Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sú, alebo nie sú to kiahne?

lucy1311
11. jún 2014

Ahojte baby, dalsia diskusia o kiahnach ale fakt neviem ... susedina mala doniesla zo skolky, s malym boli v kontakte v najinfekcnejsom case. V pondelok sa mu vyhodili cervene fliacky, na druhy den bol z toho pupacik. Dnes je vlastne treti den, zatial mame 6 ks ... zeby sa to nejak extra menilo nebadam, niektore su cervensie ale neviem, ci toto mozem povazovat za naliate pupaciky ... poradite? Teplotu nemame, papame ... maly ma 18 mes., imunita vcelku dobra, chory sme boli len raz aj to bez liekov, ziadne sopliky, nic ... U Dr. sme boli vcera, nevedela zatial s urcitostou povedat ... ked tak sa zajtra ukazem s nim opat ...

namornicka
11. jún 2014

Ak to bude postupne pribúdať tak sú to kiahne. Moja dcéra tiež mala najprv iba jeden, ale na druhý deň ich už bolo viac, potom ešte viac. Podľa foto to vyzerá na kiahne. Neboj, zajtra si už budeš istá.

tinaa
11. jún 2014

Moja prisla zo skôlky s tromi vyrazkami, na druhy den jej pribudlo dalsich asi 5. A to bolo vsetko. Doktorka nam musela zobrat krv, aby zistila, ci to su, alebo nie su kiahne. A boli 🙂 Dokonca jej vysli dobre hodnoty protilatok, takze by ich uz nemala nikdy dostat. Mna sa Dr. pytala ako prve to, ci sa pupaciky zmenili na chrasticky, to je taky hlavny identifikator. Prajem vam, ak by to boli kiahne, slaby priebeh, ako sme mali my 🙂

lorela
11. jún 2014

@tinaa Jejda, dcérka mala pár dní takéto 2 pupáčiky na tváričke, ktoré sa nemenili, len zmizli. Absolútne žiadne iné príznaky. Imunitu má výbornú.
A teraz si ma naplašila, či to nemohli byť kiahne... No sákriš! 😨

saska.t
11. jún 2014

@lucy1311 to su kiahne,vysip moze byt minimalny,bez rteplot a inych priznakov.... pozor kiahne sa mozu po par rokoch opät zjavit,hlavne pri slabo prebiehajucej infekcii...

@lorela tak to kiahne nemala,vyrazky sa menia na vodove pluzgiere a potom uschnu a odpadnu 😉

lorela
11. jún 2014

@saska.t Uf, ďakujem za ukľudnenie 😉, až som sa zľakla, či som niečo nezanedbala.
Takže kiahne budem očakávať do budúcna.

lucy1311
autor
11. jún 2014

@namornicka na treti den uz musi byt viac? ja som mu to natrela betadinom a ma to take tvrdsie na dotyk nie je to makke ako pluzgier ...

lucy1311
autor
11. jún 2014

@tinaa no tak pripadne si skusim vyziadat krv, ale pochybujem, ze mu ju vezme ... povie mi ze naco ho budeme trapit ... zvacsila sa mu aj uzlinka v slabinach, ale hovorila,ze to moze s tym virusom suvisiet, tak dufam, ze ma pravdu

tinaa
11. jún 2014

ja som chcela vediet, ci su to kiahne, aby som v buducnosti vedela, ci ich môze dostat alebo nie. Aj pri takom slabom priebehu sme mali dobre protilatky, takze uz ich nedostane. A tiez sme nemali ziadne ine priznaky, iba slaby soplik 🙂 vela stastia 🙂

sedem
11. jún 2014

@lucy1311 podla mna to kiahne su..

adrioska
11. jún 2014

@saska.t
@lorela aj moja dcerka mala dva taketo pupaciky na ruke...pred niekolkymi dnami sa jej vyhodili, bohuzial som to neustrazila a rozkrabala si to...krvacalo jej to...nemohli to byt kiahne?

saska.t
11. jún 2014

@adrioska tazko sudit,ale ak sa jej nic dalej nevyhodilo nemali by to byt kiahne...

sakura77
11. jún 2014

Mozu byt.moji mali miliony vyrazok, pribudali cca 4 dni.synovec 3ks...takze je to rozne...pozor na horucky, môže mat vysoké druhy treti den ale aj nemusi vobec..

adrioska
11. jún 2014

@saska.t dakujem pekne 🙂

lucy1311
autor
11. jún 2014

@tinaa krv vam brala az ked bolo po karantene ci kedy?

tinaa
11. jún 2014

Prisli sme sa jej ukazat po tyzdni. Kazdy den som jej posielala fotky, ako sa pupaciky menia, ale ani podla nich nevedela s istotou urcit diagnozu.

sorciera24
11. jún 2014

podla mna su to kiahne....moj ich akurat prekonal....prvy den mal 3 presne taketo, druhy den asi 10 a 3-4 den sa riadne obsypal....a hlavne ak bol v kontakte s kiahnami...tak je to jasne

a2303
11. jún 2014

Ak to zblízka vyzerá ako pluzgier, tak sú to kiahne. Na fotke sa mi to zdá, že sú to kiahne veru ☹

25daniela
11. jún 2014

No, vyzera to ako kiahne

lucy1311
autor
11. jún 2014

@tinaa a este mala chrasty ked jej brala krv ci uz bolo po karantene?

lucy1311
autor
11. jún 2014

@a2303 vyzera to ako taky naliaty pupacik, ale je to tvrde na dotyk tak neviem ...

tinaa
11. jún 2014

Ano, mala este chrasticky, ked jej brala krv. Tie sa hojili vyse dvoch tyzdnov.

lucy1311
autor
14. jún 2014

@tinaa takze dr ma vyslala na infekcne ze ona nevie ... ze ona krv vziat nemoze ... tam nas zase zdzubali, ze mu to mohla vziat aj ona ako chapes? ... 25 budeme mat vysledky ... spravili mi uz aj rozne ine veci nakolko mame dlhsie zvacsene uzlinky a teraz nabehla v slabinach dalsia, ale to vraj pri kiahnach byva, len keby sme vedeli, ci ich mame ze ano ... nohy sama modrina a aj na rukach tak som taka trosku nespokojna ... ale zase je culy, papa, robi zloty, chudy neni ani neteplotuje, tak hadam to je len vsetko zhoda nahod a dufam, ze sme tie kiahne prekonali :(

tinaa
15. jún 2014

Drzim palceky 🙂

klaudia1985
16. jún 2014

Kiahne sa objavuju najprv vo vlasovej casti,prave ich mame.. a na foto to vyzera ako kiahna veru..ma to aj v hlavicke?

renik28
5. sep 2014

mamicky prosim o nazor, ocakavali sme kiahne kedze sme prisli do kontaktu so susedkou,ktora ich mala....na 14.-15. den sa u dcery objavili dve cervene bodky,jedna na brusku,druha na nozke, mala zvysenu teplotu a strasne bola nervozna,v noci nespala....na 2.a 3. den mala sopliky a teplotu,ale len miernu a dalsie 3 bodky(jedna pri ustach),volala som lekarke ci to kiahne mozu byt,tak vraj ano, lebo podla priznakov a ink.doby tam spadame....ale dnes je 4.den a tie bodky sa nemenia ani velkostou ani na pluzgieriky....myslite, ze mozem este ocakavat nejaky vysyp? zatial sme doma,lebo fakt zijem v tom, ze sme infekcni ....mali ste niekto taky pomaly nastup kiahni? lebo mne sa zda byt velka nahoda, zeby sme mali tolko priznakov na 15.den od stretnutia a nebolo by to ono.....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli