Syn bude mať 8 mesiacov a zvracia

mama4444
1. dec 2021

Ahojte maminky.
Syn bude mat 8 mesiacov a odkedy mu dávam príkrmy mi pokaždé niečo vypluje vygrcne vytečie z úst. Veľa mamičiek mi povedalo nech mám dávať menej a častejšie ale máme režim že ráno o
7 umelé mlieko o 9 raňajky o pol 12 obed o 14. umelé mlieko o pol 5 večera o 7 umelé mlieko a spat. Myslim si ze je to dost casto a davam mu 200 g vzdy jedla. Aj to je hladny po pol hodine
doktorka mi dala aj sirup na reflux gastrotuss no nevysetrovala ci ma reflux. Len mi ho predpisala 🤷🏻‍♀️ Po jedeny odkedy davam maleho do stolicky a drzim ho tam chudaka aj 45 min aby mu stravilo je toho ovela menej ale nezmyzlo to.
Po sirupe sa nwjake extra zmeny nezmenily.
Davate vasim menej ci viscej a nic sa nedeje ci nieco mam zmenit ?
Dakujem za kazdu radu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
1. dec 2021

@mama4444 aj podľa mňa je 200 veľa. Môj 8 mesačný vypije 120ml, občas 150 a to je dobrý jedák...

lydiasabolova
1. dec 2021

nikdy som deťom nevážila porcie jedla, neviem preto posúdiť podľa uvedenej gramáže, ale skús si porovnať (môj má 9 mesiacov):
7:00 - 100ml mlieka
8 - polovica polovice krajca chleba s maslom
10 - celý 125g kelímok bieleho jogurtu (milk agro) alebo jedna celá výživa bez cukru
pol 1 - uvarený a popučený zemiak, mrkva, petržlen (veľkosťou cca ako palec na ruke)
2 - kúsok ovocia, chrumky, piškótky (prosto mlska)
počas spánku, cca okolo 4 vyťahá jeden prsník
6 - ryžová/krupičná kaša zarobená do 130ml mlieka
pred 8 - 100ml mlieka + vyťahá jeden prsník

nikpa
1. dec 2021

@mama4444 ešte ma napadlo, že keď je rýchlo hladný, skús mu pridať do mlieka kašu napr. špaldovú, prosnu alebo inú. Mlieko bude hustejšie, viac zasýti a menej by mal po hustom grcat.

mama4444
autor
1. dec 2021

@nikpa nie je mu to vela po mlieku nevracia ale po jedle ano.

mama4444
autor
1. dec 2021

@lydiasabolova ste zlataa dakujeeeem

kvetinkakk
1. dec 2021

@mama4444 to množstvo 200g nezjem ani ja dospelá. Prepchavas ho, žalúdok nestíha. Preto grca a vedie to k tucnote. Tak prehodnot jeho rezim