Štvormesačné bábo veľa grcká

katka25921
17. máj 2014

Dobry den, moj syn ma 4.5 mesiaca a asi pred mesiacom zacal dosť grcavat niektore dni su bez grcania a niektore grca az moc mozu to byt zubky? Doktor mi ktomu akosi nic nepovedal.dakujem

ushuaia
17. máj 2014

@katka25921 ahoj, je dost divne ze lekar ti akosi nic nepovedal, tym padom ani babo neprospieva,,, skor to vyzera na dojcensky gastro-ezofagealny reflux - cize mlieko sa vracia spat do pazeraka...nasa mala tiez grckala, zmenili sme formulu na AR - proti refluxu, (pokial nedojcis)... su zahustene napr. svatojanskym chlebom, tiez nechaj poriadne odgrgnut po napapani, inak refluxove deticky, si potrebuju odgrgnut aj viac krat pocas papania, aje dobre krmit v mensich mnozstvach a castejsie...tiez je dobre podlozit nohy postiekly pri hlavicke napr. knihami, aby bola hlavicka vyssie ako brusko...

danielahamar
18. máj 2014

má reflux a je to už normálne u takto malých detí /pomaly to má každé druhé/, daj mu vyvýšenú polohu a zmeň mlieko na AR malo volakedy tuším nutrilon, teraz neviem aké majú názvy, ale už je ich milion

katka25921
autor
18. máj 2014

Dakujem za rady aj som nad refluxon rozmyslala ale za tyzden ma 5 mesiacov a zacalo mu to pred mesiacom.prve 3 mesiace negrcaval skoro vobec moze to aj tak byt reflux?

edvelyn
18. máj 2014

@katka25921 ako nechapem co to mas za lekara ale toto by som nenechala len tak ze nic mi k tomu nepovedal..pochybuj ze vravia zo zubkov...

lubomiramartecikova
18. máj 2014

Mala to aj moja dcerka ja som to vyriešia tak ,že som si odsavala mlieko a daval som ho s flaše .Malu som nedavala odgrgnúť,lebo vtedy sa vždy povracala trvalo to do 10 mesiacov a potom sa to samo upravilo.🙂

ushuaia
18. máj 2014

@katka25921 reflux moze prist kedykolvek a potrapit deti aj do jedneho roku, zvycajne to vask tak dlho netrva...nasa ma uz 7 a pol mesiaca a stale pokracujem v AR mlieku, pomaly ho vsak zacinam mixovat s normalnym, a uz ani vela mliecka nechce...je papkac... 🙂 , ale byt tebou, urcite urobim ako sme pisali a najma u lekara by som sa nenechala iba tak odbit...inak v dnesnej dobe je to fakt katastrofa, aby uz matky boli pomaly vyskolene do zivota ak s dietatkom nieco je...

katka25921
autor
18. máj 2014

Sak prave bola som dokonca u dvoch doktoroch moj sa nevyjadril a druha mi povedala ze zachvilu bude mat 5 mesiacov zacne jest tuchsiu stravu a grcani prejde tak vydrzte a bolo.. Tak dakujem skusim teda navysit tu postelku a dufat ze to coskoro prejde. Odgrgava po jedle vzdy pekne a aj 3krat posebe

danielahamar
18. máj 2014

na reflux nie sú lieky, takže len sa držať rád, čo sa tu píšu 😉 môj malý má 8 a až teraz mu gastro potvrdila reflux, ja som mala podozrenie od narodenia nato, aj som sama od seba zmenila mlieko na AR, ale od roku mlieko nepije, tak bolo po probléme, čo sa týkalo grcania 😅

ushuaia
18. máj 2014

@katka25921 normalne zmen mliecko na AR...nenechaj dietatko trapit, ci vydrzat, tym nic nepokazis...to je teda rada, uz vidim ako ona necha svoje dieta vydrzat...

darty13
18. máj 2014

@katka25921 grckanie prejde ked zacnete papat, my sme do 6 mesiacov utierali mlaky na podlahe, co maly grcal kde sa dalo. Aj teraz si obcas grcne, ale len mliecko, prikrmy zadadne negrcka 🙂

katka25921
autor
18. máj 2014

Dakujem vam za rady dufam ze mu to pomoze🙂