Sú nutné ATB ?

azbestica
15. dec 2018

Ahoj dcéra mala3 dní (od pondelku) teplotu okolo 39 bez iných tazkosti. Boli sme u Dr. Ta robila CRP. TO bolo 5 ATB sa dava vraj až pri 40 dnes ráno zvracala žlč teplota 37,2.
Mam hej dat ATB ma to zmysel keď CRP bolo v poriadku?

lenka0033
15. dec 2018

@azbestica ahoj, my sme tiez vcera dostali ATB, úplne červené hrdlo plne hlienov. Syn síce zvysenu teplotu nema no boli ho hlava, kasle a sopli. Je takto chorý uz od polovice septembra, uz hádam treti krat ATB liečba, teraz po ovčích kiahniach. Ked ich dieťaťu nasadila lekárka treba dávať, užívať. Ja som kúpila aj ibalgin sirup, sirup na ten kasel, sprej do nosa mame od alergologa + morskú vodu. CRP nemusí byť výrazne zvýšené. Mame týždeň pred Vianočnými sviatkami, radsej aby boli deti zdravé. Nasa pediatricka robi tuším iba do utorka tak pokial by liečba nezabrala, mame ATB Zinnat pôjdeme znova, az je synovi na sviatky lepšie, ved je chuda stale chorý uz treti mesiac, zdravý 1 maximálne 2 týždne a zas choroba...toto je dokola. Viac doma ako v škole. Mame lieky aj na imunitu od alergologa tak som zvedavá ako a čo zaberie. Držím palce

lenka0033
15. dec 2018

@azbestica teraz su uz choroby take odolné u malych deti takze by som to nepodcenila a dala predpisane ATB. My sme doplnili aj vitamín C , long uvoľňovanie

pininka
15. dec 2018

@azbestica určite sa ATB nedávajú len keď ma crp40. Už nad 10 je jasné že ide o bakteriálnu infekciu, pod 5 ide o vírusovú, čiže chrípka a pod a tým pádom sú ATB zbytočne. Moja doktorka nám dá ATB vždy s tým že uvidíme či sa to bude zhoršovať a tak máme nasadiť. Ale samozrejme ak je dieťa evidentne choré, škole,teplotám kašeľ tak ich nasadí hneď.

agnes28
15. dec 2018

@azbestica a z akeho dovodu boli predpisane ATB?

azbestica
autor
15. dec 2018

@agnes28 kvoli teplote