Strach štvorročného z kakania

mon1806
3. nov 2020

Maminy prosím poraďte :( mám doma 4 rocneho synatora ktorý sa zaťal a nechce mi vôbec kakať , keď ma ísť na záchod povie že chce ísť už spinkať a keď mu poviem že má ísť na záchod tak to zadrží a nevykaka sa kričí vrieska na tom záchode ja už vážne neviem už som vyskúšala všetko dala som mu prehnadlo easylax po ňom sa v nedeľu vykalal trošku dnes zase boj trebalo mu zas zadržal na záchode kričal dávam mu psylium, slivkový vody, slivky, jablká, hrušky všetko vážne a nič nám nepomáha bojím sa aby sa mu nedomotali čreva

nikpa
3. nov 2020

@mon1806 syn to robil tiež, je to psychicky blok keď to začal robiť z ,,ničoho nič,, viete čo to spustilo? U nás to trvalo asi 3-4 mesiace. Potom si našiel svoje oblubene miesto a tam bol ochotný to urobiť pravidelne, na záhrade v skleníku 🤦 no ale boli sme vďační aj za to. To trvalo 2 mesiace a potom sa vrátil do normálu. Predtým sme tiež dávali preháňadlo a aj glycerínove čipky, inak to nešlo. Ono to chce asi čas, ako to prišlo tak to aj odíde a dovtedy mu pomáhat s vyprázdňovanim ako to ide. Držím palce.

mon1806
autor
3. nov 2020

@nikpa ja práveže neviem čo to spustilo raz prišiel a jednoducho povedal že on ide spinkať a ja že ty chces kakať tak som ho dala sadnúť na záchod sa vykakal ale plakal mne v škôlke nekaka zadržuje , ja už fakt neviem ako mu mám pomáhať a momente teraz ho vôbec ani na záchod neusadim lebo na ňom zjape kričí kope neviem vážne

nikpa
3. nov 2020

@mon1806 aj si sa s ním o tom bavila, že prečo nechce? Nemal tvrdú stolicu, že by ho to bolelo?

lienocka2808
3. nov 2020

@mon1806 aj my to teraz zazivame, akurat mal syncek 2 roky. Krasne kakal do serblika aj cikal, uz nemal plienky. Raz ako sa postavil zo serbla, odpadlo mu to hovienko na kachlicky, a posmykol sa na nom (groteska 🙄🙂) a odvtedy kaka iba do plienky. Uz plienky nenosi, a ked chce kakat sam si na kakanie donesie plienku, ja mu ju dam on sa vykaka a ideme dalej. Do zachoda ani serbla uz kakat nemieni, robi strasny randal, ked si tam ma sadnut na kakanie. Tak sa vzdy zlutujem a dam mu plienku. Existuje taka knizka o hovienku, to citame kazdy den, uz je to na dobrej ceste. Vcera si sadol na serbel a zacal tlacit, potom sa zlakol. Ale ide to postupne, verim, ze do maturity uz bude kakavat sam do zachoda. 🙃🙃🙃

lienocka2808
3. nov 2020

@mon1806 odporucam tuto knizocku

mon1806
autor
3. nov 2020

@nikpa pýtala som sa ho že prečo má strach povedal mi lebo že sa boji že je štipľavé , no ani sa nečudujem keď zadržuje a má ho stvrdnute

nikpa
3. nov 2020

@mon1806 zrejme mal predtým niekedy tvrdšiu stolicu a zafixoval si že ho to bolelo. Skúsila by som mu natrieť zadok, možno tam má trhlinky, to potom štipe aj dospelého. Inak synovi najviac, lepšie ako preháňadlo zmäkčil stolicu kamilkovy čaj.

mon1806
autor
4. nov 2020

Skúšam už všetko vážne , jemu treba kakať ale on to všetko zadrží ;(