Stridor a celkové neprospievanie u 4 mesačného bábätka

cokoladka75
14. dec 2011

Moja 4 mesačná dcéra neprospieva, veľmi slabo priberá, chodíme s ňou po všetkých vyšetreniach, aj v nemocnici sme už ležali, ale žiadna zmena. Malá je strašne chudá, od narodenia pribrala iba1,5 kg. Všetky vyšetrenia má v poriadku až na to, že je anemická, ale primárka na hematologii povedala, že to sú skoro všetky bábätká. Čo si myslím že je problém je to , že malá má silný stridor. Chrapčí stále, či spí, či je hore . Doktorka nám stále tvrdí, že z toho to nemôže byť, ale my akosi podvedome s manželom stále hľadáme chybu v tom stridore. Včera sme boli na kontrolnom sone v nemocnici a tam nás konečne iná lekárka poslala na ORL vyšetrenie. Máte s tým niekto skúsenosť, viem, že stridor sa dá operovať, pomohlo to niekomu? Ja ju nechcem zbytočne trápiť, ale ak by jej to pomohlo, tak by sme to skúsilli. Inak dodávam, že malá je pomerne dobré dieťa, je hravá, všetko vníma, snaží sa,je fakt zlatá.

zuzi7
7. jan 2012

Ahoj, môj synček tiež od narodenia dosť chrčal, najmä pri kojení. Niekedy som mala pocit že sa mi zadusí. Bola som z toho dosť vystrašená, naša pediatrička nás hneď poslala na ORL. Vybavili sme si vyšetrenie na detskej ORL v Bratislave na Kramároch kde mu ako 4 týždňovému robili laryngoskopické vyšetrenie aby sa zistila príčina chrčania. O stridor vraj nešlo, potom sme boli na gastro či nemá reflux ten sa potvrdil. Dodnes presne neviem čo bolo príčinou toho chrčania ale Adamko z toho postupne vyrastá a chrčanie už nie je také výrazné (klop-klop). Určite absolvujte ORL, ak vám odporučia laryngoskopiu neboj nie je to nič hrozné. My chodíme na kotroly na ORL a GASTRO dodnes, ale aspoň som kľudnejšia. Snáď som pomohla.

alka13
15. aug 2022

@zuzi7
@zuzi7 prosím u akeho lekára ste boli ??