vsetkorobime...a trt makovy z toho....1-2 dni sopliky tecu von a potom uz automaticky zhustnu..a teraz nam uz aj zfarebneli...uz asi len dufat ze 9.6. sa na operaciu dostaneme a bude to uz ok konecne...

avotalip
15. máj 2014

@matkaasebko držím palce nech vám to dobre dopadne. a na povinných očkovaniach ste boli? bol očkovaný prevenarom??

jumca
17. máj 2014

Zdarvim maminky. prosim Vas pekne poradte mi Vase skusenosti rady a tipy..... Mame planovanu operaciu 4.6. Na ORL Kramaroch do oboch usiek stipulky.... Ako to prebieha??? Kedy pustaju domov? Ako po operacii? Dakujem MOC

jumca
17. máj 2014

@matkaasebko my nastupujeme na operaciu 4.6. 😒

matkaasebko
17. máj 2014

@jumca drzime palce...aj ty mas z toho take nervy?nas by mali rano prijat a na druhe rano pustit...kame to aj smandlou rovno...ja len dufam ze to pomoze a ze sa hlavne na druhy termin operacie aj dostaneme

jumca
17. máj 2014

@matkaasebko aj my to mame spojene s nosnou mandlou.... strasne nervy mam uz teraz.... sa bojim jak hrom ☹ ☹ ☹

matkaasebko
17. máj 2014

@jumca mate caste zapaly ucha?my sme mali len 2x ale druhy krat mu 2 tyzdnove branie atb vobec nezabralo a ze uz ma aj sluch zhorseny tak ze mu to spravia...mne sa pri tom zda ze pocuje uplne v poho...uz si 9 to leuj ovorila?ja som pred mojim spomenula slovko nemocnica a histeria...od kedy mu prepichovali bubienok ma panicky strach z lekarov...a veru aj ja ked mame niekde ist...teraz co ostal chory som len dufla ze to nepojde znova do usi...lebo zas tie bolesti...jaaaaj...a uz nqm ostava len ostat 2 tyzdne zdravy kedze este teraz berie atb...aj ty tak dufas ze uz potom bude ok?lebo ja sa na to strasne spolieham aj ked sa toho fest bojim

jumca
18. máj 2014

@matkaasebko nas ma vodu v strednom usku, zapaly nemava vobec. No koly tej vode horsie pocuje. To som si aj vsimla v poslednej dobe. ☹ ale v poslednom case ma casto sopliky ze to ma suvis s tou nosnou mandlou. Vraj je dost zvacsena a preto mi aj v noci chrapka.... snad bude vsetko ok a po operacii bude vsetko ok. Vybavili sme si jednu pani doktorku - hovoria ze je naj na tieto veci. Rovno nam povedala ze nech ratam 3 dni u nich. Ale radsej si tam pobudnem 3dni a budem odchadzat spokojna ze je vsetko na 100%.

dmos76
18. máj 2014

@jumca
@matkaasebko
Ahojte dievčatá. Moja mladšia dcerka ked nastupila do škôlky byvala často chorá- 2 týždne doma a dva týždne v škôlke. Ked mala už šieste antibiotiká za sebou, bud mala angínu alebo zápal stredného ucha, tak nám odporučili výber nosnej mandle. Kedže sme mali tento istý problém u staršej dcéry v tomto veku a pomohlo jej to tak sme neváhali a súhlasili. Vždy mi bolo smiešne ked sa ma na ušnom lekár pýtal či dieťa dobre počuje. U 3 ročnej je ťažko zistiť či nechce počuť alebo naozaj nepočuje pokiaľ to nie je naozaj akútne. My sme boli na jednodňovej chirurgii, ráno mandlu vybrali , poobede sme išli domov, bez komplikácií. Pred operáciou mi Dr. spomenul, že pozrie aj jedno uško, ked bude v narkoze a pokiaľ by bolo treba tak vložia trubičku. Po opéracii mi povedal, že nebolo treba, že výber mandle je postačujúci.
Ked sme išli na dalšiu kontrolu znova sa ma pýtal či dobre počuje a po prehliadke navrhol vloženie trubičiek do oboch uší. Tak sme išli druhý krát do narkózy, znova jednodňová chirurgia a bez komplikácií domov. Už sme boli 3x na kontrole a všetko je ok , ale hlavne malá nebola odvtedy chorá. Sem tam príde malý soplík, ale nekončí to antibiotikami. Malá sa rada kúpe, zatiaľ sme neboli nikde v bazéne ani na dovolenke, ale na leto sme si zohnali ( normálne je to určené pre deti s týmito trubičkami) , to som bola prekvapená, neoprénovú čelenku a pod ňu také silikónové tvarovacie štuplíky.
Tak držím palce.

jumca
18. máj 2014

@dmos76 prosimta a vies mi povedat kde si tu celenku kupila??? Dakujeeem. Lebo nas je tiez taka kacica. Rad sa kupe a stale chce plavat.... a neviem si predstavit ho neokupat. Vzdy spliecha okolo seba. A takto budem trochu kludnejsia ked to bude mat na uskach. Dakujem moc 😉

jumca
18. máj 2014

@dmos76 a este ak mozem mam par otazok ohladne tej operacia....mozem napisat Ip?