Šupinky na hlave 2-mesačného syna

little_star01
19. dec 2023

Ahojte. Môjmu synčekovi sa pred pár dňami vytvorili taketo šupinky/lupiny na hlave, skúšala som potierať olejom od HiPP aj česať, zmizne to samo, alebo ako sa toho zbavím? 🙏

janickacrazy
19. dec 2023

@little_star01 Kúp mu Babé šampon, ten je nato veľmi dobrý a po kúpaní treba šetrne vyčesať. Moj malý to tiež mal.

ema0000000
19. dec 2023

@little_star01 Dobrý deň, vôbec sa nemusíte stresovať to je mliečna chrasta, je to úplne normálne sú na to šamponiky, a kľudne to môžte aj po kupkaní mechanicky očisťovať 🙂

anavixy
19. dec 2023

Je to mliecna chrasta, existuju na to specialne sampony (napr Babe, Bioderma, niekto pouziva len olivovy olej z lekarne) aj hrebienky, ktorymi sa chrasta vycesava. Chce to cas a starostlivost, tak to zmizne (moze sa casom aj vratit, postup je rovnaky).

little_star01
autor
19. dec 2023

Ďakujem Vám, bežím kúpiť hrebienok aj šampónik, vyskúšam aj nejaký krém 🙏

titla
19. dec 2023

@little_star01 ako bolo povedane mliecna chrasta. Su na to rozne pripravky, ale staci potriet olejcekom cca 2-3 hodiny pred kupkanim a potom po umyti vycesat takou jemnou kefkou pre babatka. A moze sa to objavit znovu. Moj ma 4 roky a nedavno sa mu na hlavke mliecna chrasta zasa objavila.

darkswan
19. dec 2023

@little_star01 ako radia urcite babe, ja som nechala 5 minut posobit a poprecesavala so speci hrebenom, pri oboch zabral

ivangeline
19. dec 2023

...zmizlo bez starostlivosti. ;D

hanelka1
19. dec 2023

@little_star01 áno,ako hovoria baby, je to mliečna chrasta, nič strašné