Štvorročný syn má teplotu

veronika70603
13. jún 2015

Už neviem, čo s ním.. synček má 4rôčky, chodíme od septembra do škôlky... ale bol tam asi 3mesiace. Je stále chorý... Vitamín C, Hliva ustricová, Broncho Vaxom... nič mu nepomáha. Má časté infekty dýchacích ciest s ťažkým ústupom.. Chodíme k imunologičke, alergologičke.. každý deň inhalujeme a berie Spiromon.. stále je chorý, nič nepomáha. Som si vedomá toho, že mu chýbajú vitamíny.. do roka a pol nemal problém s ovocím a zeleninkou... a neverili by ste tomu, teraz keď dá do úst ovocie alebo zeleninku, a má to zhltnúť, tak ho napína... a nesimuluje... Lekárka mi vždy povie, že tie chute sa mu znova obnovia.. ale dokedy mám čakať? Jediné, čo znesie, je jablko a zeleninkové polievočky, v uvarenom stave zeleninu zje, lenže tam už nie sú skoro žiadne vitamínky.. ako to mám do neho dostať? Teraz mu už dávam piť vodu z kyslej kapusty... každý deň len troška, ale už neviem čo mu dať aby bol zdravý??n Už som zúfalá 😢

martina833
13. jún 2015

to inhalovanie je nevyhnutne? je silny alergik? Prirodne, domace lieky nezaberaju? dcerke pomaha cibulovy sirup, majorankovy caj, mastove zabaly na hrud. Mala raz take horsie obdobie- caste kasle, ma atopicky ekzem, tak tiez to alergologicka riesila sprejmi, ale nedala som jej ich, ked som si precitala vedlajsie ucinky. Odkedy som zacala davat prirodnu liecbu, bola chora max. 2-3 dni, par krat v roku. (klop-klop)
Tiez je velmi velmi zly jedak, nechce maso, ryzu, zje trochu zemiakov a cestoviny, ovocie a surovu zeleninu este nejedla, (ak neratam obdobie, ked som jej struhala jablko mrkvu, pucila banan, ked zacinala jest), ma 3 roky
Davam jej hlavne 100% celozrnny chlieb, celozrnne cestoviny a kazdy den ma hustu kremovu strukovinovu polievku (cicerova, hrachova, hraskova, sosovicova, fazulova), keby nebola pomixovana a s krutonmi, tak mi ju nezje...
tak skus pridat do jedalnicka takuto nejaku polievku.... strukoviny, maju kopec vitaminov
este sa mi obcas podari do nej dostat nejake smoothie
boli sme aj v solnej jaskyni, tak mozno aj to pomohlo, a chystame sa k moru, tak snad aj to ako prevencia zaberie
@veronika70603

kristinkahugo
13. jún 2015

Asi nepomôžem ale chcem iba napísať ze ja som bola od dvoch rokov astmatik. A to za socializmu kedy neboli okrem syntophilinu a zaditenu asi žiadne iné lieky. Pamätám sa ako som nemohla dýchať, strašne . Myslela som ze my roztrhne pľúca. Naši vyskúšali všetko.nic nepomáhalo. Ale v puberte to prešlo. Aj teraz mam stavy ked je teplo alebo sa mení počasie tak užívam lokálne kortikoidy a ventolin. Tiez mam 2 deti , alergikov a syn mal nábeh na astmu. Zistila som ze ked sme z domu preč tak inde decká nemusia užívať žiadne kvapky ani lieky. Ale v momente ked prídeme domov zase to iste.

veronika70603
autor
13. jún 2015

@martina833 Alergologička ho napichala a povedala mi že nie je alergik.. nevyšlo mu tam nič! Polievočky zje - hráškovú mu robím krémovú s krutónmi, šošovičkovú spapá tiež.. s polievkami nemá problém ani doma, ani v škôlke. On je dobrý jedák, zje všetko, teda okrem ovocia. Zeleninku v polievkách zje, preto mu ich robievam stále. Ovocie okrem jablka nezje ani v koláči, ani domácu zmrzlinu, zavárané ovocie... jednoducho nič. Citrusy mu odšťavujem a riedim s vodou, hovorím mu že to je domáci džúsik, ale aj to horko ťažko vypije... už neviem fakt, som zúfalá z tých jeho chorôb, Vonku je krásne, všetci sú na zmrzke a na kupku, a my doma v horúčke... ani teraz mu ju neviem zraziť... je veľmi horúci. :( :(
doktori tvrdia, že má veľmi veľké krčné mandle, že to môže byť problémom... rozmýšľam či ich dať alebo nedať von...

martina833
13. jún 2015

@kristinkahugo nemozu to byt plesne? skusali ste levandulovy esencialny olej?
inak ja som si tiez vsimla, ze akonahle sme par dni prec, tak syncek ekzematik ma uplne cistu plet... mame asi tiez nejaky bordel v dome

kristinkahugo
13. jún 2015

No obidvom vyšli pozit. Testy na plesne- alternaria.

martina833
13. jún 2015

@kristinkahugo my bojujeme v byte s plesnami, tak sa obavam, ze to zhorsuju tie.. aj ked to testy neukazali

kristinkahugo
13. jún 2015

@martina833 my bývame v novom RD, som "teta Monkova" , prisaham denne výstavám. Žiadne záclony, koberce, chytače prachu. Nechápem . Dokonca som manžela vyslala na povalu nech to tam poprezera a zrušila som aj digestor. Ja som uz tiez nanervy lebo dcera vkuse kýcha a oči ako angorak.

jonas17
13. jún 2015

@veronika70603 a čo tak upraviť stravu? ja by som vynechala úplne mlieko, ale úplne. aj v rožkoch, aj v buchtách, vo všetkom...číže sledovať všetko, čo dieťa zje, čítať zloženie..potom biely cukor, sladiť medom..múku vymeniť za špaldovú, celozrnnú...obmedziť mäso...no a naučiť dieťa na zeleninu a ovocie, samozrejme surové..a žiadne kupované sladkosti, vody, čipsy a iné polotovary...nevravím, že to jete...céčko by som nechala.pridať déčko, ak nechodíte na slnko.ak ochorie, skúsiť bez liekov zlvádnuť chorobu. aj teplotu. nedavať žiadne chemické lieky, skúsiť tinktúru z kapucínky, rakytníka, oregánovy olej a cesnakovú tinkuru na imunitu...držím palce..

moni244
13. jún 2015

A nepouzivas casto cistiace prostriedky? Vies, ty si im vytvorila sterilne prostredie a tak ked sa dostanu do normalneho prostredia, vsetko sa na nich nalepi. Ked nechce ovocie, rob smothie

mamkazabka
13. jún 2015

@veronika70603 Ak ti spapa kasu,jogurt tak mu do kase /jogurtu pomixuj jahody,maliny ,sezonne ovocie alebo banan ..mozes skusit aj rakytnikovy olej,ten je plny vitaminov..alebo mu rob z cerstveho ovocia smoothies, tie nevypije?Pripadne doma robene ovocne drene-nanuk..

ivet17
13. jún 2015

@martina833 ako by som o svojej dcerke citala...tiez je casto chora, a vobec nic nechce jest, ma 3 roky a este ani ryzu do ust nedala, o zelenine uz ani nehovorim, som stastna ked raz za cas zje jeden banan, alebo aspon zahryzje do jablka.. 😢

gaby21
14. jún 2015

@veronika70603 moja rada na dobru imunitu, silný vývar, či už kurací alebo havadzi, králičí je tiež dobrý, dať vyvariť vela zeleniny, ak ti toto dieťa spapá, dostaneš donho obrovské množstvo vitamínov a minerálov, a garantujem, že postupne sa choroby stratia, u nás to funguje, moje deti ako jediné neboli v školke vobec choré celý rok, až na hnačku ktorá trvala tri dni

katarinamarkova
14. jún 2015

@veronika70603 od kedy byva takto chory? odjakziva? ci po nastupe do skolky?
vies co mu tie problemy sposobuje? ma konkretneho bacilka? virus? plesne? chlamydie? mykoplazmy? alergie? astma?tbc?......to vsetko sa da testami zistit a uspesne preliecit.....ked je uz tak dlho chory predpokladam ze ho perklepli od hora dole......
pri vsetkych tychto veciach je samozrejme liecba nutna.
ale ak mu nic nezistili, mozno je jeho telicko chudatko uz len totalne zblbnute vsetkym co do seba dostava.....
co takto skusit vysadit - vsetko.
vsetky antibiotika, inhalacie, sirupy, blbosti, sprostosti......
zacat zdravaou stravou.
ten cibulovy sirup ci majorankovy caj su veci na nezaplatenie.
cesnak
mast
veeeeela pohybu
otuzovanie
cerstvy vzduch - nie behat po meste - pobyt v horach, v lesoch, pri mori......

ja by som sa priklanala k tomu, ak mu nic presne nezistili, ze vsetky tie lieky mu viac ublizuju ako pomahaju....
antibiotika a ine lieky vedia velmi pomoct ked skutocne treba......ale vedia byt riadne zakerne....lebo ano pomozu na tyzden - vyliecia konkretny problem - ale na rok rozhasia cele imunitne fungovanie