Stretli ste sa so zástavou dýchania ročného dieťatka?

dahlia23
15. apr 2008

Stretli ste sa už so zástavou dýchania u ročného dieťatka, ktoré dosiaľ nemalo žiadne problémy?

mata78
17. apr 2008

jaj dievčence. dobre ste ma zase vystrašili. ja som mala monitor dych pri kristinke asi do 7 mesiacov, lebo v pôrodnici sa mi stalo, že malá prestala dýchať a zmodrela. vtedy setrička na ňu fukala a ak to nepomhlo tak ju buchla po chrbátiku. ale od nemocnice sa nám to nestalo. ten monitor som potom dala preč, lebo pravidelne každých 9 dní mi pípal. jednu noc dokonca až 10x. malá vždy pekne spinkala. musela som ho dať preč, lebo som to už psychycky nezvládala.

eliska7
17. apr 2008

mata a povedala si to neurologičke,že čo sa stalo ked si bola ešte v nemocke,mohlo by to mať suvis 😖

mata78
17. apr 2008

ano, lebo ked mi začal pípať monitor prvykrat tak som bola na neuro. robili nám rozne vyšetrenia a všetko bolo ok. poradili mi aby som to ihned dala preč a malú prestala sledovať, lebo je vraj uplne zdrava

dvonca
24. apr 2008

ahojte, mám 15M dieta a dnes sa 2x stalo, ze plakala po pade a az tak, ze cela ocervenela a nevedela sa nadychnut. Zdalo sa mi ze vyvracia oci a akoby odpadavala. No potom som ju prehla cez ruku, pobuchala po chrbatiku a chuda bola taka vylakana, ze sa ma drzala ako repic. Co myslite bol to vyrazeny dych, alebo sa zasla od placu? Prosim dajte mi vediet co treba v oboch pripadoch robit, v po to idem konzultovat s lekarkou a ak by sa jej to este raz stalo letim na pohotovost. Cela som sa roztriasla, mam este 4R dieta, no pri nom som nic taketo nezazila. Mala je velmi cula, stale sa niekam musi splhat a potom ma same pady na hlavicku. Dakujem.

eliska7
25. apr 2008

dvonca,hlavu hore 😉 to bol len afektivny plač-zachvat,ked dieťa prestava na chvilu dychať.vela jetu otom popisane,skus si najsť take temy.ale v podstate nič netreba robiť-bud fukni do ust,zatlač pod hrudnou kosťou aby sa spätne nadychla,umy sturedou vodou-deti ztoho vyrastu,hlavne sa musi nadychnuť 😉 treba už dopredu predvidať,či chce zmodrieť a či nie-život ťa naučí 😢

jullyett
29. apr 2008

ahojte mamičky
Ja mám 11 mesačného synčeka, tiež máva ťažké afektívne záchcaty, čiže pri plači sa zájde, prestane dýchať, dostane krče, omodrá, prevráti oči, potom ochabne a zbledne...trvá to aj vyše minúty, niekedy sa bojím, že je to už naposledy...mám e za sebou aj niekoľko pobytou v nemocnici a niekoľko vyšetrení...Tiež sa mu nič nenašlo...diagnoza_afektívne záchvaty a liečba-musí z toho vyrásť. Máva to len z plaču z jedu, ak plače od bolesti alebo inak, vtedy záchvat nedostane....viem, že by sa z toho mal vždy prebrať, ale neviem, či už niekto takéto ťažké afektívne záchvaty si vie predstaviť...naozaj niekedy aj dva krát denne prežijem pocit, že ho asi strácam a neviem či to zloží skôr mňa alebo jeho.....doma to mám tiež ťašie, lebo som slobodná matka a žijem u rodičov a otec ma tak trochu psychicky týra, vsugeroval mi, že je to moja vina, že tie záchvaty má zo mňa.....dnes už viem, že nie, ale vtedy som sa bála vlastného dieťaťa, aby som neublížila už len tým, že som s ním.....O dieťa sa starám vzorne a sama, naši mi len asistujú...Nevidím dôvod, prečo by to mal mať zo mňa, alebo nejakú chybu ktorá by to mohla vyvolať...ale ak náhodou viete aj o pôvode alebo príčine afektívnych záchvatou, rada sa dozviem viac.....Na nete som našla nejaké články, , musím povedať dozvedela som sa viac ako mi bolo podané od lekárov, ale čím viac budem vedieť, tým viac budem pripravená mu pomôcť keď to príde. Viem o postupoch ako je fuknutie, prsknutie vodou, potrasenie,pobuchanie po chrbte atď, ale v našom prípade to väčšinou nezaberie a vtedy to už je len vo hviezdach či sa preberie alebo nie....už mi zostáva len ho držať a čakať...naozaj sa bojím, že ak tento pocit, že ho strácam budem tak často prežívať, tak to ublíži možno skôr mne ako jemu......keby nám mamičkám s takýmito problemami dal konečne niekto normálnu odpoveď prečo to to dieťa má a ako sa to dá vyliečiť, predsa nemôžem čakať do 5 rokov...to si neviem predstaviť prežívať ten strach tak dlho...Trošku som sa rozpísala, ale myslím že nás je tu viac ktoré to takto cítime.....Pevné nervy aj vám aj mne a hlavne do kelu s afektívnymi záchvatmi čím skôr....krásny dník bez afektov 🙂

zuzka1000
2. máj 2008

My máme taky afektovaný pláč - zmodrá, nedýchá a jen chrčí 😢 Moje Dr říkala, že mu mám před obličejem mihnout rukou jak nahoru dolů, ale to jsem ještě nezkoušela.

ankam
3. máj 2008

kocky neporadim ale len z toho co som pocula.
Vraj ak prestane dychat,tak treba len fuknut do ust,mojej kamoske sa to stavalo a vraj z toho deti musia vyrast.... 😉

eliska7
3. máj 2008

jullyet,hlavu hore,ono to prejde už som tu dosť otom pisala nam to začala robiť od 3 mes 😖 poha nam fuknutie do tvare a yatlačenie pod hrudnu kosť,dojde k spatnemu dychu,je tu už vela takych tem tak si ich prečitaj:čo robiť?aj tam sa otom piše,len byť ostražita a predvidať-to znamena že ako spravna mama už vieš kedy chce zmodrať,tak ho treba hned inač zaujať:aha pozri čotam leti a tak nejako,alebo hned fuknuť aby sa nestihol zmodrať,tak le tolko,drž sa 😉

dadka999
21. nov 2008

Ahojte, chcem sa spytat ci niektora z vas ma skusenosti s tym monitorom dychu.. ja som nasla na nete monitor dychu znacky BABYSENSE II preto sa chcem spytat ci nahodou niektora nemate skusenosti s touto znackou..

mata78
21. nov 2008

ahoj dadka. ja som mala pri prvom dieťati tento monitor. vyskusala som aj iný a možem ti povedať, že nie je žiadny rozdiel medzi tými monitormi, len maju iný nazov.

lukik
29. nov 2008

mně říkala neuroložka, když jsme šly na pravidelnou kontrolu, že se to může stát, když se děti vztekají, že jim vypadne úplně dech. Malý měl občas záchvaty vzteku, tak teď pro změnu běhá hlavou proti zdi....

lukik
29. nov 2008

jinak Babysense jsme měli a myslím si, že je lepší než třeba Nanny nebo tak nějak se to jmenuje. Záleží na počtu monitorovacích desek. Malý se narodil o dva měsíce dřív a byl pět týdnů v nemocnici a právě tam některé děti měly Sensy nebo ty Nanny a můžu říct, že ta Nanny pořád řvala, že dítě nedýchá, ty mámy už to ignorovaly. Nám to ten Sense za rok užívání udělal jen 2x zbytečně.

xxmargaretka
20. máj 2009

ahojte..
uz som sem svojho casu pisala.ze anka zvikne mat afektivne zachvaty..tento rok to bolo iba 3x tak som si vravela,ze super uz to ustupuje a na to konto vcera po takom zachvate zachrcala a ostala ako handrova babika..a dost dlho sa nie a nie prebrat az kamoska jej tusim po chrbatiku buchla a sa rozdychala..tak nas caka v piatok neurologia..som velmi zvedava ci tam nieco zistia a hlavne co..

bashka
20. máj 2009

ahoj xxmargaretka, aj ja mam doma taku afektivnu opicu 😀 😨 ☹ 😠 ...ani neviem ako sa k tomu vyjadrit. Robila mi to casto, aj denne niekolo krat, ale uz som sa naucila tomu predchadzat, uz viem rozoznat kedy to pride a kedy nie, boli sme aj na neurologii, aj EEG jej chceli robit, ale nakoniec sa nic nerobilo, lebo kym sme sa dostali na to vysetrenie uz som sa naucila ako na nu. Neviem ci ti neradil niekto dat ju do takej polohy, ze nohy hore, hlava nizsie, vtedy by nemala odpadnut, to ja ked uz vidim, ze sa ,,rozbieha,, schmatnem ju a podho ,,dole hlavou,,...no a doteraz vzdy zabralo. 🙂 Na vysetreni jej zistia akurat to, ze su to afektivne zachvaty a ze z toho vyrastie...teda bodaj by zistili len to 🙂 Potom napis

helenkasabinka
20. máj 2009

ahojte ja som pouzivala monitor dychu NANNY bola som s nim uplne spokojna a este som stastnejsia tomu ze mi nepipal ani raz a ani falosne 😉

bashka
20. máj 2009

helen, ale tieto zachvaty sa nedeju v spanku, tu je nejake info
http://www.radost.sk/tiptyzdna.php?show=more&ac...

xxmargaretka
21. máj 2009

ahoj helenka..
tu prvu cast-afektyvny zachvat zvladam v pohode-staci fuknut..horsie je ta nova druha faza ked asi odpadne,ale tvoja rada ma len uistila v tom,ze robim dobre ked ju vtedy dam dole hlavou pretoze to,alebo to buchnutie do chrbatika zabralo-aspon myslim..
a zabranit tomu neviem pretoze jediny sposob by bol ju nepustit z bytu a este lepsie prilepit na postel pretoze ona to spravi ked ju nieco moc boli:ockovanie,ked sa moc buchne a aj pri kazdom zube som vedela kedy sa prerezal pretoze prestala vtedy dychat..

bashka
21. máj 2009

margaretka, asi mne si pisala, ze?
U nas podobne, ked sa velmi buchne, alebo aj z nervov, fuknutie u nas ee, to ju este viac rozpeckuje, tak isto ako prsknut vodu do tvare, ale tato dolehlavova poloha vzdy zabrani tomu aby odpadla, lebo vies-neodkyslici sa mozog a teda nema preco odpadnut...a vraj je to dost caste, mi vravela neurologicka, no u nas v meste nikoho takeho nepoznam...ale tragediu z toho fakt uz nerobim, pri tych prvych pripadoch som mala strach, dokonca ked to urobila prvy krat som si myslela, ze zomrela mi na rukach 😒 Ale potom som o tom dost vela citala a som rada, ze nemame nic horsie 😵 😵 😵

xxmargaretka
21. máj 2009

ano tebe bashka..som to poplietla 😔
dakujem velmi pekne za radu aspon uz viem co s nou spravit pretoze presne ako pises ty som si uz myslela,ze mi zomrela na rukach a netusila co s nou mam spravit..

xxmargaretka
24. máj 2009

ahojte..
no tak neurologicka skonstatovala,ze je to uplne normalne,ze odpadla,ze je to reakcia organizmu a,ze sa aj sama do 2min preberie,ze ju kludne mozem nechat aj lezat..
zle by bolo keby sa neprebrala,alebo by po tom mala krce ci penu u ust..

natinka228
30. mar 2010

awooooojjj maminy pomožte....mammm 20 dnoveeho synceka je uplne zdravucky ale už druhy krat mi chitil taky zachvt placu že sa mi zdalooo že sa zabudool nadychnuutt..... neviem co stym....drzala som ho na rukach a maa problemi z bruskomm hooo bolii lebo mu ide tsko stolica....a znicoho nič mi zacal plačkat ale tak že cely ocervenal a tolko tahall do seba že sa mi nenadychool...velmi sa tohooo bojiim ☹

vodnarky
31. mar 2010

natinka-ked ho tak boli brusko a tazko ti kaka,skus mu pomasirovat brusko v smere hodinovych ruciciek,alebo len tak jemne pocvicit nozickami..skrcit-vystriet..to s tym placom sme mali aj my..tiez som sa vzdy zlakla a vzdy som prezivala velky strach.. ☹ ☹ ☹ ..

vodnarky
31. mar 2010

natinka-kedze je este velmi malinke a krehunke,tak vsetko len tak velmi jemne.. 😉

vodnarky
31. mar 2010

natinka-este ti chcem povedat,ze ked nasa mala dostala tuto bolest bruska,tak mamina mi povedala,ze jej mam dat troska napit z prevarenej vody..nie horucu ani studenu,ale taku telesnej teplote..a pomohlo jej to.. 😉

sisiska
2. jún 2010

mamicky, neviete, ako je to s tym syndromom trasenia dietata? mne ked zacal pipat monitor dychu a nemohla som prebrat malu, tak som nou zacala triast...ale nie tak, ze vo vzduchu zvislo, ale normalne, ako som ju mala v zavinovacke na rukach vo vodorovnej polohe, tak som s nou zatriasla tak, ze sa jej hlavicka hybala zlava na lave a prave usko...ale nemala ju vo vzduchu, normalne ju mala polozenu na zavinovacke, lebo na nej lezala...a teraz mam strach, ci som jej neublizila...

nikolkaaa
24. sep 2010

ahojte mamini mi mame takuto skusenosť naš 2mesačny synček je jedoš taky nervak často plače..boli sme snim vmeste a mal už papať lenže est espinkal tak som ho nechcela budiť ..kd sa zobudil tak sme ho okupali a potom sme mu sli dať papať bol placlivy lebo bol už hladny a ked sme mu dali flasu trosku si potiahol a zrazu zmodrel mal take stuhnute telicko a nedychal neodpadol manžel ho preberal dal ho na bok a buchal mu po chrbatiku našťastie sa mu podarilo ho prebrať trvalo to asi 10sek..hned ked sa prebral tak sme mu odsali sopliky mal ich dosť stym mame problemi odkedy sme pisli z nemhol dychať a aj bol hladny tak sa tak rychlo napil z mlieca ocne stale odsavame sopliky..boli sme na vyšetreniach všetko bolo ok našťastei mame ho sledovať..nevedia mi povedať že preco sa to stalo podla mn ato nebudu tie krče aj ked to malo podobne priznaky ako pišete..lenže ja si myslim že on ako mal poriadne zapchaty noštek a papal tak nemohol dychať a koli tomu sa mu zastavil dych neviem si to inak vysvetliť mate niektora takuto skusenosť prosim poradte mi ked sa to stalo som skoro omdlela teraz sa strasne bojim a mam ho stale pred ocami takeho modreho strasne som sa zlakla..dakujem vopred za rady a skusenosti..

galinka85
18. mar 2011

Ahojte aj ja mam malu dcerku ktora bude mat v maji dva roky a tiez prechadzame tym ze ked zacne plakat vecsinou pri tom ked sa udrie alebo sa jej uz nieco nezvicajne stane prestane pri placi dychat a tiez mi pride do stavu ked az odpadne.Je to strasne mat v rukach take bezmocne telicko a tiez si s tym nevieme dat rady snazime sa vyvarovat placu,ale nam fuknutie do ust vobes nepomaha jej pomaha ak ju prehnem tvarrickou k zemi a bucham ju po chrbatiku ani neviem akou silou to robim ale hlavne je ze nam to pomaha.Existuje mounost ze sa sama nenadychne?Počula som ze kazde dieta by sa malo nadychnut,ale ja sa strasne bojim aj lekarka povedala ze je to normalne ale mna to normalne vobec nepripada.asi skusime aj toho neurologa.Tak vam vsetkym s mamickam prajem nech to vase deturence a taktiez aj moje prejde 🙂

vlasticka185
17. jan 2012

ahojte mamicky,tiez som mala skusenost,ze maly mi ako 2,5 mesacny prestal dychat,predtym zacal byt nekludny,potom sa vyzvracal,pokakal sa,tak som ho sla kupat,zacal velmi plakat,az cely zbledol,vyvratil ocka a prestal dychat,nastastie moja duchapritomna mama ho zacala trosku masirovat,rychlo si s nim klakla a vstala a vtedy sa maly nadychol ,ale koli srdcovej vade,mal saturacie na 50% a teda velmi zle dychal,volali sme zachranku a este v noci ho vrtulnik bral do Blavy,kde dostal specialny kyslik,kedze klasicky mu nezaberal,...spravili mu vysetrenia,ale epilepsia sa nepotvrdila,po tyzdni,ked ho stabilizovali nas pustili domov s tym,ze ked prestane dychat,mam mu fuknut do ust,zatriast s nim,...ale Pan Boh to zariadil tak,ze ked som maleho obliekla znova zacal byt nekludny a este pred odchodom do auta mi na chodbe prestal dychat,...samozrejme sa potom potvrdilo,ze to ma zo srdiecka,ze ma plucnu hypertenziu a ze je nutna operacia,cize ako 3 mesacny mal maly 1 operaciu srdiecka,ktoru zvladol dobre a ako povedal primar,stal sa zazrak 🙂
naozaj viem co prezivate,no ja som skoro zinfarktovala,uz by som to nechcela zazit,ani to ozivovanie,ved je to hrozne sa pozerat sa na vlastne dieta......Dakujem Panu Bohu,ze sa to vsetko skoncilo takto a ze Samka mame pri sebe a mozme sa z neho tesit 🙂

vivien87
10. apr 2012

moja 9mes.dcerka sa zachodi asi od 6mes.predtym nic ale teraz vzdy ked je asi nervozna alebo vzdy ked zbada svokru a svokra...neviem preco sa jej to deje.nechapem to lebo aj ked niekoho nepozna tak sa smeje ale pride babinka a place stale az kym sa nezajde...ona vravi stale nechaj ju ved sa nadychne,moje deti to mali tiez....je to podla mna blbost.ani k nim nechodim bo sa bojim nasledku ale chcem normalne fungovat ale nejde mi to kedze pri takomto zachvate som o 100rok.starsia.aj u doktorky sa nam to stava,nepomaha ani fukanie,otocenie dole hlavou ani voda ani buchnutie po chrbatiku.najviac ma hneva ze svokra to berie upne normalne a nechava ju plakat.preto tam ani nechodim aby som sa na to nemusela kukat....