Sú kvapky BioGaia, ktoré neboli viac ako 24 hodín v chlade nepoužiteľné?

jajatko
21. okt 2012

Ahojte maminky, stala sa mi taká vec, že sme cestovali a niesli sme si so sebou kvapky, lenže som ich zabudla vyložiť a dať do chladničky, čiže ma to napadlo až keď som mala maličkej znova dať dávku :/ Už sú nepoužiteľné? Mali sme ich pri izbovej teplote :/ Za Vaše odpovede vopred ďakujem.

pajerchinova
21. okt 2012

urcite nebudu toxicke, najviac sa mohlo stat ze tie bakterie probioticke zahynuli a kvapky budu neucinne. ale to uz nezistis....

andelok
21. okt 2012

ja som cely cas, co ich dcerka uzivala, vobec nevedela, ze maju byt v chladnicke..nestalo sa jej z nich nic a ci jej pomohli, tiez neviem 🙂

xlucia
21. okt 2012

uz ich mozes vyhodit, a kup si kvalitnejsie.bio gaia je len taky ozub na peniaze.

sjuz
21. okt 2012

bez chladnicky mozu byt max 1 hod, inak su ti na nic...

demonique
22. okt 2012

nasla som na nete: Môžem nechať Biogaia probiotické kvapky mimo chladničky na kratšie časové úseky?
Áno. Ak nemáte prístup k chladničke, napríklad ak cestujete, môžete skladovať probiotické kvapky BioGaia pri izbovej teplote (<25°C) až jeden týždeň.

kris557
22. okt 2012

My keď sme išli k moru pýtala som si v lekárni probiotiká pre malú, ktoré nemusia ísť do chladničky, tak mi dali iné fo forme kapsúl (ani som ich nerozbalila, tak neviem), prečo by mi potom nepovedali, že nemusia byť BioGaia týždeň v chladničke?
Ale myslím, si že tam ide o to, že stratia účinok.

lucinocka
22. okt 2012

ja ich tiez zabudam davat do chladnicky.. no, dokelu..vysolila som za nich 17 eciek..hned ich idem supnut do chladu:D

suzzi_
22. okt 2012

ano, stracaju ucinok.

hradnapani
22. okt 2012

mne lekarnicka povedala, ze max polhodinu, hodinu mozu byt mimo chladu, inak stracaju ucinnost.

nikusiak
13. nov 2012

ja som ani nevedela,ze maju byt v chladnicke🙂mali sme ich pri izbovej teplote doposial vzdy.takze uz je len otazka,ci jej tym padom vobec zabrali.ale asi ano🙂

natali7478
Autor odpoveď zmazal
Zobraz