Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Stopkašel od 1 a od 3 rokov. Aký je medzi nimi rozdiel?

nikusssik
20. apr 2015

Ahojte, dcérka má 2 roky, už sme jeden sirup mali, ale bol od 1. roka. Dnes mi v lekárni dali vačší a je tam napísané od 3 rokov. Vôbec som si to nevšimla až doma, lekárnička sa ma nepýtala, koľko má malá rokov a vyzerajú úplne rovnako. Môžem jej ho dávať ?

karkulka111
20. apr 2015

ahoj ja by som nedavala ... moja dcera mala 22 mesiacov a lekarnicka mi nedala sirup co bol uz od dvoch rokov ... nie som lekarka ale ked tvoja mala ma dva roky a sirup je od troch tak je tam zlozenie pre deti co dovrsili iz tri roky ... tak ja by som nedavala urcite nie moj nazor 😎

rakywanda
20. apr 2015

ja by som tiež nedávala.
čo je to za lekárničku, keď sa takú dôležitú vec neopýta, mňa sa zatiaľ každá pýtala pri detských liekoch, koľko má dieťa rokov? ja som raz ako tehotná kupovala ascorutin a lekárnička ma sama od seba upozornila, že ho nesiem užívať, lebo tehotné ho nesmú, tak som jej vďačne poďakovala a vysvetlila, že je pre muža 😀

darina1952
20. apr 2015

@nikusssik ahoj, máš dve možnosti - vrátiť sa do lekárne že ti bol predaný liek nevhodný pre vek tvojho dieťaťa - najlepšie by bolo keby si ho vedela reklamovať u lekárničky ktorá ti ho predala, mali by ti ho bez problémov vymeniť za správny a prípadný rozdiel vrátiť (ale len v prípade že je originál neotvorený a zabalený)
alebo môžeš pozrieť letáčik lieku a porovnať ho s variantom tohto lieku vhodným pre jej vek - porovnáš si množstvo účinnej látky v 1ml sirupu a dávku z balenia pre deti od 3rokov jej upravíš podľa balenia pre deti od 1.roka. Lieky sa pre vekové kategórie líšia množstvom účinnej látky v jednom ml 🙂 letáčik k lieku sa dá nájsť na internete napr. na stránke http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/lieky.html

damadama
3. máj 2015

To nie je taká strašná katastrofa. Lieky sú síce vekovo ohraničené, ale viažu sa na hmotnosť dieťaťa. Ak má menej kg, kľudne môžeš dať menšiu dávku, ak má viac kg (približne toľko, čo 3 ročné dieťa), tak podávaj podľa dávkovania pre tento vek. Určite neuškodíš.
Tehotné nesmú len pre to, lebo je plod vo vývoji, ale pre deti v pohode, tak sa nemusíš báť.
Ďalej by som sa zamyslela nad tým kašľom.....? Ak už je jedna fľaša využívaná a nezabralo, tak treba niečo iné. Otázka znie: Aký má kašeľ? Ak suchý, dráždivý-skús Robittusin antitusicum a ak má hlienový,produktívny kašeľ tak Solmucol sirup. Sú to všetko účinné sirupy, keď už bylinkové nezaberajú a netreba čakať a váhať. Treba sa aj občas v tej lekárni opýtať a netreba sa hnevať na lekárničky. Nevedia čítať myšlienky a NEVEDIA ako staré deti kto má. Treba to vžy povedať a oznámiť, ako keby si bola tehotná a nie je to vidieť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli