Stolica pri prikrmovaní

27. sep 2021

Od kedy prikrmujem máme tieto ,,problémy alebo skôr zmeny. Je to ok? Prosím odpovedzte mi aj na zvyšok 🙏
1. Kakal tak raz za deň teraz aj tri krát. Ok?
2. Raz mal akoby aj takú hlienovitu stolicu. Ok?
3. Nieže by mu smrdelo z úst, to nie, ale už je to taká iná vôňa ako pred tým keď bol iba na mliečku. Ok?
4. Nemá ešte zuby ale chcela by som mu nejakým spôsobom čistiť ústa z vnútra keďže už papá kadečo. Čím a ako?
5. Ako umývate tváričku po jedle keď je celý špinavý? Vodou?
6. Poraďte vlhčené obrúsky na tvár.
7. Aký krém na tvár, keď má vyhadzane okolie úst jemnými pupačikmi od kedy prikrmujem na miestach kde sa zašpiní.
8. Kedy dávate vodičku takému 5 mesacnemu bábu? (nie je kojeny?)

nikpa
27. sep 2021

1. Stolica teraz bude závisieť od toho čo mu dáš, ak napr.banan tak bude tuhšia a môže byť menej častá. Ak niečo čo preháňa ako slivky tak bude kakať redšie a častejšie. Ja mám skúsenosti, že môj po prikromoch kakal častejšie ale bolo to už také tuhé, nie riedke ako z mlieka.
2. S týmto nemam skúsenosti 🤷
3-4. Toto je v pohode, strava má rôzne pachy. Čisti jazyk takou gumennou kefickou na prvé zúbky, kúpiš v lekárni. Alebo s gazou vlhkou.
5-6. Umývam vodou, v žiadnom prípade nie vlhčené, je to samá chémia. Namoč si uterák alebo plienku a tak poumývaj. Alebo proste pri umývadle normálne umy tvár
7. Ja dávam bepanthen
8. Vodu dávaj po príkrme.

martinals
27. sep 2021

1. Ok
2.ak to bolo len raz ôk, ak by sa to opakovalo skúsiť odsledovat po akej potravine by to mohlo byť a skúsiť na čas vyradiť.
3.môže byť zmenou stravy,ak by to bol vyslovene zápach poraď sa s dr, vyčistiť skúsiť navlhcenym gazovým tampónikom, myslím, že sú aj také jemné kefky na prst, zubnú pastu neviem, či je nejaká 0+
4.keď je celý špinavý vodou, ináč vlh. obrúskom.
5.používala som babylove
6.krem na tvár neporadím, ja používam modrú indulonou alebo ziaja baby
7.davala som vodičku po jedle a potom ponúkala priebežne počas dňa
Hotovo 🙂

katkamatka7
27. sep 2021

1. ok
2. ok
3. ok
4. tampón z gázy namočený vo vode a jemne potrieť jazyk, vnútornú časť líc, ďasná
5. Čistou vodou a usušiť
6. Ak na nich trvas, tak výber na báze vody, neparfumované a kľudne namoč do čistej vody, vyžmýkaj a utri
7. Baby poradia, ja používam modrú indulonu
8. Počas prikrmovania, na lyžičke a počas dňa ponúkni vo fľaši, neskôr v pohári. Ak odmietne, nenúť nasilu

ukulela
27. sep 2021

Na tvar urcite len cistu vodu. Ani vlhcene. Namoc plienku a poutietaj aj pocas jedla. Nech mu tam nic nezaschne.

euka210
27. sep 2021

Na cistenie ust vlhka gaza alebo rohom latkovej plienky.
Umyvat tvar normalne vodou, utrela som latkovou plienkou. Ziadne vlhcene.
Nevieme co uz jedol. Zelenina len? Ci aj ine? Nejaky alergen?
Po prikrmoch byva stolica praveze hustejsia.