Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sublingválna alergénová imunoterapia

rencica
21. aug 2014

Ahojte Maminy, mate s touto liečbou alergie skusenosti? Počuli ste nieco o tom? Dnes sme boli u alergologicky a navrhla nam tuto metódu nenašla som žiadnu diskusiu ohladom toho? Dakujem za vsetky odpovede..

grettka
21. aug 2014

ja som mala takuto kuru dva razy. Kvapky sa volali Staloral a vyrabali sa na mieru. Lekarka urobila testy a zaznamenala do takeho formularu od vyrobcu. Podla toho, na co som mala najvyraznejsie alergicke reakcie sa kombinovali alergeny travy+pele+prach, a mari sa mi ze aj srst macka/pes. Podla toho sa to zadalo do vyroby (objednavalo sa to z Francuzska). Po mesiaci mi prisiel balicek so siestimi flastickami, v nich boli namiesane alergeny od najnizsej koncentracie po najvyssiu (zlaty, zlty, cerveny, modry, zeleny a oranzovy vrchnak). Zacinalo sa najslabsou koncentraciou jednou kvapkou pod jazyk, kazdy den sa pocet kvapiek zvysoval (neviem presne po aky pocet). Potom sa islo na druhu flasticku s vyssou koncentraciou a znovu od jednej kvapky. Kvapky sa nechali chvilku posobit pod jazykom, potom sa prehltli. Telo si pri tejto terapii postupne zvyka na alergen, resp. jeho zvysujuce sa mnozstvo. Mne osobne tato terapia pomohla, alergia sa zmiernila, nezmizla uplne, ale je to ovela lepsie.

grettka
21. aug 2014

tu som nasla nieco http://www.ciaa.sk/alergenova-specificka-imunot...
a teraz uz vyzeraju tie kvapky trosku inak, nez pred 15 rokmi, ked som ich brala ja 😉

baklik
7. nov 2017

@grettka ahoj,moj syn ma pomerne silnu alergiu na brezu aj timotejku,obidve trieda 5 podla krvnych testov.alergologicka nam vypisala formular na staloral a mala som sa rozhidnut,ci chcem imunizovat voci breze alebo timotejke,ze co ma podla mna horsie. Tak som jej povedala,ze ci sa neda imunizovat voci obidvom silnym alergenom a ona ze neda. Tak som teraz z toho jelen,ked ty pises,ze ti namiesali na mieru podla alergenov. Jemu napisala,ze brezovite 100%... 😒

Tu začni písať odpoveď...

Odošli