Stretli ste sa s dlhodobo mierne zvýšenou teplotou u malého dieťatka?

dani125
28. jan 2014

môj synček má 8 mesiacov a máva dlhodobo zvýšenú teplotu meranú v zadočku tak okolo 37,8 (bez odčítania), v priebehu dňa mu niekedy klesne a zasa stúpne... doktorka tvrdí, že to nie je normálne, ale zatiaľ nemáme žiadne vyšetrenie, čakáme na moč.

majka777
28. jan 2014

nemal nadchu..lebo nasa mala to takto mala a nakoniec to boli chytene uska

billam
28. jan 2014

Ak doktorka tvrdí, že to nie je normálne, tak nechápem, prečo to nerieši? Brali mu krv? Aké má CRP? Koľko má leukocytov? To sú všetko ukazovatele, že nieco nemusí byt v poriadku. Trvaj na tom, aby mu vysetrili krv.

elfi1
28. jan 2014

Moj syn tak maval ked v prvom roku.cca 37,1-37,2 po odratani. Brali mu krvicku a moc a nic sa nezistilo.je z neho zdrave 5 rocne dieta.treba dat poxor na prekurenie v byte.mohlo by to byt aj z toho.
Ale odbery nech mu porobia.

zuzkat1
28. jan 2014

Ahoj. Ja ako dieta som mala neustale teplotu nad 37... Do 37,4. U mna to bolo normalne. Tiez kopec vysetreni a nic nenasli. Preslo to pred pubertou. Ja som mala vela pit-mala som hustu krv.
@dani125

jarabica123
28. jan 2014

Moja mla to mala, asi ked mala rok, tak mala asi mesiac vkuse 37,2 az 37,5. dr. nas odbila, ze to nic nie je, ale trvala som aspon na vyteroch, tak vzala vytery, a zistili jej bakteriu v hrdielku, ecoli, ale v podstate po mesiace to preslo, a bolo to asi tym, ze telicko sa proti bakterii branilo a bojovalo, preto ta zvysena teplota, teraz je uz vsetko ok, takze moze to aj s tym siúvisiet. Drzim palce

ematko29
28. jan 2014

moja to tiež mala ked mala asi 2roky zvýšenú teplotu meranu pod pazuchou 37,2 až37,3.chodili sme všade po hematologii a po alergologii.Nič jej nezistili apotom to prešlo chvala Bohu.

pavlinakol
28. jan 2014

ahojte, ja riešim taký istý problém už od septembra..synček má 19 mes. a od septembra máme vkuse zvýšenú teplotu..kolísavo od 37,2 do 37,8.. v priebehu dňa sa to mení a sú aj dni,kedy je úplne bez teploty..to trvá tak 2 dni max. a potom to znova príde..robili nám výtery z nosíka, hrdielka, zadočku, rozbory krvi, moču a všetko bolo doteraz negatívne..dnes sme boli na ORL, aj tam to je všetko v poriadku- ušká, nosík aj hrdlo..zúbkov máme 16, ešte chýbajú posledné stoličky, kt. sa mu teraz začínajú rezať práve,ale od toho septembra mu nevyšiel žiadny zub, takže zúbky to nie sú..už som z toho nešťastná, proste mi to nepríde normálne..keby to bolo stále rovnaké,že má stále napr. 37,2 tak ok, asi má takú normálnu telesnú teplotu,ale 37,8 sa mi zdá už dosť..žiadne iné príznaky nemá..prekúrené doma nemáme, máme tu okolo 22-23stupňov, viac nie, malý chodí iba v pančuškách a v bodyne po dome,takže ani ho nejako moc neobliekam..vo štvrtok idem zase k našej lekárke s výsledkami z ORL a fakt neviem,čo vymyslí..ale doteraz mi ani jeden z tých lekárov u kt. sme boli nepovedal,že čo by to mohlo spôsobovať..

miroslava2207
29. jan 2014

@dani125 Dani Emmka to tiež mala a mala zápal panvičky obličky :( ale jej sa to sem-tam striedalo s vysokými horúčkami.. a zvláštne, Zite sa vtedy tie teploty zdali normálne... 😕