Súvisí intolerancia laktózy s bolesťami brucha z mäsa?

babulina
19. feb 2010

ahojte, som uz zufala, akekolvek maso zje nasa bambula (bude mat 2r) tak sa stazuje na druhy den na bolest bruska, problem ma aj so stolicou, dneska napr strasne pritom plakala, a kedze sme boli vonku tak dokym sme prisli domov sa prebalit (asi 10-15minut) tak uplne zacervenany zadocek mala, muselo ju to velmi boliet lebo ani sadnut si nechcela a ten plac, rovno som si poplakala s nou ☹
neni toto prvykrat co sa nam to stalo, este horsia alternativa je vyvar z masa to ma hnacku uplne strasnu
radila som sa aj gastro lekarkou, a ona tvrdila ze niektore deti maju problem s travenim masa ale malo by to casom prejst, len je tomu asi uz tristvrte roka a stale ziadne zlepsenie
mame dg intolerancia laktozy ale nejako si to stale nedavam do suvisu, mala by som? mate podobny alebo rovnaky problem? dakujem za akukolvek radu

jahodka11
19. feb 2010

babulina, my sme to mali, ked maly jedol este bielok....co som nevedela, ze ma nan alergiu.....a raz sme museli ist s ritkou aj k dr, mal ju celu cervenu, az do krvi.....natierali sme imazolom, kupali v dubovej kore, to je super a preslo..a samo, ze bielok nesmie.....ale mal to aj pri mliecku a ked mu isli zubky..nejdu ninke posledne stolicky? moze to suvisiet aj s tym....a zatial sa vyhybaj vyvaru...nestoji to za, ale riesila by som to s dr... 😒

babulina
autor
19. feb 2010

no zubky - my mame len osem zubov, takze u nas rast zubov je faza nekonecna, stale si hovorim len vydrzat dokym budu vsetky vonku mozno to prejde, ale trva to nejako dlho
imazol aj ninke zabera dobre, som ju hned natrela, vyvar to uz jej ani nedavam, lebo to nema zmysel, len to maso ma mrzi lebo ved nejake musi jest, nemoze zit iba na rybach sa bojim aby jej nechybali nejake vitaminy,
v utorok idem volat na gastro tak skusim nieco vyzistit ale asi nebude mat na mna cas po telefone 😒

jahodka11
19. feb 2010

moze to byt naozaj zubkami, u nas to tiez trvalo pokial nemal vsetky + ma ale aj tu alergiu na bielok...ale ten dostaval az od roka a pol....takze dovtedy to boli asi zubky....teraz uz je to ok...
skus zavolat detskej lekarke, nech ti poradi, co robit...ked jej maso robi tak zle, aku nahradu zvolit a tak....nech sa aj detska dr trosku "potrapi"....viem, ake to je volat na kramare..... 😒

jaaty
19. feb 2010

babulina, skús jej kúpiť nejaké detské výživy s mäskom. Tie sú určite ľahšie straviteľné 😉 , možno si jej bruško musí na mäso iba zvyknúť.

brusinka.pusinka
19. feb 2010

Babulinka měli jsme v rodině podobný problém se synovcem. Bratr chodil po lékařích a nic nezabíralo a nakonec se naučil pomalu masíčko stravovat, ale nejí všechny druhy maska, jí jen kuřecí ze stehýnek , králika telecí a rybku, Vepřové a hovězí vůbec a i krůta mu dělá problém.Bratr zvolil metodu dělat jídlo a k tomu malý kousek masíčka uvařili v pařáku, kousek masa velký asi jako mimi dlaň, a to dávaly co dva dny a ke každé stravě kompot švestkový nebo meruňkový nebo alespoň jako svačinku. Hold jsou děti co maso prostě moc jíst nebudou a dělá jim to problém 😉 Doufám že tvoje malá bude v pořádku a vše se vyřeší moc Vám to přeji 🙂

babulina
autor
19. feb 2010

jaaty - na tej vyzive nieco bude lebo ked jej ju z casu na cas dam a je tam maso, tak je to v pohode
brusinka.pusinka - dakujem skusim po jednotlivych kuskoch mozno sa dorpacujeme ze ktora cast nam teoretickz najmenej vadi,
dakujem vam babulky

zuza.m
19. feb 2010

my sme intolerantny na laktozu,a nemame problem s mesom.tak že by to nemalo mat suvis.asi by som jej dala pauzu a kupila probiotika(pozor na vyber nektore maju v sebe laktozu)tie by je mali upravit floru a potom pustupne po trošičke pridavala mesko.a ao ti radia vyšie skušala ktore mesko jej memenj vadi.

palomka
19. feb 2010

Babulina my mame taky isty problem. Dcera ma rok a ked zje maso ci kuracie, bravcove alebo hovadzie tak ju strasne zacne boliet brusko,prezenie ju a potom ma vystipanu ritku. tak isto ked zje hoci len vyvar.
ked mala 8m tak nam na alergologii povedali ,ze ma intoleranciu laktozy a pred mesiacom na gastre, ze ma alergiu na bielk.kravskeho mlieka.
mam odsledovane, ze tieto veci jej naozaj nerobia dobre, musi ich to strasne boliet. aj minule sa mi mala s placom zobudila a plakala o 106 az kym sa nevykakala 😢
kuracie maso obsahuje laktozu. tak isto aj glutaman.
tiez jej nerobi dobre ani vyziva.napr. niektore aj obsahuju srvatku, len neviem ktore 😀
ked jedla mliecne vyrobky bola 2mesiace zaparena a kazdy mi tvrdil, ze preto lebo bola dlhsie v plienke...no ani zmena plienok a vyskusanie vsetkych odvarov a masti nepomohlo, az kym som si nezacala zapisovat co zjedla a vtedy som na to prisla, ze je to z ml.vyrobkov. aj s odstupom casu ked jej dam masko ako minule, tak to je strasne. urcite sa porad na gastre a nedavaj jej to ked jej nerobi dobre aby to nevyvolalo este nejake horsie priznaky.
a tiez jej davam probiotika a pomahaju 😉

palomka
19. feb 2010

joj a este som zabudla. nemusis sa obavat vitaminov. moja maso neje a pije specialne mlieko a mala zvyseny vapnik 😀
maso mozes nahradit strukovinami a vapnik je dobry z brokolice.
a neskusala si morcacie alebo jahnacie, kralicie maso??

babulina
autor
20. feb 2010

zatial sme vyskusali kuracie morcacie hovadzie - tie nam robia problemy, kralicie zatial nie ale to jej chuti, moc ho nezje takze tazko posudzovat reakciu
no idem sa vybrat na telacie a popripade asi to jahna este skusim splasit

palomka
20. feb 2010

a tiez to moze mat suvis aj s vajickami ked jej kuracie robi problemy. treba ozaj vylucit. daj vediet co ti povedala gastrolekarka