Struma u 10-ročného dieťaťa

maja1111984
7. nov 2022

Ahojte. Je tu niekto kto by mi poradil? Mám pocit , že moja dcéra má strumu. Je tu niekto s podobným problémom? Viete mi povedať aká vlastne struma je na dotyk? Akej konzistencie? Dcérka má okolo krku akoby obruc. Je to mäkké. Manžel tvrdí že je to tuk. Veľmi sa bojím aby to nebola struma

viestta
7. nov 2022

@maja1111984 ak sa ti niečo nezdá, chod si pýtať výmenný lístok na endokrynologiu. Nepomôže ti, keď ti tu budú ženy vypisovať, treba to vysetrit

7lenka11
7. nov 2022

@maja1111984 určite choď k lekárovi, tu budeš zbytočne hľadať pomoc.. mne zistili problémy so ŠŽ, keď som mala 15 rokov.. mala som strumu (zväčšená štítna už na pohľad a pohmat) a k tomu aj zvýšenú činnosť produkcie hormónov.. v praxi to znamenalo, že štítna pracovala príliš veľa a príliš rýchly, mala som som nadbytok hormónov.. musela som brať lieky na štítnu, na srdce (Concor), lebo to ovplyvňovalo aj srdcovú činnosť a tlak.. a mala som nariadený kľudový režim na 2 alebo 3 týždne

maja1111984
autor
7. nov 2022

@7lenka11 na pohmat bola aká? Lebo ona to má take mäkké. Mame ísť na odbery ale v kuse sa to naťahuje lebo je nachladnutá a kašle už druhý týždeň… a ja som strachom bez seba

maja1111984
autor
7. nov 2022

@viestta Dakujem už som kontaktovala našu pediatričku a ona povedala že jej vezme krv na vyšetrenie TSH ale mala je chorá tak sa to už druhý týždeň odkladá😢

dadis
7. nov 2022

@maja1111984 Moja dcera ma Hashimotovu chorobu - autoimunitny zapal stitnej zlazy so znizenou funkciou stitnej zlazy a zistli sme to tak, ze doktorka na gastre si vsimla, ze ma strumu. Ja som si nic nevsimla..odvtedy chodime k endokrinologovi, ma nasadene hormony SZ a funguje normalne. Struma sa jej trosku zmensila, ale ozaj len trochu a to sa lieci skoro 2 roky. Jej na to prisli este skor, ako zacala mat akekolvek prejavy..

maja1111984
autor
7. nov 2022

@dadis Dakujem krasne🙏🏻