Striasanie a seknutie s hlavičkou. Máte skúsenosť?

zuza.m
10. apr 2009

ahojte maly sa mi začal dost často striasat.najskor to bolo sem tam potom častejšie .teras k tomu pridal ešte že mu ako keby odkvacne hlavička dopredu.ako keby pozeral dolu ale takym rychlim švihom..nejaskor to robil sem tam teras častejšie.vždy ked je rozrušeny bud nahnevany alebo sa moc tešialebo sa sustredi a nejde mu niečo urobit..dost ma to znepokojuje.neviem či je to len niečo čo sa naučil alebo niečo zo zdravotnych.bola som u detskej dohodli sme sa že ho budem pozorovat ale som z toho dost smutna.mate niekto podobnu skusenost??

nika1206
10. apr 2009

aj mne to robi mala,ale striasa ju len niekedy ked tlaci pri kakani,a hlavou tiez robi ale to ked prikivuje na nieco ano a teraz zacala aj krcit plecemi a robi to castejsie.mozno na tom nic nieje,asi prisli na nieco nove co dokazu 🙂

zuza.m
autor
10. apr 2009

no aj on sa striasal ked cikal ale už sa mi nechce verit že by cikal tak často.ale ked som ho včera nechala bez plienky tak ho zatriaslo a predca cikal.tak ja už neviem.ale aj tak to zaklananie hlavičky sami nepači.preto že on neprikivuje.chce niečo urobit a tak sa sustredia potom to urobi.len že už tak často že mi je až do plaču. 😔 .vyzera ako postihnuty ked to robi.ako taky tyk
ale ked je v klude tak nie.jau ž neviem fakt.

denduska
10. apr 2009

zuzi, nasa sa tiez striasa, ona neprikyvuje ani nezaklana, ale napriklad ked jej dam dole plienku tak sa cela napne, az ju vystrie doslova..od hlavy po paty a urobi taky zvuk ako vzpierac ked nadhadzuje cinku...a potom uz dobre...tak ja tiez neviem co to potom je 😒 ale ja dufam ze to nic vazne nie je.... 😒

zuza.m
autor
10. apr 2009

mne by ani tak nevadilo keby to bolo niečo čo sa naučil a chvilu to robi ale niekedy ked mu volačo nejde tak to spravy aj 3krat po sebe,tak velmi sa bojim aby to nebolo niečo važnejšie.asi predca radčej zajdem na tu neuro.....
ale zas nechcem zbytočne zveličovat.ja fakt neviem čo robit.inak je živy usmievavy aj papa všetko ok.aj začal už liezt pomalinky .

denima111
10. apr 2009

Aj moja malá sa striasala alebo len tak trhla plieckami smerom do hora.Najprv som to stále sledovala a trápila sa,ale potom ma manžel vyhrešil,že nech ju už tak nesledujem stále.Tak som to nechala tak a po nejakom čase to prestala robiť.

vejinka
11. apr 2009

aj moj maly sa striasa..a dost casto hlavne ked ho vyrusim pri niecom zlom..napriklad sa snazi sam odopnut z popruhov na kociku a ja pridem on si ma nevsimne a snazi sa odopnut a ked sa mu prihovorim strasie ho ..ale dnes ho striaslo ked sme sa fotili (vid foto v albume) a to vtedy ked som sa nsazila mu dat zajaca este zabaleneho cokoladoveho ..asi mu to bolo studene alebo co ale tak sa triasol az som sa zlakla..a dala zajaca prec. inka on sa trasie ked mu ukazujem nieco nove nejaku hracku a to je taky vzruseny alebo co 😅

intra33
15. dec 2011

@zuza.m
Ahoj chcem sa ta opytat ako ti to dopadlo u lekara čo ti odbornici povedali na to striasanie a s tou hlavičkou čo robi ??? je to už velmi davno čo si tu pisala ale som nova na tejto stranke a tiež som hladala na internete čo sa toho striasania tyka lebo s mojim synom mam taky podobny problem . Dakujem

zuza.m
autor
16. dec 2011

no ja som na to upozornila hned v tedy detsku a ona si to nejako nevšimla ,tak sme sa dohodli že ked to bude robit často tak naš pošle na neuro.ale robil to tak par dni a potom menej a menej až zabudol.tak že si myslim že to bolo len od emocii take nacvičene .ako ked je niekto nahnevany a zatne zuby a poodbne.teras ma už vyše 3roky a je uplne zdravy.