Strabizmus u detí

katuska24
13. feb 2013

Maminy mám 3 ročného syna ktorý bol operovaný na strabizmus ako 1,5 ročný, teraz mám druhého synčeka myslíte že je tam pravdepodobnosť že bude mať aj on problémy s očkami .. 😨

poprad23
24. apr 2016

Držím vám palce nech to dopadne šťastlivo.

nadula01
24. apr 2016

@poprad23 😘ďakujeme!

stanislava33
2. feb 2017

Dobrý večer, potrebovala by som radu, 3 ročná dcérka bola dnes operovana na strabizmus,, robili jej obe očká, po operácii kazali dávať očnú masť a kvapky, ale malá vôbec nespolupracuje a odmieta ich, strašne plače až sa zanaša, som zúfalá. ako ste to riešili vy, ďakujem za všetky rady

nadula01
2. feb 2017

@stanislava33 No nepotesim ta, u nás to bolo to isté,zurila ,plakala ,na silu to nešlo ani po dobrotky, nakoniec sme to urobili tak,že sme jej kvapali do kutika oka,bol to kompromis, síce do oka sa priamo až toľko nedostalo,ale aj tak čosi

stanislava33
2. feb 2017

ďakujem, že si odpísala, kvapky sme jej nejako dali, ale tú masť treba dať dovnútra dolnédo viečka,lenže ju to bolí, ani nechce otvoriť oči a ja jej nechcem ublížiť, myslím si, že už si dnes dosť vytrpela,

andreah70
3. feb 2017

@stanislava33 malý je týždeň po operácii prvé dva dni horor, ale postupne si zvykol a už to je síce s protestami, ale bez plaču ............ja som ho tie prvé dva dni "uplácala" gumovými medvedíkmi ked si dá kvapnúť, alebo dať masť a zabralo, teraz to už dáme aj bez úplatku

stanislava33
4. feb 2017

@andreah70 ďakujem za radu, my sme dnes druhý deň a už je to trochu lepšie, včera to bol horor, vôbec nechcela otvoriť očká, ako ste na tom týždeň po operácii, ako vyzerajú tie očká? ak môžeš napísať, ešte raz ďakujem

andreah70
4. feb 2017

@stanislava33 malý mal operované vonkajšie aj šikmé svaly (pri tých býva opuch) tak opuchnutý už nie je a oči sú na krajoch také ružové , už to nie také krvavé ako po operácii ...............kde vás operovali ked ste hned domov išli?

stanislava33
4. feb 2017

@andreah70 nás operovali v žiline vo vikome jednodňová chirurgia, operovala nás dr. zelnikova, malá má tie očká citlivé a vo vnútorných kutikoch krvavé, dúfam, že sa to vstrebe. vas kde operovali?kedy asi tak bude vidieť výsledky,nám ešte tie očká trochu zabiehaju

andreah70
4. feb 2017

@stanislava33 na Kramároch . Bola to už jeho druhá operácia , prvá bola ked mal 2,5 roka. Mám z toho ale také zmiešané pocity, lebo som fakt myslela že táto druhá bude také "doladenie" tej odchýlky a veru na kontrole po týždni mu ešte namerali podla mna dosť velkú odchýlku :(

stanislava33
4. feb 2017

@andreah70 ja tiež neviem, čo mám čakať, lekárka povedala, že tie svaly ešte povolia a očká sa zrovnaju, dúfam, že už nebudeme musieť na druhú operáciu,malá dosť zle reagovala na narkozu, vracala.vy ste aj nejako po tej prvej operácii cvičili s očkami?

andreah70
5. feb 2017

@stanislava33 nejako špecialne nie, len bežné "cviky" na okohybné svaly, pár minút denne..........nám hned po prvej povedali, že ešte asi bude treba korekciu, preto som rozčarovaná ešte z tej zbytkovej úchylky

stanislava33
5. feb 2017

@andreah70 to mi je ľúto, že ani po druhej operácii to nie je dobré, nám povedala lekárka, že tie svaly bude treba rozcvičiť, postavenie očiek sa bude postupne upravovať, ale až pol roka to môže trvať

andreah70
5. feb 2017

@stanislava33 ono nemôžem tvrdiť že to nie je dobre, je to len týždeň od operácie, moc pri meraní nechcel spolupracovať, zle sa mu ešte pozerá do tých prístrojov, dúfam že sa to rozcvičíme a upraví sa to postupne

stanislava33
5. feb 2017

@andreah70 dúfajme, že sa to postupne zlepší, ja by som už nechcela malú vystaviť tomu, čo prežila.synčekovi zabiehali očká od narodenia,alebo neskôr? nám začali až po prvom roku, ja tiež síce nosím okuliare, aj mi oči v detstve zabiehali, ale sa to postupne upravilo, som aj kratkozraka, dcérka nie, len tie svaly nepracujú, ako majú.

andreah70
5. feb 2017

@stanislava33 od narodenia som si všimla že mu očká ubiehajú, od roka nosí okuliarky , ale len slabé +1 mal vtedy ............teraz nosí prizmatické okuliare

stanislava33
5. feb 2017

@andreah70 my keď sme boli u neurologičky na vyšetrení, tak nám nepriamo naznačila, že to mohla mať aj z očkovania, lebo vtedy dostala vysoké horúčky, ktoré mohli byť spúšťačom, tak nám vtedy aj stopla mmr vakcínu, že počkať do vyššieho veku, ale my máme problémy so zrakom v rodine, z mojej aj manželovej strany

dankakosturova
23. sep 2017

@katuska24 Ahoj..neviem, ci este dostanem odpoved na tento prispevok z roku 2013...ale chcela by som poprosit, nas to asi caka tiez, malý 1,5 roka skuli dovnutra..jednym viac, druhym obcas. Tiez vysetrenie katastrofa, nechce spolupracovat, a prelepovat uz vobec nie. Moja otazka teda je, ake specializovane stredisko v BB, alebo Ke by si mi vedala odporucit? Dakujem krasne 🙂