Svrbiace vyrážky a červené fľaky

lusinda1989
19. nov 2021

Prosím vás dcére sa vyhodili včera vecer taketo svrbivé vyrážky a červene fľaky. Dala som jej včera fenistil kvapky a natrela febistilom a prešlo to. Dnes ich ma opäť ale už len na nohách včera mala aj na trupe a rukách. Nejedla nič nezvyčajne. Ani prací prach som nemenila vyzerá to ako alergická reakcia. Neviete poradiť čo by to mohlo byt?

simsalabim
19. nov 2021

@lusinda1989 Fuha, s tym by som sla k lekarke. Moja sa tak raz vyhadzala, dostala injekciu, lieky na doma, odporucenie na alergologiu.... nakoniec z toho boli pocetne potravinove alergie. Mala 3 roky.

casavina
19. nov 2021

Nie v zlom ale nedali sa vyfotiť iba vyrážky? Baby chráňte si deti 🙏 neviete v sieti internetu kde končia tie fotky...raj pre pedofilov...

lusinda1989
autor
19. nov 2021

@simsalabim no ak sa to do pondelka nezlepší pôjdeme na pohotovost s ňou moc nechcem ísť keďže odtiaľ si skôr donesieme covid ako nejakú dobrú radu

simsalabim
20. nov 2021

@lusinda1989 Len aby sa jej to nezhorsilo. Inak teo podporuje vysev, tak neprehrievat. Namiesto Fenistil by som skusila skor Zyrtec, je silnejsi.

denda007
20. nov 2021

Vyzerá to na zihlavka, spúšťac môže byť rôzneho pôvodu...chlad, teplo, helicobacter, alergia na potraviny, lieky.... Atď zaberajú na to antihistaminiká. Mne najlepší levocetrizin.