Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Strojček na zuby pre 8 ročné dieťa

tinka_21
23. feb 2021

Ahojte, takýchto tém tu už bolo viac, ale žiadna s aktuálnym dátumom. Chcela by som sa preto poradiť s niekým, kto to aktuálne rieši. Dcéra (8 r.) zrejme bude potrebovať strojček na zuby. Objednali nás na röntgeny a odtlačky, viac však neviem zatiaľ. Chcela by som sa preto opýtať, niekoho kto to nedávno absolvoval s dieťaťom, alebo tým práve prechádza, koľko Vás to stálo/stojí, skrátka čo čakať. Okrem toho, že tieto "vstupné" veci ma budú stáť 150 eur, neviem totiž zatiaľ nič, tak že na čo sa pripraviť. Pôvodné info bolo, že sa to začne riešiť až keď bude mať cca 12 rokov, tak som si vravela, že dovtedy mám čas sa na to pripraviť, založiť dáku "podkladničku na zuby 😀" ale nakoniec zrejme sa to začne riešiť skôr kvôli spodným zubom (dvojky jej vyrástli za jednotkami, nezmestia sa medzi trvalé jednotky a mliečne trojky, aj umývanie je problematické, ale snažíme sa). Hľadala som aj info, či niečo prepláca zdravotná poisťovňa, ale boli to len veľmi všeobecné informácie. Vopred ďakujem za každú skúsenosť.

mila23
23. feb 2021

My to akurat riesime s 9-rocnym synom. Tiez sme boli akurat na rontgone a odtlackoch a buduci tyzden ideme pre strojcek a instrukcie. Poistovna zjavne nepreplaca,lebo ma upozornili,ze to budu vyssie sumy...zalezi od konkretneho strojceka pod., ale tusim strojcek vyse 300 eur + odtlacky, rontgen + liecebny postup ci ako to nazvali.....takze to moze byt aj 700 eur....len rozmyslam,ze ked je nejaka mama sama na deti,resp. chudobnejsia rodina.....ako to daju financne..😒

medyna
23. feb 2021

majú Vaše deti už všetky zuby trvalé? a strojček je vyberací?
@tinka_21
@mila23

mila23
23. feb 2021

@medyna este nema trvale zuby vsetky...ale ma velky predkus a tie zuby ma trvale. STrojcek este nemame - ale mal by byt vyberaci - iba na noc

medyna
23. feb 2021

@mila23 diky za info.

ejbyk
23. feb 2021

@mila23 aj my sme prave v stadiu riesenie...tiez ma dcera velky predkus....Dostanete taky gumeny strojcek??

mila23
23. feb 2021

@ejbyk neviem aky dostaneme, buduci tyzden ideme a ze syn si moze vybrat farbu (na podnebi)....asi taky drotikovy predpokladam,ale mozem napisat potom

kikus7
23. feb 2021

@mila23 Ako decko som mala tiež predkus, ale mne z toho dôvodu museli vytrhnúť aj dva zdravé zuby, inak by sa mi tam zuby nepomestili. Ale u Vášho dieťaťa to asi nebude tak, keďže nemá ešte všetky trvalé zuby.

ejbyk
23. feb 2021

@mila23 urcite dajte prosim vediet, budem zvedava. My dufam dostaneme co najskor termin do Trencina....

mila23
23. feb 2021

@ejbyk dufam,ze nezabudnem...ak nahodou, pripomente sa mi

mila23
23. feb 2021

@kikus7 uvidime co nam povedia....

kikus7
23. feb 2021

@mila23 Držím palce. A nebojte, dieťa Vám za to raz poďakuje, keď sa nebude musieť báť usmiať.

patka06
23. feb 2021

Dcéra má Invisalign /priesvitný neviditeľný vyberací/ od novembra minulého roka, ako prvé sme predtým mali konzultáciu a sken chrupu, pri tomto strojčeku sa nerobia odtlačky, potom RTG, dostali sme liečebný plán na cca 1 rok a liečebné dlahy, ktoré sa vymieňajú týždenne. Čiže je to viacmenej bezbolestné.
Žiaľ na tento typ neprispieva ZP, celá liečba vychádza na 3000 E, neplatí sa naraz ale postupne
Mala mierny predkus, a jeden zub jej vyrástol iba z časti a krivo, po troch mesiacoch už vidno zlepšenie.

matabb73
23. feb 2021

Aj my chodíme s dcérou, ale tá má už 12. Pred rokom dostala vyberací, lebo zuby jej ešte dorastajú. Teraz máme ísť na rongen, tak možno už zvažuje pevný strojček. Vo veku 8 rokov dostane pravdepodobne vyberací a približne raz za dva mesiace budete chodiť len na kontroly, kde bude strojček uťahovať. My sme za vyberací platili 120 Eur, 25 Eur otlačky, 10 Eur rongen. Mojej dcére ešte museli strihať uzdičku medzi prednými jednotkami, to stálo 60 Eur. Pevný strojček by mal byť okolo 200 Eur jedno zuboradie. Ceny sa ale veľmi líšia podľa toho ku komu chodíte. Ja som na túto zubárku čakala 3/4 roka, lebo som vedela, že má dobré ceny a je aj dobrá lekárka.

bea2804
23. feb 2021

Ja som mala pevný strojček, aj na dolných aj na horných (v puberte). Žiaľ rodičia platili všetko sami, ZP mi to nechcela preplatiť. Vyšlo má to aj s kontrolami do 2000€. Myslím , že zo začiatku stačí na tie “”vstupne” prehliadky sa priprav do tých 300-400€. Tiež záleží podľa toho aké to má, ceny sú individuálne. Dieťa ti bude v budúcnosti vďačne uvidis . 😊 akurát to naši znova riešia pre sestru, lenže jej povedali, že skôr ako dovŕši 12 rokov, jej strojček nedajú.

deti95060810
23. feb 2021

Dcéra ide mať 13 r. Zubár nám povedal, aby sme prišli až po 13 narodeninách, aby dcére nemuseli trhať zuby. Vraj čeľusť jej narastie a pôjde to aj bez trhania zubov....

matabb73
23. feb 2021

Ak má zubárka zmluvu s poisťovňou, tak časť preplácajú deťom do 18 rokov. Ja za kontroly platím len 2 Eurá a poisťovňa jej preplatí 15-30 Eur. Mám aplikáciu všeobecnej zdravotnej poisťovne a tam sa to dá pozrieť.

tinka_21
autor
23. feb 2021

@medyna Nie. Trvalých má 6 zubov, jednotky a dolné dvojky, ktoré rastú krivo. Pôvodne jeden zubár povedal, že sa to bude riešiť cca v 12, keď už budú prerezané aj 3ky dospelácke, lebo že to je taký základ, ktorý drží tie zuby pohromade. Ale čeľustná ortopedička to zhodnotila inak, kvôli tým dvojkám.

tinka_21
autor
23. feb 2021

@patka06 Fúha, tak to je teda suma :-/ a postupne znamená čo? Aké časté sú návštevy u zubára? pri každej sa niečo platí? že ako to zaťaží povedzme mesačne peňaženku...ďakujem

danieladeley
23. feb 2021

@tinka_21 tak to bude "skvela zubarka" ked ani nevies, do coho s dcerou idete. ja teda o detoch vela info nemam, okrem toho, ze by im cast mala preplacat poistovna, ale ja osobne strojcek mam a pred tym som absolvovala konzultaciu, na ktorej mi zubarka dopodrobna opisala aky typ, ako dlho, co sa bude diat a aj uplne kazdu jednu polozku. potom som si to premyslela a podpisal zmluvu a az potom brala otlacky. na rontgen som bola skor, to potrebovala ku konzultacii. len ma tak trosku zarazilo, ze uz otlacky a ani nemas ziadnu info...aby sa ti potom z tej sumy nezakrutila hlava 🙂

tinka_21
autor
23. feb 2021

@danieladeley no veď toto, že ona povedala že odtlačky, rontgen a POTOM mi povie čo a ako. Tak ja reku dobre. Ani ma nenapadlo pýtať sa na cenu, keď nič nepovedala. Potom ma ale osvietilo, že vlastne neviem časovo koľko si máme vyhradiť ( kvôli škole, práci), tak som ešte počkala pred odchodom že sa spýtam. Vybehla sestrička (už tam mali iného pacienta), tak som sa jej opýtala a ona až tak mimochodom povedala, že tá "vstupná konzultácia" s odtlačkami a rontgenom bude stáť 150 eur. a ja že AHA, a že teda čo čakať ďalej. Tak na to mi povedala, že to nevie, že to záleží a všetko mi potom pani doktorka vysvetlí. Takže som z toho taká nesvoja...

tinka_21
autor
23. feb 2021

@bea2804 Veď ja to riešim v prvom rade kvôli dcére 🙂 Aby bola zdravá, šťastná, spokojná 🙂 Len ma to zaskočilo, a nemám dokopy žiadne info. Doteraz sme u zubárky za nič neplatili, ale súčasne nebolo nič treba. A keď bolo treba, tak vždy mi povedali cenu hneď - napríklad dentálna hygiena (vedela som koľko bude stáť, a tiež že na to viem využiť príspevok od poisťovne). Keď nás poslala na rontgen v lete, tiež mi rovno povedali aká je cena. Inak sme zatiaľ boli v pohode, bez platenia.

miskaska
23. feb 2021

Ahoj. Moj syn 8,5 roka ma uz druhy...a teda je to velmi drahe. Chodime do ambulancie, ktorá nemá zmluvu s poistovnou. Prvy strojcek mal na roztiahnutie hornej celuste (ma strieskovite podnebie) - ten mal cca pol az tristvrte roka na noc. Teraz ma zahryzavaci. Aby sa mu vytiahla sanka dopredu. Ten uz ma mat cely den. Prvy si uz nepamatam kolko stal..do 150-200 €, kazda prehliadka 15 €, odtlacky uz mal dvakrat (28 € jedny odtlacky, teraz mal a horne aj spodne, takze 56 €). Novy strojcek nas vysiel na 350 €. Je to masaker. My sme to platili este minuly rok, od tohto roka, by mala preplacat nieco poistovna, treba si tam zavolat.

miskaska
23. feb 2021

A RTG som aj zabudla co stal.

tinka_21
autor
23. feb 2021

@miskaska Ďakujem. Poisťovňu som pozerala na nete, ale vyzerá to, že príspevok na strojček zaviedla len Všeobecná zdravotná poisťovňa (https://www.vszp.sk/novinky/vszp-ako-jedina-pri...)
chcela dobehnúť tie dve zvyšné poisťovne, a tie teraz zaostávajú.
Ale každopádne skúsim. ďakujem

patka06
23. feb 2021

@tinka_21 postupne znamená 500 po prvej konzultácii, keď sme sa rozhodli, že do toho ideme ..potom 1000 cca po 3 mesiacoch keď prišli tie dlahy a 1500 sme platili teraz po ďalších 3 mesiacoch, ale týchto posledných 1500 sa dá rozdeliť na 10 splátok ..len neviem v akých intervaloch, predpokladám, že mesačne ..aby to vyšlo do konca liečby. Pri návštevách neplatíme nič, všetko je v tej cene ...návštev je menej ako pri fixnom, sú cca po 2 - 3 mesiacoch, teraz sme boli na konci januára a ideme až začiatkom mája, niektoré konzultácie robí zubárka online ...a nie je nutná návšteva

danieladeley
23. feb 2021

@tinka_21 tak to je teda riadne neprofesionalne. ja som mala konzultaciu zdarma pred vsetkym ostatnym. hladala som zubarku dlhsie, ale co som si tak presla, tak skoro vsetci ju ponukaju zdarma. nemoze predsa hned brat otlacky a ani nevysvetlit co a ako. tych druhov strojcekov je teraz kopec a su v odlisnej cene. a to nehovorim za co vsetko moze brat peniaze...za vymenu drotika, za to ked sa nieco zlomi, strati zamok a take veci by si teda na 100% mala vediet dopredu. ale ze by po mne len tak mimochodom niekto na chodbe vybliakol, ze 150 eur....to uz by som hladala inu zubarku :/

tinka_21
autor
23. feb 2021

@patka06 ach bože :-/ každopádne, ďakujem za info. No, vidím to tak, že sa budem musieť s doktorkou porozprávať ešte pred absolvovaním tohto všetkého. Ďakujem

patka06
23. feb 2021

@tinka_21 áno je dôležité si zistiť všetky pre a proti, nech vám doktorka všetko podrobne vysvetlí ..nie len čo sa týka platby, ale aj liečby ako takej čo to obnáša
Tiež sme dlho zvažovali čo si vybrať ..ale nakoniec maximálna spokojnosť dcéra aj ja
Držím palce.

tinka_21
autor
23. feb 2021

@danieladeley Možno keby som bola viac pri zmysloch (bolela ma hlava), tak by som reagovala úplne inak. Každopádne, teraz som aspoň trochu viac v obraze a zisťujem aj vďaka tebe a vám všetkým, čo ste mi napísali, že teda nemám absolútne žiadne info priamo od lekárky. Nechám si to rozležať v hlave, a zavolám a skúsim si dohodnúť konzultáciu mimo riešenia odtlačkov a podobných vecí, kľudne aj bez dcéry. Veď to aby si človek pomaly zobral pôžičku, keď to má byť toľko peňazí naraz (myslím celovú sumu teraz). Alebo naopak, musí si na to najprv našetriť. Hlavne, že platíme zdravotné poistenie. Ale keď príde na lámanie chleba, aj tak všetko platíme z vlastnej peňaženky. :-/ a pri sebe si ešte človek rozmyslí, že toto áno, toto nie, ale pri dieťati sa akosi automaticky ráta, že sa ide do toho (a aj rodič, keď chce pre dieťa to najlepšie, tak urobí všetko preto aby sa to dalo, aby to šlo, aj na úkor seba).

tinka_21
autor
23. feb 2021

@patka06 No len toto...že ja som to pochopila tak, že najprv spraví odtlačky, rontgeny a podľa toho nastaví liečbu, a už za toto všetko mám dať 150 eur, a nemám potuchy čo ma čaká ďalej :-/ čiže aby som sa dozvedela čo to obnáša - liečba aj financie - mám dať najprv 150 eur :-/ a to proste dáko neviem stráviť... Každopádne, ďakujem!!!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre