Stretli ste sa s opuchom nôh u 2-mesačného bábätka?

aliz1
6. feb 2020

Dobrý deň. Prosím vás nestresli ste sa niektorá z vás s opuchom noziciek u 2 mes. Bábätká??? Malému opuchli nohy, resp od členka dole, červená farba a horúce. Dala som mu obklad studený na nôžky a tým sme utisili opuch, farbu aj teplotu nôžky, plač. Stalo sa nám to už 2 krát. Dnes sme boli s tým pri dokt. A nepovedala nám na to absolútne nič.. Nezobrala nám ani krv, moc. Čiže sa s tým nestretla keďže len povedala ze keď sa mu to stane mame jej odfotit nohy. Ja som rada ze mu pomôžem znížiť to a aj plač nie to ešte fotiť

mitta1436
6. feb 2020

Choďte aj k inej doktorke, a nečakajte ...
má aj iné príznaky, ako teplotu, alebo červene bodky niekde na tele/ alebo nozickach

aliz1
autor
6. feb 2020

Teplotu nemá len tie nôžky, ani nemá bodky po tele. Je len dojceny, žiadna voda ani čaj, ja som myslela ci to nieje tým ze mam ako keby hustejšie mliečko beriem senovku a Benedikt a podporu mlieka ci nemá hustú krv... Myslíte že by mohol byť aj to dôvod??

kittykat22
6. feb 2020

@aliz1 prosim ta, na nozky sa nedava studeny obklad - dava sa na clenky. Zavolaj pediatricke a spytaj sa co mas robit

aliz1
autor
6. feb 2020

@kittykat22 napísala som hore vyššie ze dokt sa pravdepodobne nestretla s tým.. Mohla povedať ze co mame robiť keďže som jej presne opísala situáciu co sme robili a ako

deti95060810
6. feb 2020

ja by som dieťa zobrala na pohotovosť...možno tam niečo k tomu povedia....

mitta1436
6. feb 2020

Mliekom to nie je .... ešte má napáda nemal nejaké nevhodne oblečenie? A kedy sa mu to stalo , ráno večer, v ako časovom odstupe ?
Určite s ním chod ešte raz k doktorke. Hneď ako by sa to opakovalo, ak nebude doktorka ordinovať tak na pohotovosť

kittykat22
6. feb 2020

@aliz1 oh prepac, nedocitala som. Pediatricka sa teda zachovala neprofesionalne. Neviem co je dietatu 🙄 a kto ma vediet ked nie ona. Ak sa to bude opakovat tak treba ist na pohotovst.

kittykat22
6. feb 2020

@aliz1 skus polozit este otazku tu https://www.modrykonik.sk/group/6796/ zdravotnici na MK

aliz1
autor
6. feb 2020

@mitta1436 keby to bolo oblečením myslím ze by mal niečo aj na tele... Prvý krát poobede a včera sa nám to stalo keď som ho išla uložiť spinkať.

aliz1
autor
6. feb 2020

@kittykat22 to aj mňa zaskočilo, keďže nevie tak skúsi zavolať druhej lekárke alebo poslať niekde inde, to nieje hanba... Ale nezobrala mu nič.. Ledva som si vybudovala aby som moc doniesla

aliz1
autor
6. feb 2020

Zenusky volala som druhej detskej dokt... Povedala ze to môže byť alergická reakcia na to co si jedla... Ale zajtra si pôjdem pre záznam a od dokt odchádzam na koľko my aj táto povedala ze mala zobrať aj moc aj krv

kittykat22
6. feb 2020

@aliz1 👍 drzim palce

ivulli
22. feb 2023

@aliz1 Dobry den, v sucasnosti sme s dcerkou hospitalizovane v nemocnici s rovnakym problemom, aky ste riesili kedysi so svojim dietatkom. Smiem sa spytat, ako ste nakoniec dopadli? Zistilo sa nieco? Zatial mi povedali len tolko, ze este sa s tym nestretli. Dakujem.

martul
22. feb 2023

@aliz1 dobre si spravila, nová ho zoberie od 1.3. to je ochvilu, tak ti to aj dobre vychádza, že nie je začiatok mesiaca

krisbar
12. apr 2023

@ivulli zistili vam nieco? nas maly to ma dnes.

22anna19
31. máj 2023

@ivulli mohla by som sa opýtať ako to dopalo u Vás?

pavelekovaivana38
18. feb 2024

@aliz1 dobry den, zistili ste príčinu? Nám sa to stalo tiež a netuším co to môže byť, dosť som sa vylakala

22anna19
19. feb 2024

@pavelekovaivana38 U nás žial bohu nie 😒 všetky výsledky sú negatívne od alergologa obličky sú v poriadku nožička odpuchla a odvtedy sme to nemali ✍️ My máme záver že to bol neaký alergologicky boom ktorý možno už nikdy nenastane. ( čo velmi dúfam a bojím sa toho kedže sme to mali v na prelome máj/jún takže čakám či nás to znova neprekvapí 😒)

ivulli
19. feb 2024

@pavelekovaivana38 Dobrý deň. My sme boli s dcérkou takisto v nemocnici kvôli obdobnému problému a prepustili nás tiež s takým záverom, že to bola alergická reakcia.